« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Wtorek, 26 maja 2020.Imieniny: Filipa, PaulinyNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Szacunek w pracy bezcenny!

Autor: Kasia80
Poniedziałek, 20 marca 2017, 13:49
Oficjalnie niewiele osób mówi o tym, że czasami powodem rezygnacji z pracy jest brak szacunku przełożonego lub pracodawcy do pracownika. Zatrudnieni mają bowiem dosyć nie tylko presji, że należy robić jak najwięcej i najszybciej, ale także tego, że wielu rzeczy się im zabrania. Niekiedy wręcz czują się jak niewolnicy.
- U mnie sprawdziło się powiedzenie: „nie ma tego złego, co na dobre nie wyjdzie”. Obecną pracę, z której jestem zadowolona, rozpoczęłam bowiem po tym, gdy zrezygnowałam z poprzedniej. Pracowałam wówczas w sklepie odzieżowym. Nie miałam jednak szczęścia do pracodawcy, bo wymagał bardzo dużo, a niewiele dawał w zamian. Jakiś czas „zagryzałam zęby”, ale powiedziałam dość, gdy mój syn rozchorował się, a on zabronił mi zostawić aktywny telefon pod ladą. Prosiłam, tłumaczyłam, że chcę tylko wiedzieć, czy wszystko jest dobrze (dziecko było pod opieką mamy), niestety zgody nie było – mówi 33-letnia Anna.

Na brak szacunku w pracy narzeka również wiele pań, pracujących w fabrykach.

- Ucieszyłam się, gdy po długim czasie udało mi się znaleźć zatrudnienie. Radość nie trwała jednak długo, bo szybko przekonałam się, jakie to miejsce. Główny problem stanowiła w nim grupa młodych dziewczyn. Nie szanują one bowiem starszych osób. Wytrzymałam kilka miesięcy, w tym czasie niemal wszystkie kobiety, które zaczęły ze mną pracę, zwolniły się. Ja miałam dosyć przerzucania mnie z działu do działu i wykorzystywania do najgorszych robót. Młode koleżanki w końcu muszą pracować razem, a starą babą zawsze można się wysłużyć – mówi 55-letnia Ewa.

Niestety podobnych sytuacji można przytaczać wiele. Są one oczywiście złe, bo pokazują, że wciąż zdarzają się przypadki wykorzystywania pracowników. Wydaje się, że tak naprawdę nie jest to dobre dla żadnej ze stron. Dla zatrudnionego z oczywistych powodów, a dla pracodawcy niekorzystna jest duża rotacja. W końcu doświadczony pracownik zrobi znacznie więcej, niż nowicjusz, a przyuczanie kosztuje.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~x | 20 marca 2017, 14:3981-*-5-253.adsl.inetia.pl (81.*.5.253)
Szacunek jest bezcenny w każdym środowisku,nie tylko w pracy.Problem polega na tym,że wielu ludzi nie ma zielonego pojęcia jak go egzekwować od innych i niestety pozwala sobie aby ich poniewierano.
~Cx | 20 marca 2017, 15:03user-94-*-241-173.play-internet.pl (94.*.241.173)
Na układy nie ma rady, a najgorsze jak "kolega" przełożonego ustawia sobie pozostałych pracowników coby samemu niewiele robić , a tylko zbierać pochwały za pracę innych.
~gość | 20 marca 2017, 15:13*.jeleniagora.vectranet.pl (78.*.137.244)
ja mam ten mały kamieniołomek przy wjeździe do Karpacza. U mnie kobity traktowane są jak niewolnice seksualne ale same się na to godzą w umowie. Facetów traktuje jak niewolników. Jak ci się nie podoba to wylatujesz i tyle.
~Izabela | 20 marca 2017, 20:34*.jeleniagora.vectranet.pl (78.*.142.208)
a jak tam w Drexie ? czy to prawda że przymusowe nadgodziny, przymusowe soboty, przymusowe 6 nocek na tydzień nagminnie się zdarza ?
~9887lko | 20 marca 2017, 22:17188.*.132.88.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl (188.*.132.88)
Ostrzegam przed zatrudnieniem się Polomarkecie na Zabobrzu. Obecna kierowniczka jest tak bezczelna, że nawet jak jesteś dobrym pracownikiem, to i tak zrobi z ciebie oszusta i złodzieja. Lubi sobie kimś wycierać gębę a sama nie jest święta.

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

KONKURS!

Pisz artykuły na Rykowisko i wygrywaj!
Do wygrania 200 złotych co miesiąc!
Regulamin konkursu.
© 2002-2020 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja