« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Sobota, 27 listopada 2021.Imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, MaksymilianaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Świat się śmieje (przez łzy)

Autor: Obserwator
Środa, 4 kwietnia 2018, 13:23
Krystyna Pawłowicz, która dała się poznać m.in. z wypowiedzi, że ona wie, iż ustawa za którą głosuje jest niekonstytucyjna, ale tak głosował jej klub, więc sprawa jest zamknięta i ona też zagłosuje „za”, zarzuca teraz Andrzejowi Dudzie Prezydentowi (nie)Wszystkich Polaków, że ten łamie Konstytucję. (Nie)wszystkich, bo sam Andrzej Duda swego czasu tak stwierdził i póki co tej swojej tezy nie odwołał.
Erdogan - premier Turcji, który jest podejrzewany o to, że sam zainicjował pucz w Turcji, żeby mógł pozamykać wszystkich, którzy – jak mu się wydawało – wątpią w jego moc i inteligencję (teraz już w moc nie wątpią) twierdzi, że Natanjahu - premier Izraela jest terrorystą. Faktem jest, że ten ostatni ma „za uszami” sporo, ale faktem jest też, że sam Erdogan sieje terror we własnym kraju, czego się wcale nie wypiera. Jest demokratą, więc mu wolno.

To wszystko są objawy światowej schizofrenii, albo obłąkanej wręcz obłudy i nie wiadomo, co gorsze.

Gdyby się skupić tylko na ostatnim incydencie, to znaczy liście Pani Poseł Pawłowicz do Pana Prezydenta Andrzeja Dudy (zwanego familiarnie PAD), to porównanie przez nią zawetowania przez PAD ustawy degradacyjnej do próby okazania łaskawości zbrodniarzom wojennym skazywanym w procesie norymberskim jest zaiste dużym szpagatem intelektualnym, nie wspominając o tym, że moralnym jeszcze bardziej.

„Pan Prezydent – pisze Pani Poseł – wbrew konstytucji odbiera nam Polakom prawdo do „sprawiedliwości”, do „historycznej sprawiedliwości” (…)”.

Powoływanie się przez Panią Poseł na zapisy Konstytucji RP jest wyjątkową woltą. Wygląda to tak, jakby w piekle jego administrator powoływał się na zapisy Biblii. Pani Poseł nie zauważa subtelnej różnicy, że nawet w Norymberdze, sądząc zbrodniarzy (jednak żywych, a nie zmarłych) nie wmawiano im, że są szeregowcami, a nie generałami, czy marszałkami, bo przekraczano by wówczas granicę śmieszności, przy całym nieopisanym ogromie tragedii świata, jakiej ci ludzie byli sprawcami.

My prawdziwi Polacy, jak mówi nasz primus inter pares (w sensie – Naczelnik Państwa) codziennie jesteśmy bliżej prawdy, chociaż prawdą jest, że pojęcia nie mamy, jaka ona będzie. Nawet domyślać się strach. Zresztą Naczelnik też wykonuje ostatnio szpagaty (intelektualne, bo na takie go stać) i przekonuje, że wprawdzie jesteśmy bliżej prawdy, ale ona tak szybko ucieka, że nie jesteśmy w stanie jej doścignąć. Może jeszcze z rok. Albo dłużej. Jesteśmy więc jednocześnie i bliżej, i dalej. To rozumowanie wygląda na dialektykę marksistowską, ale Prezes Naczelnik zaskoczy nas jeszcze niejednokrotnie, więc to nie jest Jego najdziwniejszy szpagat.

Podobnie jest z obrońcami Konstytucji RP w rodzaju Pani Poseł Pawłowicz – najpierw łamią ją w najgrubszych miejscach, żeby potem hałasować, że tak naprawdę, to łamią ją inni. Teraz wypadło na PAD-a. Akurat w tym przypadku trudno odmówić Pani Poseł trochę racji, bo PAD ma się w sprawie łamania Konstytucji czym pochwalić. Tyle, że w innych aspektach, choćby Trybunału Konstytucyjnego.

To wszystko razem wzięte jest żałosne do potęgi, bo przecież ci sami ludzie obejmując najwyższe urzędy w Państwie na tę Konstytucję przysięgali…
…że im po prostu, po ludzku nie jest wstyd?

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~teto | 4 kwietnia 2018, 13:40
szkoda twojej fatygi. i tak nikt prawie nie czyta tych wypocin.....
~sanescobar | 4 kwietnia 2018, 13:47
Czyta,czyta kmiotku teto.Co tam że świat się śmieje,plebs za pińcet zagłosuje na każdego.
~rom | 4 kwietnia 2018, 14:08
PIS rano , PiS wieczorem - a poza tym wszyscy zdrowi ?
~do : autora - Obserwatora | 4 kwietnia 2018, 15:46
"Im mniej ludzie myślą, tym więcej mówią"- Monteskiusz
~Real | 4 kwietnia 2018, 15:49
Nie mam jednoznacznego zdania o tej ustawie. Degradacja ludzi już nieżyjących... to jakieś takie dziwne i niesmaczne. Po prostu już uciekli, za późno, nie żyją. Po raz kolejny powtórzę, tak to jest jak poprzednie rządy nie zrobiły rozliczenia z PRL, z łamaniem praw człowieka za komuny przez specsłużby typu SB, WSW, Zwiad WOP itp.
~Anonim+ | 4 kwietnia 2018, 16:36
A mnie zastanawia totalna cisza w sprawie ekshumacji ofiar katastrofy smoleńskiej - kiedy będą "wyniki"? Bo nie sądzę, że owa ekshumacja miała tylko za zadanie "właściwą segregację" szczątków! Podkomisji Macierewicza kończy się limit kłamstw, stąd nowy nieokreślony i odległy termin "dojścia" do prawdy... To doprawdy niewiarygodnie (ulubione słowo Prezesa) haniebne, by dla politycznych celów przysparzać dodatkowych cierpień Rodzinom. Chciałbym "to" postępowanie określić bardziej dosadnie, ale Rodzice (nie szkoła, czy katecheci) wychowali mnie - jak mniemam - właściwie. Przepraszam, że nie temat, ale musiałem się publicznie "tego" jakoś pozbyć...
~Real | 4 kwietnia 2018, 16:54
16:36 wiesz, ludzi interesują różne rzeczy i sprawy, i najważniejsze media mają różną optykę. Polecam obejrzeć nie tylko TVN i TVP, ale stacje zagraniczne, CNN, Sky News, nawet Russia Today. Widzi się wtedy jak świat postrzega Polskę, i na pewno nie jest to obraz lansowany przez TVN/GW/TOK FM/Newsweek itp.
~Widzę | 4 kwietnia 2018, 17:05
Pozwoliłem sobie wysłuchać nie od początku w radyjku toruńskim wywód Antoniego byłego ministra na temat rekonstrukcji tupolewa. Przecież jak by zwykły obywatel coś takiego bredził byłby zamknięty w pirdlu lub wariatkowie . Przecież zagraniczni dziennikarze słuchają tych bzdetów, następnie informują swoich obywateli, nic dziwnego że z Nas drwią .Pytanie; kiedy to się zakończy? Czy przez następne 30 lat młodzi ludzie będą odbudowywać zaufanie? Jeszcze jest nadzieja w następnym Papieżu że będzie miał moc zamknąć tą rozgłośnię .
~oid | 4 kwietnia 2018, 17:06
POtargowica zapomniała, że najpierw to ona zostanie rozliczona i to zapewne w jakieś części także w procesach karnych za 8 lat ich rządów.A nazbierało się tego sporo, przy czym udowodnienie winy wymaga ogromnej pracy wymiaru sprawiedliwości, a czasami także powoływania dodatkowych instytucji - komisja ds. afery Amber Gold czy komisji weryfikacyjnej ds. spraw reprywatyzacji w Warszawie, ale także kilku innych dużych miastach. Sprawiedliwość zbliża się do POzłodzieji coraz szybszymi krokami, dlatego przez 2 lata robili wszystko w Sejmie, na ulicach i za granicą, aby sparaliżować reformę wymiaru sprawiedliwości, a tam gdzie stawiane są już im konkretne zarzuty, krzyczą na cały świat, że to z powodów politycznych.
~do ludzi złej woli | 4 kwietnia 2018, 17:06
Może w Białymstoku np. mogą mieć wątpliwości ?Ale u nas ,tylko trolle prezesa ,bredzą na temat Jaruzelskiego.Bo i w Legnicy i w ŚWIetoszowie ruscy byli i gdyby zostali zmuszeni do obrony komuny ,wielu z nas by już nie było.Jaruzelski będzie czczony jak Piłsudski .A to ,że nie internował tego kurdupla z Żoliborza ,nie może być powodem do fałszowania historii.,
~Real | 4 kwietnia 2018, 17:40
Warto przypomnieć "Ja, obywatel Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, stając w szeregach Wojska Polskiego, przysięgam Narodowi Polskiemu być uczciwym, zdyscyplinowanym, mężnym i czujnym żołnierzem, wykonywać dokładnie rozkazy przełożonych i przepisy regulaminów, dochować ściśle tajemnicy wojskowej i państwowej, nie splamić nigdy honoru i godności żołnierza polskiego. Przysięgam służyć ze wszystkich sił Ojczyźnie, bronić niezłomnie praw ludu pracującego, zawarowanych w Konstytucji, stać nieugięcie na straży władzy ludowej, dochować wierności Rządowi Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. Przysięgam strzec niezłomnie wolności, niepodległości i granic Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej przed zakusami imperializmu, stać nieugięcie na straży pokoju w braterskim przymierzu z Armią Radziecką i innymi
~Real | 4 kwietnia 2018, 17:40
i innymi sojuszniczymi armiami i w razie potrzeby nie szczędząc krwi ani życia mężnie walczyć w obronie Ojczyzny, o świętą sprawę niepodległości, wolności i szczęścia ludu. Gdybym nie bacząc na tę moją uroczystą przysięgę obowiązek wierności wobec Ojczyzny złamał, niechaj mnie dosięgnie surowa ręka sprawiedliwości ludowej"."
~Grzechu | 4 kwietnia 2018, 19:36
panie obserwator, nie wiem czy bierze pan jakieś tabletki, ale z pewnością powinien pan jakieś brać.
~Mirecki.w. | 5 kwietnia 2018, 12:00
ostatnio przegladalem internet na youtube i uslyszalem ze zdziwieniem ze np. Gronkiewicz Walc, walesa, Kwasniewski, Kaczynscy i inni sa pochodzenia zydowskiego i zienili nazwiska na polsko brzmiace, jesli to prawda to komu zalezalo na tym aby Polska i narodem rzadzili poplecznicy Izraela i wlasnych korzysci i ich kolesi a nie Polacy.
~Real | 5 kwietnia 2018, 14:42
Takie listy funkcjonują w sieci od gdzieś 20 lat. Nie są w pełni wiarygodne i trudno je zweryfikować. Twierdzenia, reguły dotyczącej wpływu osób ż...owskiego pochodzenia na politykę w III RP nie skonstruujesz, chociaż sympatie są. Strona izraelska darzyła dużą sympatią np. Unie Demokratyczną. Patologie bardziej widziałbym tutaj jako odziedziczoną po peerelu skłonność do kombinowania, cwaniactwa, oszustwa i złodziejstwa. Media, film to inna sprawa ;)

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.
© 2002-2021 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja