« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Środa, 18 maja 2022.Imieniny: Aleksandry, Eryka, FeliksaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Skuteczna walka z drożyzną i obniżka VAT

Autor: RobertObaz
Środa, 23 lutego 2022, 13:49
Działania rządu w ostatnim czasie zmierzające do obniżenia inflacji zostały podjęte w ograniczonym zakresie. Oddziaływanie ich na faktyczną politykę cenową jest niezwykle ograniczona. Inflacja w styczniu wyniosła 9,2% i była największa od lat.
Koszty utrzymania mieszkania wzrosły o 12% rok do roku w porównaniu do 10% w grudniu. Niezwykle szybko rosną ceny nośników energii. W tak trudnej sytuacji rząd powinien rozważyć wszystkie możliwości przeciwdziałania skutkom tak wysokich cen.

W Polsce blisko 20% wszystkich osób czynnych zawodowo zarabia poniżej pensji minimalnej to oni oraz emeryci są najbardziej narażeni na wysokie koszty życia. Prawo i Sprawiedliwość zapomniało, że Polki i Polacy nie zarabiają tyle co Obajtek.

Lewica chce systematycznego obniżenia VAT w taki sposób by w roku 2030 jednolita stawka tego podatku wyniosła 15%. Dojście do tego poziomu opodatkowania powinno być stopniowe, co roku stawka podatku VAT powinna być zmniejszana o 1 punkt procentowy. Dodatkowo szeroki wachlarz towarów i usług powinien być objęty stawką 0%.

Uważamy, że tego typu propozycja nie odbije się negatywnie na dochodach budżetu państwa. Natomiast wiemy że za zmniejszaniem stawki VAT musi iść zmiana przepisów i zdecydowane uproszczenie systemu podatkowego. Nasze doświadczenie uczy, że jasne przepisy i niskie podatki likwidują szarą strefę oraz wzrost dochodów budżetowych.

Walka z drożyzną musi być polityką dalekowzroczną a nie skupioną jedynie na najbliższych miesiącach. Tylko takie podejście będzie skuteczne i pozwoli zachować nam wszystkim bezpieczeństwo ekonomiczne naszych domowych budżetów.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~wy już pokazaliście | 23 lutego, 15:32
No patrzcie państwo jak te komuchy dbają o dobro ludzi.......
~dajcie spokój | 23 lutego, 16:07
Obniżka VAT to fikcja,czyli przeniesienie inflacji w czasie.W tym przypadku do wakacji a potem ceny je bną w górę jak szalone aż ludziom kapcie pospadają
~i eto wsio | 23 lutego, 16:26
Poczytałem podobne artykuły w onecie, wp, interii, gw, tvn z innych portali tego typu zrezygnowałem ze względu na odczuwalny wielki fetor zatęchłych ruskich onuc !!!!!!!!!
~nbvgf | 23 lutego, 21:07
czerwoni czekają aż putin przyjedzie na białym koniu - już pamiętamy jak to było za czasów sld a teraz te farbowane lisy nazywają się lewicą - jak rozwaliliście targowisko kiliński - jak sprzedawaliście lokale użytkowe, jak wprowadziliście opłaty za parkingi dla samochodów - czerwoni populiści won z ukrami na księżyc ...
~Grzesiek_5 | 24 lutego, 2:27
p. Obaz ma coraz większy odlot, głupoty wypisuje, oderwany od rzeczywistości pseudo ekonomista :)
~Dorsz | 24 lutego, 7:58
O, a gdzie mój tekst z wczoraj ? Cenzura ? Nie był w żadnym razie obraźliwy; nie używałem też słów zakazanych. Przypuszczam, że to jednak była wczoraj jakaś mała awaria w Redakcji.
~soclib | 24 lutego, 8:26
Inflacja i drożyzna zacznie się od dzisiaj . Mamy stan wojny Europy ,Świata z opentanym ,chorym Putinem . Jesteśmy słabi przez rządy PISu ,Glapińskiego oszalałego Macierewicza i tak samo opentanego wladzą Kaczyńskiego .
~spoko | 24 lutego, 10:00
Na szczęście w tych trudnych czasach mamy silny rząd, który dba o Polskę o Polaków, w porę zadbali o dywersyfikację gazu, już nam putin nie podskoczy! Lewicy dziękujemy, never more! dobrze, że tuskokomuchy odsunięte od władzy, bo już by Polski nie było! sługusy putina i merkel by nas przehandlowali!
~do 10:00 | 24 lutego, 10:31
Haha naiwny pisiorku ,ten twój "silny rząd" całkiem niedawno ćwiczył ewakuacje z kraju.Pajacuj dalej chory łbie
~DJ 8* | 24 lutego, 12:23
do "s p o k o> Macierewicz z Misiewiczem rozbroili Polską Armie i wywiad . A spotkanie Morawieckiego w Madrycie ze awolennikami Putina . A o czym rozmawiał Duda z Putinem jak był w Pekinie na otwarciu igrzysk? powiązania Rydzyka z Rosją ,pierwsze adajniki były w Rosji. Jesteśmy bezbronnym państwem z winy rządzących.
~spoko | 24 lutego, 18:26
Tuskomatoły POwyżej zaprezentowały typowe dla tvnzombie chamstwo i oderwanie od rzeczywistości. Klich i Siemioniak rozwalili Polską armię, teraz PIS zdążył już naprawić i odbudować ruinę, jaką zostawiły tuskokomuchy.

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.
© 2002-2022 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja