« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Środa, 23 września 2020.Imieniny: Bogusława, Linusa, Liwiusza, TekliNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Trzej muszkieterowie

Autor: Obserwator
Czwartek, 28 grudnia 2017, 14:16
Leszek Wrotniewski z Dziwiszowa, Piotr Miedzyński z gminy Podgórzyn, a także Miłosz Kamiński, sekretarz Gminy Janowice Wielkie mieszkający na Zabobrzu urządzają nam jeleniogórską rzeczywistość.
W trakcie dzisiejszej (28.12) sesji Leszek Wrotniewski został niespodziewanie (dla niektórych) zgłoszony jako kandydat na przewodniczącego Rady Miejskiej. Z tej funkcji ta Rada go niedawno odwołała, mając pewnie sporo ku temu powodów. Dziś go powołała, mając pewnie jakieś inne powody.

Można powiedzieć, że „suweren lokalny” ma takie władze, jakie sobie sam tworzy, bo w końcu ludzie powinni wiedzieć na kogo głosują w wyborach powszechnych. Wprawdzie obowiązująca wciąż ordynacja wyborcza nie pozwala na pełnienie funkcji radnego w gminie, w której się nie zamieszkuje, ale … kto dziś przestrzega jakiegokolwiek prawa? Z tej trójki muszkieterów tylko Kamiński ma tytularne prawo do bycia radnym, dwaj pozostali sobie to prawo przypisali, przekonując, że są tak mocno związani z Jelenią Górą, że nie wyobrażają sobie, że mogliby być radnymi w Jeżowie i w Podgórzynie. Zgadzają się z tą tezą mieszkańcy obu tych gmin – oni sobie też nie wyobrażają, żeby reprezentowali ich Wrotniewski i Miedziński. Co do tego panuje pełna zgoda. Mieszkańcom Jeleniej Góry wyobraźnia widać pozwala na więcej. Przyjmują zapewne tezę o mocnym związaniu z Jelenią Górą obu wspomnianych, bo co wiąże mocniej, niż nieopodatkowana dieta radnego?

Podczas sesji doszło do kilku zabawnych incydentów, które dobrze świadczą o determinacji autorów tego happeningu. Otóż Wrotniewski postanowił wziąć udział w głosowaniu na przewodniczącego (czyli w swojej sprawie), a sprzeciw radcy prawnego uciszył Miedziński (który przezornie dał się wcześniej wybrać na szefa komisji skrutacyjnej w tym głosowaniu). Miedziński stwierdził, że opinie co do tego, czy można na siebie głosować są niejednoznaczne i dopuścił Wrotniewskiego do oddania głosu, czemu się nie sprzeciwił Józef Kusiak (były prezydent miasta, członek klubu SLD, prowadzący tę sesję), bo był pewnie zajęty myśleniem o swoich sprawach.

Miedzński dodał, że teraz trzeba głosować, a potem może się sprawą zająć „organ właścicielski”. Niekoniecznie wiedział co mówi, bo sprawą oceny prawnej uchwały powinien się zająć „organ nadzorczy”, a nie „właścicielski”, bo póki co samorząd nie jest niczyją własnością, chociaż Dobra Zmiana ma w tej sprawie swoje zapatrywanie.

I jakoś się tak złożyło, że Wrotniewski wygrał głosowanie JEDNYM głosem. Było tajne, więc nikt nie wie, czy to był jego głos, czy też on sam głosował przeciwko sobie, bo przecież i tak się mogło zdarzyć… Okres Bożego Narodzenia i Święto Trzech Króli to przecież okres cudów, więc niczego wykluczyć nie sposób.

O Wrotniewskim i Miedzińskim sporo słychać, szczególnie od niesławnego zjazdu PO w Karpaczu, gdzie – jak fama głosi – zapisali się do tzw. frakcji Protasiewicza, gustującego w małych buteleczkach w samolotach. Jak wiadomo, lot samolotem może upośledzać błędnik i Protasiewicz padł ofiarą tej przypadłości. A że Schetyna jednak przejął PO, to marginalizacja obu „polityków” nastąpiła szybko. W partii już nie mogą podejmować kreciej roboty, to uprawiają swoje hobby w samorządzie.

Kamiński z kolei, przedstawiany w różnych publikacjach, jako „sekretarz na walizkach” (odwołany z Gminy Piechowice), albo „utytułowany poeta” (powołany na tę samą funkcję w Janowicach Wielkich) nareszcie ma swoje pięć minut w Jeleniej Górze. Atos, Portos i Aramis walczą o naszą lepszą przyszłość. Dumas by tego nie wymyślił.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~Boss | 28 grudnia 2017, 15:08*.jeleniagora.vectranet.pl (78.*.141.1)
Najważniejsze to wskoczyć na karuzelę i kręcić się aż wszyscy się porzygają bo nikt z tej karuzeli nie spada
~Real | 28 grudnia 2017, 15:26188.*.169.2.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl (188.*.169.2)
Nie ma to żadnego znaczenia. W jakiejkolwiek konfiguracji nie rządziłoby SLD i PO, czy PO i SLD, wyjdzie na to samo. Pomimo różnych korzeni, pochodzenia, jedni z PZPR drudzy z Solidarności typu UW, mają podobną mentalność. W pierwszej kolejności liczy się dla nich swój prywatny interes, a jak coś tam zostanie to "rzuci się społeczeństwu". To są formacje przegniłe, zdemo...lizowane, związane z wieloma wałkami, tudzież aferami na koszt Polski ;)
~Bambo | 28 grudnia 2017, 16:37user-94-*-240-127.play-internet.pl (94.*.240.127)
Odwolac Wrotniewskiego i zglosic Obserwera na szefa Rady Miejskiej. Potem ratuj sie kto moze i ostatni gasi swiatlo jak nasz Obserwator "zwchniete oko" zaczie wukazywac sie. Zwlaszcza na latach - ups. ramach swojej rubryki w jelonka.com.
~FU | 28 grudnia 2017, 19:2978.*.70.26 (78.*.70.26)
kAŻDY BUREK pikuś byle nie z namaszczenia pre zesa jak mach.. k w@azelina

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

KONKURS!

Pisz artykuły na Rykowisko i wygrywaj!
Do wygrania 200 złotych co miesiąc!
Regulamin konkursu.
© 2002-2020 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja