« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Niedziela, 19 sierpnia 2018.Imieniny: Bolesława, Juliana, LudowikaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Trzech tenorów opozycji śpiewa cienko

Autor: Obserwator
Czwartek, 9 listopada 2017, 11:30
Mawiało się, że w porodzie (może raczej w inicjacji) Platformy Obywatelskiej uczestniczyło „trzech tenorów” – Tusk, Olechowski i Płażyński. Ale Tusk nie lubi trio, więc wyślizgał obu przyjaciół. Po latach westchnął z nieukrywanym tryumfem, że „Platforma nie ma z kim przegrać” i to był początek jej końca.
Tusk zemknął do Brukseli, wcześniej wycinając i upokarzając G. Schetynę, pozostawiając powolną sobie doktor Ewę na funkcji, która ją przerosła. Platforma przegrała, bo przegrała polityka Tuska. I chociaż on i jego fani udają, że gdyby wrócił, to znowu wygra wszystko, to jest już tylko płacz nad rozlanym mlekiem.

Dzisiaj opozycja też ma trzech tenorów: Grzegorza Schetynę, Ryszarda Petru i – zapraszanego wciąż do telewizji, nie wiadomo dlaczego – Leszka Millera. Nie wydaje się, żeby którykolwiek z nich udźwignął ciężar przywództwa. Tym bardziej, że dwóch pierwszych wydziera sobie nawzajem marszałkowską buławę opozycji, którą podobno każdy nosi w plecaku, ale okazuje się, że oni gdzieś zgubili ten plecak. A tam schowali pomysł na jakiś program. Trzeci ma Ogórek w życiorysie.

Najzabawniejszy jest R. Petru, bo jest polskim uosobieniem niegdysiejszego króla Anglii – Jana bez Ziemi. Ma ambicje monarchy, tylko mu brak wojska. I poczucia przyzwoitości. Ale nie brakuje samczego wigoru, co udowodnił w samolocie lecącym na – rzekomo – Maderę. To był jego najdroższy bilet lotniczy w życiu. Zapłacił już sporo, a będzie płacił do końca życia. Mimo że na ten bilet nie brał kredytu we frankach, to odsetki go zabiły.

Samczy wigor nie jest towarem liczącym się w politycznej ruletce. Można nim zaimponować w sypialni cudzej żony, ale blefować w łóżku jest jednak łatwiej, niż w Sejmie. Zakochana kobieta potrafi udawać niedowidzącą. Ryszard Petru jest wymarzonym obiektem dla kabaretów, nawet najgłupszych, bo zawsze powie coś takiego, co da im szansę na dobre żarty w kilku programach. Dał też szansę Grzegorzowi Schetynie, żeby ten się z Petru droczył. Amant Ryszard uwierzył swego czasu Prezesowi – Naczelnikowi w jego dobrą wolę do negocjacji. Powiedział, wtedy że widzi światełko w tunelu i niedowiarek Schetyna powinien też coś zobaczyć, jeśli nie ma złej woli. Schetyna powiedział wówczas, że owszem, też widzi światełko. Tyle, że to jest reflektor pędzącej wprost na nich ciężkiej lokomotywy. Okazało się, że to Schetyna, a nie Petru miał rację.

Miller z kolei mógł przejść do historii Polski, jako wielki mąż stanu. To rzeczywiście on był premierem polskiego rządu, kiedy Polska wchodziła do Unii Europejskiej. Chwiał się już pod nim premierowski stołek, ale jeszcze stał. Unijny sukces był faktem. Niedługo później stołek spod tyłka wyszarpał mu Rywin, gadając głupoty u Michnika. Miller nie wyczuł momentu. Mógł odejść w tryumfie, ale wolał się skompromitować namaszczając niejaką Magdalenę Ogórek na kandydata lewicy na prezydenta RP. Dziś Ogórek ma program telewizyjny w telewizji reżimowej (tj. narodowej), w którym lży swojego byłego promotora, za pieniądze wypłacane jej przez zajadłych wrogów Millera. Bardzo to zabawne.

Tę trójkę uzupełnia jeszcze Zandberg Adam, który niczego nie zrobił, ale na wszystko ma receptę i trzech wielkich liderów polskiej partii chłopskiej, których ograł jeden nieduży gość z PiS-u, panosząc się wśród wiejskiego elektoratu. Tenże elektorat – czego nie zauważyli jego liderzy – to już nie są małorolni chłopi, a producenci rolni, którym mędrkowanie przy darciu pierza lub popijanie w strażnicach OSP niespecjalnie imponuje. Wolą kawior.

Magdalena Środa w jednym z niedawnych wywiadów telewizyjnych powiedziała, że nieszczęściem liderów opozycji jest ich makiawelizm (czyli skłonność do intryg), a jeszcze bardziej narcyzm, czyli skłonność do kochania samego siebie. Sednem tego nieszczęścia wydaje się być, że każdy z nich uwielbia połączenie tych cech i ich kumulację – zakłada siatki intryg na innych, by móc siebie kochać coraz intensywniej. Polityczna masturbacja jest żałosna, jednak szczytując samemu trudno to zauważyć.

Naczelnika Jarosława ze względu na wiek i brak skłonności do płci nadobnej podniecają inne gierki, chociaż makiawelizmu sobie nie odmawia. Tyle, że nie musi kochać się w sobie samym, bo wszyscy, którzy wiszą u jego klamki dają mu – ze strachu – wyjątkowo wiele dowodów miłości. On już może sobie tylko głaskać kota.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~pff | 9 listopada 2017, 12:06klient.box3.pl (176.*.237.26)
Nie powiem, trafna diagnoza, trafna. Ogórek po aferze z telefonem na wizji od byłego, który kazał jej zgłosić się po swoje szmaty, albo je wystawi przed dom, udziela się "W tyle wizji" już nieco rzadziej. Petru brakuje odrobiny przyzwoitości , którą okazała Ogórek nie narzucając się ze swoim widokiem.
~ciemny mój ludu | 9 listopada 2017, 12:3978.*.241.9 (78.*.241.9)
I dzięki temu pisy będą rządzić aż zadłużenie zbliży się do poziomu greckiego.
~rom | 9 listopada 2017, 12:47ccx48.neoplus.adsl.tpnet.pl (83.*.147.48)
telewizja reżimowa - śmiać się czy płakać
~Nie powiem, | 9 listopada 2017, 13:29*.dynamic-zab-05.vectranet.pl (31.*.130.36)
Nie powiem, nie powiem, ale... felietonik całkiem,całkiem. Trochę autor się napracował. Doceniam, bo się trochę pośmiałam w ten bury jesienny dzień.Inspirując się felietonikiem,wyciągam ukryte dno na wierzch dwoma zdaniami. Pierwsze to: "Pycha zawsze idzie przed klęską". I ostatnie , drugie,zdanie:on{Yaro} "już może głaskać tylko kota," gdy dokona się zdanie pierwsze i tak dopomóż mu Bóg.
~pl | 9 listopada 2017, 14:19159-*-116-234.adsl.inetia.pl (159.*.116.234)
Szkoda, że Polacy wolą śmiać się z polityków, niż ich mądrze wybierać i budować lepszy kraj. To chyba charakterystyczne, że większość lubi s@ać we własne gniazdo, a potem zagranicą wstydzi się przyznać skąd pochodzi i ma wielką łatwość przyjmowania nowego obywatelstwa. A gdzie patriotyzm?
~Real | 9 listopada 2017, 14:53188.*.129.204.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl (188.*.129.204)
Dobre ;)
~isteria | 9 listopada 2017, 16:44cdg44.neoplus.adsl.tpnet.pl (83.*.156.44)
Z Millerem czy bez Millera Polska znalazła się by i NATO i UE.Tak jak i inne obok nas kraje.Głupota Millera kazała ,usprawiedliwić czyny zdrajcy tysiąclecia ,od którego odciął się L.Wałęsa .A to co zrobił mizeria ,ma swój sens.Przypomnijcie ,-Miller w parze z Kaczyńskim zaskarżyli wybory samorżądowe .,bez dowodów i czysto dla celów politycznych.Dlatego Ogorek to kolumna wodza ,która powaliła SLD na bruk w wyborach parlamentarnych.,A tak dla Petru i Grzesia rada taka ,jak najbardziej używajcie makiawelizmu ale z rozumem i jego prawdziwymi intencjami.A nie młóceniem siana dla swoich pretorian.A zapraszają Miller aby kompromitować SLD.Bo wolne media to media prawicowe.A rezimowa szczujnia ,jak najbardziej lewicowo bolszewicka.?Może nie ,gibelsikowsko putinowska.
~ot co | 9 listopada 2017, 17:51*.jeleniagora.vectranet.pl (78.*.142.23)
Mądrzy politycy już dawno pomarli! Do wyboru mamy albo śmiać się albo płakać. Wolny wybór :) Patriotyzm? Wyrocznia prawdy i tylko prawdy niejaka Gazeta Wyborcza w dzisiejszym wydaniu internetowym zacytowała kolejnego artystę, którego ogarnął geniusz polityczny - Michała Urbaniaka. Cytuję: patriotyzm to pierwszy krok do nacjonalizmu i faszyzmu! Wesołych Świąt i Szalom :D
~Bambo | 9 listopada 2017, 18:40*.jeleniagora.vectranet.pl (109.*.118.80)
Pff, Pffujo, ..ujo - analfabeta, czy jak mu tam, ocenia innych podobnych jemu. To jest kabaret!!! Trafił swój na swego. Ha, ha, ha...
~zaboberek | 9 listopada 2017, 20:43*.jeleniagora.vectranet.pl (78.*.145.137)
Artykuł "Obserwatora",uważam za bardzo trafny i rzeczowy.
~fdr | 10 listopada 2017, 8:01apn-37-*-91-99.dynamic.gprs.plus.pl (37.*.91.99)
Jest pilna potrzeba przewrócenia do góry nogami tego wszystkiego co w sadownictwie narosło w III RP, szczególnie w wyniku operacji "Temida" przeprowadzonej jeszce przez WSI. Zaś opór środowisk sędziowskich takie zmiany wyklucza
~Ja... | 10 listopada 2017, 10:09cpc1-hali7-2-0-cust823.17-1.cable.virginm.net (77.*.163.56)
Komentarz czeka na publikację
~do obserwatora | 10 listopada 2017, 10:14188.*.96.208.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl (188.*.96.208)
Nie zamieszczaj za często swoich artykułów - tym bardziej o polityce. Chcesz wypełnić pustkę po eli, joli/eboli, dżoli, basi i kasi?
~Real | 10 listopada 2017, 10:29188.*.174.44.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl (188.*.174.44)
Dobre, bo napisane z humorem, z dystansem i "pojechane" po wszystkich od lewa do prawa, sprawiedliwie. I najważniejsze, tekst zawiera wątki erotyczne... A kto tego "tegesu" nie lubi? ;)
~toktok | 10 listopada 2017, 12:19apn-46-*-135-17.dynamic.gprs.plus.pl (46.*.135.17)
Trafne spostrzeżenia. Opozycja jest nijaka, czyli prawie nie istnieje. Kim jest Schetino? Kim jest Swetru? A dziadek Miller? Niebyt totalny, żrą się tylko między sobą, o korytko, którego i tak nie dostaną. Totalna piaskownica. Walka o wszystko, tylko nie o dobro społeczeństwa.
~do Obserwatora | 10 listopada 2017, 13:47*.dynamic-zab-05.vectranet.pl (31.*.130.36)
Masz talent felietonisty, pisz,pisz .Zwlaszcza kawałki polityczne publikuj. Nie przejmuj się tymi, co najpierw przeczytali a potem czują się zawstydzeni. Wszak zawsze jest wybor: czytać czy nie. Póki co, ten wybor istnieje.Jeszcze.Może jeszcze chwilę. Nie zaprzepaszczaj tej chwili.Bowiem dążymy do czasów, podobnych tym, gdy niektórzy ,może nawet sam jeden czy drugi Rajmundowicz, biegali za choinkę / w zimie ,żeby wyrażnie było widać co jest napisane żółtym na białym/odsikiwać wywrotowe hasła. Dla zgorszonych : To nie moj pomysł literacki, to parafraza pewnego fragmentu tzw. lit. rozliczeniowej, czasu słusznie zapomnianego/?/-PRL-u.Literatura ta obowiązywała jako skladowa pracy maturalnej w bodaj 2007 czy 2008 roku.
~12... | 10 listopada 2017, 14:54p54AC03C0.dip0.t-ipconnect.de (84.*.3.192)
Komentarz czeka na publikację
~Grzechu | 10 listopada 2017, 17:56*.jeleniagora.vectranet.pl (82.*.16.179)
A poco nam opozycja skoro mamy Jarosława Kaczyńskiego. facet ma pomysł na Polskę, konsekwentnie to realizuje, kraj się rozwija, rośnie optymizm wśród ludności. Autor nie zajął się kwestią dlaczego ludzie olewają dzisiejszą opozycję, bandę złodziei i cwaniaczków.
~sajmon | 10 listopada 2017, 20:40cbz176.neoplus.adsl.tpnet.pl (83.*.123.176)
Hmmm... Westchnienie historii :) artykuł jakoś spóźniony i dość skopiowany z wypowiedzi :) Czyżby sam makiawelizm (czyli skłonność do intryg) dopadł autora :)
~soclib | 10 listopada 2017, 21:04ip-31-*-122-89.multi.internet.cyfrowypolsat.pl (31.*.122.89)
Grzechu,tylko ten twój "facet " dziś na miesięcznicy coś cienko falsetem jazgotał .Adrian się obudził i szuka poparcia w UE ,Chyba sukces pisiorów się kończy .Czas na psychiatryk dla was.
~rysiek w swetrze | 10 listopada 2017, 22:3889-*-193-182.dynamic.chello.pl (89.*.193.182)
Nijaki Tusk jest wzorcowym ignorantem , narodowości niemieckiej . Według Zasady Petera swój próg niekompetencji osiągnął , czyszcząc kominy fabryczne .Wystarczy zaobserwować zachowanie tego szkopa w filmie " Nocna Zmiana " , jego strach i podporządkowanie się " starszym " .Proszę sobie przypomnieć " jełopa " Pawlaka , niewiele się różnił od niego .Cham i prymityw BOLEK był dla nich autorytetem .Dopiero po wyszkoleniu przez agenturę niemiecką , ignorant stał się pełnoprawnym " kapciowym Anieli " .Szkopy zresztą szykują go jako "Konia Trojańskiego " , wobec Polski i szykują go " pod żyrandol " na rok 2020 .!!!
~do pff | 10 listopada 2017, 23:2978.*.252.54 (78.*.252.54)
Co za bzdury o Ogórek. Ma swój program w TVPinfo, komentuje w soboty, a dodatkowo zajmuje się tropieniem i odzyskiwaniem skradzionych Polsce dzieł sztuki (ostatni znów obraz wytropiła). Nie samą w "tylewizji" żyje.

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

KONKURS!

Pisz artykuły na Rykowisko i wygrywaj!
Do wygrania 200 złotych co miesiąc!
Regulamin konkursu.
© 2002-2018 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja