« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Piątek, 6 grudnia 2019.Imieniny: Emiliana, Mikołaja, JaremyNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Święte krowy

Autor: gochaha
Wtorek, 17 listopada 2015, 8:20
25 października odbył się w Polsce konkurs piękności. Wygrało 460 reprezentantów pięciu ugrupowań. Od tej pory mają oni zapewniony wikt i opierunek oraz nietykalność.
Ich działania mają przemożny wpływ na nasze życie. Wysokość podatków i wieku emerytalnego, system nauczania i poziom bezrobocia, kwestia imigrantów i finansowanie kultury - wszystko to zależy od ich decyzji.
Nie my ich wybraliśmy. To liderzy partyjni ustawili listy. My tylko głosowaliśmy na partie. Niektórzy głosowali ze względu na program ugrupowania, inni przeciwko komuś. Mylili się.

Wielu kandydatów już przed wyborami deklarowało odmienne poglądy niż program swojego ugrupowania. Nasze głosy na partie w trakcie kadencji też zmieniają właściciela - posłowie przechodzą z klubu do klubu. Nie są nam nic winni - art. 104 konstytucji mówi: "Posłowie są przedstawicielami Narodu. Nie wiążą ich instrukcje wyborców." Posłowie nie reprezentują interesów wyborców ze swojego okręgu. Art.23 ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora mówi: "Poseł i senator mogą realizować swoją działalność terenową w wybranym okręgu lub okręgach wyborczych."

Dlatego posłowie wybrani w jednym okręgu zakładają swoje biura poselskie w innym. I wyborcy mają do nich daleko. Dla utrudnienia niektórzy nie podają maila i telefonu. Nie ma narzędzi kontroli posłów przez obywateli. Zarówno konstytucja, kodeks wyborczy, jak i ww. ustawa powinny zostać zmienione. Ale może to zrobić tylko sejm, a przecież nie ukręci na siebie bata. Pat. Wybraliśmy sobie święte krowy. Ilu Polaków zdaje sobie z tego sprawę?

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~: | 17 listopada 2015, 14:59bag205.neoplus.adsl.tpnet.pl (83.*.170.205)
Proste - bez mała połowa uprawnionych "olała" wybory i jest co jest, czyli po staremu, a tak właściwie to znacznie gorzej! Póki nie wybierzemy posłów gotowych bezwzględnie zmienić ordynację wyborczą, nie będzie postępu.
~Dariusz Mostrąg | 17 listopada 2015, 17:02159-*-121-6.adsl.inetia.pl (159.*.121.6)
Dlatego należało głosować na każdą opcję prócz PIS, PO, PSL i ZL. Czyli na Kukiza, Korwina, Razem i całą resztę.
~walus4 | 18 listopada 2015, 10:03dynamic-78-*-133-60.ssp.dialog.net.pl (78.*.133.60)
Ordynacja wyborcza do zmiany.W końcu obywatele są suwerenem.Konieczna zmiana konstytucji,ta obecna jest w dużej mierze przestarzała.Zmieniając ordynację wyborczą na bardziej przejrzystą podniesie dużo wiekszy procent obywateli w wyborach.Patologią jest piastowanie mandatu posła przez wiele kadencji,wchodzą do sejmu i senatu z urzędu.To są drwiny z wyborców.

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

KONKURS!

Pisz artykuły na Rykowisko i wygrywaj!
Do wygrania 200 złotych co miesiąc!
Regulamin konkursu.
© 2002-2019 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja