« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Czwartek, 21 listopada 2019.Imieniny: Alberta, Janusza, KonradaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Staże szansą na pracę dla niepełnosprawnych

Poniedziałek, 25 maja 2015, 18:37
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Powiatowy Urząd Pracy mają oferty aktywizacji zawodowej oraz propozycje stażów pracowniczych dla osób niepełnosprawnych. Niestety, ofertą zainteresowani są nieliczni.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~Anzelm B. | 26 maja 2015, 9:34*.jeleniagora.vectranet.pl (109.*.118.42)
No dobrze; a co po stażu ? A poza tym, gdzie i jakie staże, jakie firmy chcą przyjąć niepełnosprawnych ? Na razie robota jest tylko w firmach "ochroniarskich"i świadczących usługi sprzątania. To dla tych osób bez wykształcenia. A co z osobami niepełnosprawnymi ze średnim i wyższym wykształceniem ? Co z inwalidamimającymi choroby, tzw. sprzężone ? Ostatnio zlikwidowano w Jeleniej Górze zakład pracy chronionej zatrudniający 2 tys. inwalidów. I cicho, jak w kościele, po śmierci organisty. Ani MOPS, ani KSON, ani PUP nie są w stanie pomóc doraźnymi i kiepsko dofinansowanymi akcjami. Jeszcze do niedawna PUP nie posiadał nawet złotówki na finansowanie zmiany zawodu dla niepełnosprawnych, czy zmiany wykształcenia, podniesienia tego wykształcenia, itd. Ech...... .
~podpis komentarza | 26 maja 2015, 10:19cdo194.neoplus.adsl.tpnet.pl (83.*.164.194)
kazdy kto poszukuje pracy i jej nie znajduje , z czasem robi sie niepelnosprawny bo ma zanizaną sukcesywnie przez PUP ocene swojej przydatnosci na rynku pracy , czlowiek z wyksztalceniem kierowany do pracy niezgodnej z kierunkiem wyksztalcenia czesto konczy jako opiekun schorowanych niemcow, sprzataczka, kursy i aktywizacja to czcze slowa , bo pracują wykladowcy a bezrobotny dalej zostaje bezrobotnym - wolontariat to praca za darmo tylko zyskuja na tym stowarzyszenia i instytucje pozarzadowe- wiec po to utrzymyje sie status bezrobotnego by ustawieni dalej sie ustawiali, a staz nie gwarantuje ze zostanie ten ktos zatrudniony na umowe o prace -to tyle
~ab | 26 maja 2015, 11:47*.dynamic-ra-2.vectranet.pl (195.*.163.6)
eh
~ta | 26 maja 2015, 11:55*.dynamic-ra-2.vectranet.pl (195.*.163.6)
Po co te staże?Ci co je organizują, muszą się napaść.Wiem,co odbyłam dwa. Mój zysk -parę groszy, mile spędzony czas. Podniesiona samoocena.Może i sporo, ale...Niepełnosprawny mógłbyzorganizować sobie warsztat pracy w niszowych zawodach, ale ZUS-y go zeżrą.A gdyby koszty ZUS zostały pominięte, to wiele osób coś by tam dziubało , byłoby użyteczne społecznie i zawodowo. Nie miałoby czasu chorować, jeść leków refundowanych itd. I podatki z lekka byłyby wspomożone. A tak ?
~@11:55 | 26 maja 2015, 14:56*.jeleniagora.vectranet.pl (78.*.138.123)
ZUSy go o tyle nie zeżrą, że dostanie częściową refundację składek z PFRON, o ile tylko sobie to załatwi, a załatwia się w miarę bezproblemowo. Mnóstwo niepełnosprawnych o tym nie wie... a szkoda, może byliby bardziej odważni z tą własną działalnością. Konkretnie - przy obecnych składkach na poziomie 1100 zł sumarycznie (licząc z chorobowym), osoba ze znaczną niepełnosprawnością dostaje ok. 650 zł zwrotu, a z umiarkowaną - ok. 390 zł. Dużo to czy mało - kwestia indywidualnej oceny, ale w zamian ma się okresy składkowe do ewentualnej emerytury, plus korzyści psychologiczne z nieleżenia odłogiem, plus ewentualny zarobek z tej działalności. Plus zasiłek chorobowy w okresach pogorszenia stanu zdrowia... Moim zdaniem warto. :)
~abc | 26 maja 2015, 20:02aqw188.neoplus.adsl.tpnet.pl (83.*.182.188)
Staż trwający tylko 2 tygodnie raczej nie pomoże w przygotowaniu do zawodu ani przekwalifikowaniu , a tyle się proponuje firmom które wyraziłyby chęć współpracy.Za to Mops mógłby odfajkować swoją inicjatywę
~xxx | 27 maja 2015, 8:53klient.box3.pl (176.*.232.70)
Ja jestem na stażu i co z tego jak nikt nie myśli nawet o zatrudnieniu mnie czy innych po stażu

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

KONKURS!

Pisz artykuły na Rykowisko i wygrywaj!
Do wygrania 200 złotych co miesiąc!
Regulamin konkursu.
© 2002-2019 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja