Sobota, 20 kwietnia
Imieniny: Agnieszki, Czesława
Czytających: 11311
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Skuteczna walka z drożyzną i obniżka VAT

Autor: RobertObaz
Środa, 23 lutego 2022, 13:49
Działania rządu w ostatnim czasie zmierzające do obniżenia inflacji zostały podjęte w ograniczonym zakresie. Oddziaływanie ich na faktyczną politykę cenową jest niezwykle ograniczona. Inflacja w styczniu wyniosła 9,2% i była największa od lat.

Koszty utrzymania mieszkania wzrosły o 12% rok do roku w porównaniu do 10% w grudniu. Niezwykle szybko rosną ceny nośników energii. W tak trudnej sytuacji rząd powinien rozważyć wszystkie możliwości przeciwdziałania skutkom tak wysokich cen.

W Polsce blisko 20% wszystkich osób czynnych zawodowo zarabia poniżej pensji minimalnej to oni oraz emeryci są najbardziej narażeni na wysokie koszty życia. Prawo i Sprawiedliwość zapomniało, że Polki i Polacy nie zarabiają tyle co Obajtek.

Lewica chce systematycznego obniżenia VAT w taki sposób by w roku 2030 jednolita stawka tego podatku wyniosła 15%. Dojście do tego poziomu opodatkowania powinno być stopniowe, co roku stawka podatku VAT powinna być zmniejszana o 1 punkt procentowy. Dodatkowo szeroki wachlarz towarów i usług powinien być objęty stawką 0%.

Uważamy, że tego typu propozycja nie odbije się negatywnie na dochodach budżetu państwa. Natomiast wiemy że za zmniejszaniem stawki VAT musi iść zmiana przepisów i zdecydowane uproszczenie systemu podatkowego. Nasze doświadczenie uczy, że jasne przepisy i niskie podatki likwidują szarą strefę oraz wzrost dochodów budżetowych.

Walka z drożyzną musi być polityką dalekowzroczną a nie skupioną jedynie na najbliższych miesiącach. Tylko takie podejście będzie skuteczne i pozwoli zachować nam wszystkim bezpieczeństwo ekonomiczne naszych domowych budżetów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group