« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Środa, 23 września 2020.Imieniny: Bogusława, Linusa, Liwiusza, TekliNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Segregacja śmieci po „naszemu”

Autor: demon1
Sobota, 8 listopada 2014, 13:50
Moja sąsiadka piętro niżej, z iście szwajcarską precyzją segreguje śmieci, choć kuchnię ma malutką i stojące w niej pojemniki na: szkło, plastyki, papier i biodegradowalne nie ułatwiają jej życia. Ale ekologią się przejmuje i dodatkowo należy do osób zdyscyplinowanych. Tymczasem sąsiad dwa piętra wyżej – wręcz przeciwnie.
Więc ten sąsiad wrzuca do jednego worka wszystkie odpadki i ten worek (jak się wypełni), wrzuca do śmietnika przed blokiem, gdzie popadnie. W budynku jest nas rodzin kilkadziesiąt. Jedni, jak sąsiadka z dołu, segregują, inni – jak sąsiad z góry - mają to w głębokim poważaniu. Czyli co trafia do pojemników na podwórku? Wszystko jak leci! Śmieciara to „wszystko” wywozi i tyle z tego segregowania.

Co poniektórzy w moim bloku przewidują, że lada dzień będziemy wszyscy płacić za „zmieszane”, czyli więcej (teraz płacimy wszyscy za segregowane, bo tak zdecydowało szefostwo naszej spółdzielni, lekceważąc fakt, że żyjemy w wolnym kraju i niby każdy miał sam decydować, jak za te śmieci chce płacić). Ciekawe, czym naprawdę to się skończy. Żandarmem przy każdym śmietniku, czy kolejnym martwym przepisem?

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~wsiór | 14 listopada 2014, 9:1478.*.86.88 (78.*.86.88)
a co ty sąsiadom w śmieciach grzebiesz :) wolność tomku w swoim domku..
~mietekk | 14 listopada 2014, 19:40aejt202.neoplus.adsl.tpnet.pl (79.*.253.202)
Hehe, demonica smieciara, ale masz racje ludzie maja segregacje w glebokim powazaniu, dopoki opakowania nie beda znormalizowane i ludzie swiadomi to bedzie jak jest
~tłuczek | 15 listopada 2014, 7:48agsy161.neoplus.adsl.tpnet.pl (217.*.102.161)
Skoro smieciara i tak wszystko miesza, to jaki jest sens?
~tp | 19 listopada 2014, 12:01public-gprs516348.centertel.pl (31.*.136.61)
Śmieci długo będą problemem ,bo mimo segregacji przez wiele osób są jeszcze tacy ,że mają to gdzieś.Ale prawda jest i taka ,że wszystkie śmieci zabiera jedna śmieciara - chyba ,że potem segregują na worki w które śmieci są opakowane ....ale czy wszystkie??

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

KONKURS!

Pisz artykuły na Rykowisko i wygrywaj!
Do wygrania 200 złotych co miesiąc!
Regulamin konkursu.
© 2002-2020 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja