« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Środa, 18 maja 2022.Imieniny: Aleksandry, Eryka, FeliksaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Sejm przygotowuje nowe pakiety ustaw

Autor: RobertObaz
Środa, 9 marca 2022, 13:10
Ukraina broni się przed agresorem już 14 dni. Tyle zajęło siłom zbrojnym naszego sąsiada udowodnienie, że druga najsilniejsza armia na świecie jest źle dowodzona, a jej morale niezwykle niskie. Ostatnie dwa tygodnie pokazały, że sankcje nałożone na Rosję już teraz zrujnowały jej gospodarkę i w perspektywie mogą doprowadzić do niewypłacalności całego państwa.
Jednak wojna na Ukrainie to przede wszystkim ludzkie tragedie. Ponad milion uchodźców, których przyjmuje obecnie Polska. Opiekę nad uciekającymi przed wojną rodzinami roztaczają sami Polacy oferując im schronienie, żywność i w perspektywie także pracę. Pokazaliśmy całemu światu naszą solidarność z Ukrainą.

Dzisiaj także w tych gorących politycznie dniach, w Sejmie staramy się pracować nad ustawami, które ułatwią wspieranie zarówno uchodźców jak i tych, którzy obecnie walczą z rosyjskim okupantem. Razem z sojusznikami z NATO wzmacniany jest potencjał obronny Polski, Litwy czy Łotwy. W tych trudnych chwilach cały świat poszukuje optymalnych rozwiązań, które pomogą powstrzymać rosyjski imperializm.

W ostatnich dniach w Sejmie procedowane była między innymi ustawa o zmianie ustawy o obrocie z zagranicą towarami, technologiami i usługami o znaczeniu strategicznym dla bezpieczeństwa państwa, a także dla utrzymania międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa oraz ustawy o Agencji Mienia Wojskowego, która była wyrazem zmian jakie w ciągu ostatnich dni zaszły w zakresie bezpieczeństwa. Nasz świat zmienił się na zawsze a nasze priorytety dotyczące członkostwa w NATO czy Unii Europejskiej nabrały nowego znaczenia. Ustawa ta bez wątpienia tworzyć będzie mechanizmy prawa, które można zastosować by aktywnie i skutecznie realizować cele stawiane bezpieczeństwu narodowemu w nowych realiach polityki międzynarodowej.

Dzisiaj potrzebujemy narzędzi, które w istotny sposób staną się elementem wprowadzania zmian, usprawniających procedury dotyczące obrotu towarami, technologiami i usługami o znaczeniu strategicznym. Wprowadzane zmiany mają wspomóc wypełnianie zobowiązań międzynarodowych Polski ale także umożliwić jeszcze skuteczniejsze udzielanie pomocy i wsparcia.
Kolejną ustawą jest aktualnie procedowana ustawa o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa. Ustawa ta jest niezbędna w zakresie uregulowania kwestii pobytu i procedur stosowanych przy tak dużym napływie uchodźców. Istotne jest także stworzenie mechanizmów, które pozwolą mieszkać i podejmować pracę przez obywateli Ukrainy, którzy uciekają przed wojną.

W końcu trzecią niezwykle ważną ustawą jest ustawa o obronności, która likwiduje ponad 14 innych ustaw i zawiera ponad 800 artykułów. Prace nad nią także zaangażowane są wszystkie kluby parlamentarne. Wierzymy, że Polskie Siły Zbrojne muszą być przygotowane do nowych wyzwań przed, którymi stoją.

Mimo zastrzeżeń, które zgłasza nie tylko Lewica jesteśmy przekonani, że praca nad tymi projektami ustaw jest kluczowa w obecnej sytuacji międzynarodowej. Rolą Polski jest zapewnić bezpieczeństwo i możliwości rozwoju gospodarczego swoim obywatelom. Fundamentem tych dążeń jest członkostwo w NATO oraz stosowanie się do zasad praworządności Unii Europejskiej.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~Człowiek koń | 9 marca, 14:07
Opozycja gra jak im rząd zagra, choć zdarzają się tacy którzy robią afery i oby jak najwięcej bo to im tylko zaszkodzi. Jak ktoś chce szkodzić zamiast być razem z rządem i wspólnie działać to zostanie rozliczony przez wyborców. Za raz, dwa, trzy wysyp Putinowskich trolli atakujących mnie, rząd i Ukraińców.
~Dorsz | 9 marca, 14:31
Miło, że Pan Poseł informuje nas o pracach Sejmu. Ale to mogę poczytać na Fb i TT. Wolałbym zostać poinformowany o działaniach chroniących polski rynek pracy przed imigrantami oraz chronieniem nas przed wojną polsko-ukraińską. Pamiętam dokładnie ten sam scenariusz otwartego przyjmowania komunistycznych uchodźców greckich w Zgorzelcu; wszystkie sklepy i kawiarnie były ich; a oni panoszyli się wszędzie. Wojny polsko-greckie przyniosły śmierć i kalectwo w tym mieście. Obym się mulił !
~Jam Jest | 9 marca, 16:41
Dorszu czy tam inny kiełbie, właśnie się zamuliłeś rzymsko katolicką miłością bliźniego
~klasyk | 9 marca, 17:35
Jest w nas potencjał wielkości i jest potencjał małości. To wynika z tego, że istnieją, tuż obok siebie, dwie Polski - a jeśli istnieją dwie Polski, to muszą też istnieć dwa narody Polaków. Te narody oddzieliły się od siebie i zaczęły wieść życie osobne kilkaset lat temu. Jeden to naród patriotów, drugi - naród kolaborantów. W narodzie patriotów marzenie i wielkości Polski jest wciąż żywe" "Naród kolaborantów jest ogarnięty i obezwładniony obsesją swoje małości, nędzy, podłości, znikczemnienia. Co oczywiście nie przeszkadza i nigdy nie przeszkadzało polskim kolaborantom twierdzić, że kolaborują z przyczyn patriotycznych. (...) Naród kolaborantów jest przekonany, że w interesie kolaborantów jest poddanie się obcej sile, zewnętrznej potencji, że to jest jedyne wyjście !!!!!!!
~ewqsad | 5 kwietnia, 7:14
A kiedy zmiany w ustawie o Broni i Amunicji? Czy rządzący czekają, aż wydarzy się to samo co na Ukrainie?
~Zaniepokojony | 5 kwietnia, 7:26
Panie Pośle - oficjalnie pytam. Na co jeszcze czekacie? Zaraz po drugiej stronie granicy dokonuje się ludobójstwa. W Buczy nie pomogła armia, nie pomogli policjanci - bo nie mogli. Pozostali bezbronni cywile. Czy nas też pozostawicie bezbronnych? Czy pozbędziecie się hoplofobii(strach przed bronią) i pozwolicie nam się uzbroić?. Wy przećwiczyliście ucieczkę w 2godziny z Warszawy w zeszłym roku ( nazwaną szumnie "Ewakuacją" ).Ale my tu zostaniemy. Nie chcemy iść na rzeź. Czy wy, jako lewica, pozwolicie na to, żeby pozostawić nas bezbronnych?

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.
© 2002-2022 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja