Niedziela, 14 lipca
Imieniny: Kamila, Marcelina
Czytających: 3784
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Skandaliczna wypowiedz Izraelki z Eurowizji

Autor: mysliciel
Sobota, 20 maja 2023, 15:09
Reprezentantka Izraela w Eurowizji, otrzymała od Polski najwyższą możliwą notę. Zapytana o to w wywiadzie, stwierdziła, że "był to dla niej prawdziwy moment zwycięstwa, po tym, co jej rodzina przeszła w czasie Holokaustu".

Izraelska piosenkarka po finale konkursu Eurowizji, w którym ostatecznie zajęła 3. miejsce, udzieliła wywiadu. Jedno z pytań dotyczyło 12 punktów, które Noa Kirel otrzymała od jurorów z Polski. To najwyższa możliwa w tym konkursie ocena.

Jak piosenkarka czuła się, gdy ją otrzymała? "Zwycięsko. Dla mnie otrzymanie najwyższej oceny od Polski po tym, co przeszła tam moja rodzina w czasie Holokaustu, było prawdziwym momentem zwycięstwa" — odpowiedziała Kirel.

"Moim prawdziwym zwycięstwem było umieszczenie Izraela na mapie, pozostawienie swojego śladu i uczynienie mojego kraju dumnym. To moje największe osiągnięcia" — stwierdziła 22-letnia wokalistka.

Wypowiedź piosenkarki wywołała oburzenie części polskich internautów, którzy pisali, że Kirel swoimi słowami obciąża Polskę odpowiedzialnością za Holokaust.

Twoja reakcja na artykuł?

1
3%
Cieszy
7
18%
Hahaha
3
8%
Nudzi
1
3%
Smuci
23
58%
Złości
5
13%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (10)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group