« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Wtorek, 26 maja 2020.Imieniny: Filipa, PaulinyNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Tak wygląda moje miasto...

Piątek, 9 sierpnia 2019, 21:32
I, niestety, nie tylko nocą (jak śpiewał kiedyś zespół De Mono). Okazuje się, że może wyglądać strasznie, niezachęcająco, bo rzecz dotyczy przede wszystkim dnia i na dodatek miejsca, które powinno być przyjazne nie tylko najmłodszym i ich opiekunom, ale także kuracjuszom czy mieszkańcom Cieplic, którzy chcieliby by tu odpocząć. Chodzi bowiem o plac zabaw przy ulicy Zjednoczenia Narodowego.
Z nieukrywaną radością dowiedziałam się o doposażonym w nowe sprzęty placu zabaw przy ul. Zjednoczenia Narodowego. Jakież było moje zdumienie, gdy przyszłam tam z moją małą córeczką - moim oczom ukazał się obraz nad wyraz zastanawiający.

Otóż zapewne wnioskodawcy jak i osoby podpisujące projekt ani nikt, kto później realizował to zadanie nie zastanowili się nad tym, że przede wszystkim obok doposażenia potrzebna jest natychmiastowa rewitalizacja całego obiektu wraz z naprawą dotychczasowych sprzętów. Zaczynając od ogrodzenia, założenia monitoringu(gdyż bardzo często przychodzą tam osoby spożywające alkohol, palące papierosy i wyprowadzające psy).

Wydaje mi, że z tych właśnie powodów jest tam mało dzieci z opiekunami, bo przecież obecność w pobliżu przedszkola, przychodni czy wreszcie inicjatywa związana z zagospodarowaniem bulwaru wraz z budową tężni na drugim brzegu rzeki w sercu uzdrowiska wydawać by się mogło - że są to znakomite atuty tego miejsca. Jednak do tego potrzebne jest coś jeszcze - takie odczarowanie tej części dzielnicy poprzez zabiegi renowacyjno-pielęgnacyjne, bo dziś na przykład zauważyłam zniszczenia w części zjeżdżalni. Coś mi się wydaje, że to miejsce jest zapomniane przez rozmaite służby i pozostawione same sobie, a szkoda!

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~Mówiący prawdę | 17 sierpnia 2019, 11:27cdn182.neoplus.adsl.tpnet.pl (83.*.163.182)
Jeden z mieszkańców tej ulicy pisał pisma do Miasta aby coś zmienić, naprawić, zrobić itp. Pisał pisma ale też dodatkowo to nagłaśniał w mediach. To był na łamach Jelonki hejtowany w komentarzach. Czemu? Źle robił, że o coś się starał, że był za to hejtowany. Więc przestał się starać więc nie rozumiem skąd te narzekania? Ktoś cos robił to źle. wiec nie robi to powinniście być zadowolenie. Widocznie pasuje Wam mieszkać w syfie i brudzie skoro hejtowaliście ludzi którzy chcieli to zmienić. Jak chcieliście tak macie
~Gosc | 17 sierpnia 2019, 12:0377-*-68-193.adsl.inetia.pl (77.*.68.193)
Jak tamtedy przechodze to bardo czesto widze pijacych tam alkohol to prawd,iwy wzor zachowan dla dzieci co na to straz miejska i wladze miasta.Obskorny ten plac zabaw..

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

KONKURS!

Pisz artykuły na Rykowisko i wygrywaj!
Do wygrania 200 złotych co miesiąc!
Regulamin konkursu.
© 2002-2020 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja