« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Środa, 11 grudnia 2019.Imieniny: Damazego, WaldemaraNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Trzecia droga

Autor: oskarl
Sobota, 6 grudnia 2014, 15:11
Tych łobuzów wprowadzili ustawieni i kolaboranci pseudo niezależni. Bezpartyjni Samorządowcy i Siła Mieszkańców nie mieli żelaznego kręgosłupa. Tacy byli niezależni. Jak będziecie gotowi i będziecie chcieli, padniecie już na cztery łapy, to przeprowadzę wam referendum w sprawie odwołania czterech PZPR Jeleniej Góry.
Zło tkwi w prawie i w mentalności społeczeństwa. Zło to partie polityczne. Kiedyś była w zasadzie jedna, dziś są trzy, cztery PZPR. Kiedyś walczono z PZPR, dziś się wspiera to rozrośnięte zło.
To, że zło, pokazuje obraz jeleniogórskiego samorządu. Pokłóceni towarzysze libertyńscy (koryto za małe dla wszystkich) podzielili się. Marcin Zawiła osłabiony w PO stworzył własny komitet Zmieniamy Jelenią Górę. PO z przezorności zawiązało koalicję z Obywatelskim Dolnym Śląskiem Rafała Dutkiewicza. Tu szpicę stanowili Marek Obrębalski, Hubert Papaj, Miłosz Sajnog. Pierwszy przegrał prezydenturę dostał się do Sejmiku, a ostatni Do Rady Miasta. Zdegradowany były Zastępca Prezydenta Zawiły (w walce o pozycję) Hubert Papaj został na lodzie. Rozkład Rady Miasta Jelenia Góra jest niemal historyczny: 8 – PO-ODŚ, 6 – PiS, 5 – SLD Lewica Razem, 4 – Marcin Zawiła Zmieniamy Jelenią Górę. Myślałem, że libertyni (ci pierwsi i ci ostatni) zawiążą koalicję dla ułatwienia pracy w samorządzie. Myliłem się. Marcin Zawiła był tak odważny, albo zaborczy, że powołał na swoich zastępców dwóch poprzedników z grona radnych. Jerzego Łużniaka i Mirosławę Dziką. W ich miejsce (i Prezydenta) weszli trzej nowi radni z listy Zawiły. Razem ma 7 osób. PO (tak to uprośćmy) ma 8 radnych, którzy mają realny głos w uchwałach. Co zrobili. Zemścili się i olali drużynę Zawiły w podziale funkcji Rady i przewodniczących komisji. Mają przewodniczego i sześciu Komisariuszy, dali wicka PiS i trzech Komisariuszy i jednego wicka SLD oraz dwóch Komisariuszy, a Zawiła 0. Czy to jest z myślą o mieszkańcach? Jak będziecie wiedzieli z jakim profitami i jakie pic na wodę fotomontaż stworzyli i kto nimi zarządza to będziecie wiedzieli jak się buduje przyszłe głosy. Dwadzieścia pięć lat was układowcy rolują.
Teraz kto jest temu winny. Teoretycznie 70% wyborców w pierwszej turze i prawie 80% wyborców (plus kolaboranci) w drugiej turze. Jak się wie, że partie to mafie to się z nimi nie współdziała. W żadnym zakresie, bo inaczej to nie będzie pierestrojki. Prawo (ustanowione dla urzędników i funkcjonariuszy) trzeba zmienić. Żeby to zmienić to trzeba wprowadzić nową jakość. Trzecią drogę. Większość samorządowców, a później parlamentarzystów bezpartyjnych. Trzeba budować ruch społeczny. Nie będzie wówczas dofinansowania partii i będzie demokracja bezpośrednia. Będą urzędnicy i funkcjonariusze odpowiadać personalnie oraz materialnie za błędy i głupa rżnięcie. Nie będą pieprzyć, że z urzędu nie powołuje się świadków w celu stwierdzenia protestu wyborczego a w innej prywatnej sprawie karnej samodzielnie szukać haków na dysydentów i mimo ich braków skazywać jak za Stalina. Prawo i ordynacja jest zła i czynnik ludzki musi być brany pod uwagę. Będą wówczas ludzie wierzyli, że warto iść głosować bo nie będą kraść i dostawać się do koryta ludzie z 92 głosami bo z „dobrej” ordynacji. Tych łobuzów wprowadzili ustawieni i kolaboranci pseudo niezależni. Bezpartyjni Samorządowcy i Siła Mieszkańców nie mieli żelaznego kręgosłupa. Tacy byli niezależni. Jak będziecie gotowi i będziecie chcieli, padniecie już na cztery łapy, to przeprowadzę wam referendum w sprawie odwołania czterech PZPR Jeleniej Góry. O bezkarnej bezpiece to można będzie rozmawiać w następnym etapie reformy. Przestępcy mają władzę.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

KONKURS!

Pisz artykuły na Rykowisko i wygrywaj!
Do wygrania 200 złotych co miesiąc!
Regulamin konkursu.
© 2002-2019 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja