« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Niedziela, 14 sierpnia 2022.Imieniny: Alfreda, Euzebiusza, MaksymilianaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Tusk wrócił i co dalej?

Autor: RobertObaz
Wtorek, 6 lipca 2021, 11:21
Ostatni weekend był niezwykle gorący dla wszystkich, którzy śledzą wydarzenia polityczne w naszym kraju. Powrót Donalda Tuska i Konwencja Prawa i Sprawiedliwości pokazują duopol na scenie politycznej, w którym Polska trwa co najmniej od kilku lat. Sytuacji nie poprawia też zapowiedź powrotu do wojny z PiS, którą chyba już wszyscy jesteśmy zmęczeni.
Pokonanie PiS jest koniecznością jednak nie stanie się to samoczynnie tylko dlatego, że były lider PO chwycił stery partii, którą powołał do życia. Bez programu i zrozumienia potrzeb społecznych, którymi żyją Polki i Polacy nie da się wygrać wyborów. Toczenie wojen bez zaproponowania alternatywy jest skazane na porażkę. Jeśli kolejne lata upłyną nam na oglądaniu potyczek politycznych, to Donaldowi Tuskowi można wróżyć koniec niczym bokserowi, który wchodzi na ring o jeden raz za dużo. Jednym słowem zdefiniowanie wrogów to jak na dzisiaj stanowczo za mało.

Smuci także chłodne potraktowanie Rafała Trzaskowskiego przez partyjną starszyznę. Można wręcz powiedzieć, że byłemu kandydatowi na prezydenta pokazano jego miejsce w szeregu: „dostosuj się lub odejdź” wydają się mówić zwolennicy Budki i Schetyny. Nic dziwnego, że prezydent Warszawy tak się śpieszył do samochodu kiedy dziennikarze pytali go o powrót dawnego mentora.

W tle tych wydarzeń PiS robi swoje. Jarosław Kaczyński dokładnie wie do czego zmierza i konsoliduje swoje szeregi – robi to skutecznie na przekór wszystkim przeciwnościom. Trudno zliczyć ile razy PiS miał już stracić władzę. Jak na razie Kaczyński utrzymuje w ryzach swoją organizację, choć trzeba przyznać – to już nie jest komfort rządów, który pamiętamy z poprzedniej kadencji Sejmu.

Lekcja, która wypływa z ostatniego weekendu jest taka, że nie wystarczy toczyć wojen i rozpalać do czerwoności kolejnych obszarów walki politycznej. Platforma Obywatelska, jak i pozostałe partie opozycyjne, musi w końcu wyjść z ofertą do wyborców, którzy nie stanowią jej twardego elektoratu. Trzeba poszerzyć pole walki nie krytykanctwem, ale wskazywaniem tego, co można było zrobić lepiej i stworzeniem alternatywy, która stanowić będzie dla PiS realną a nie wyimaginowaną konkurencję.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~Lea | 6 lipca 2021, 12:27
Kiedy Parada Równości w Jeleniej Górze, Panie Pośle???!!!
~Tom Jonnes | 6 lipca 2021, 12:30
Przecież jego to nie intetesuje. Facet nadal gada tylko o cenach biletów i taryfach na wodę... Nic nie zrobił dla LGBT.
~Nina | 6 lipca 2021, 12:44
Ale w Pana tekscie tez nie ma zadnych propozycji
~XIX | 6 lipca 2021, 12:53
Tusk wrócił na 3 dni i jest już na urlopie :D
~Człowiek koń | 6 lipca 2021, 13:28
Nikt się na Tuska nie nabierze i PO jest stracone!!! Pamietam jak ukradł 150 mld złotych z ofe pamietam ambergold i zegarki Nowaka! Dziękuje ale PiS po i lewica to zło!!! Jedynie konfederacja jest tutaj alternatywą.
~Dorsz | 6 lipca 2021, 13:42
Moim zdaniem, ani PO, ani PSL, ani też Lewica nie odrobiły lekcji z poprzednich lat. Dlatego PiS-owi i prawicowym koalicjantom tak łatwo przyszło zdobyć poważny elektorat, ocierający się o możliwość samodzielnego rządzenia. Mam tu na myśli potępianie przez wymienione partie wszystkiego, co PiS zaproponował społeczeństwu. To kardynalny błąd ! Kontynuowanie tej narracji nie przyniesie oczekiwanych zmian; zarówno w kraju, jak i postrzeganiu Polski za granicą. Inaczej mówiąc należy pozytywnie kwitować prospołeczną politykę Prawicy, osiągnięcia gospodarcze, wysoki budżet państwa oraz pracować z nim dla jak najlepszego wykorzystania przyznanych nam środków z Unii Europejskiej. Uspokoi to klimat polityczny i da możliwość zwiększenia elektoratu np. Lewicy, bo PiS realizuje jej zadania.
~***** *** | 6 lipca 2021, 14:24
wrócił i już pisory mają pełne gacie,w TVPis dostali obsesji na jego puncie.
~Jan | 6 lipca 2021, 15:00
Wrócił i będzie jątrzył bo to wychodzi mu b. dobrze.
Cowtrawiepiszczy | 6 lipca 2021, 15:02
Do: ~***** *** | Dziś, 14:24 - Pewnie, że mają pełne gacie, skoro obradują, kombinują, jak tu przyciągnąć obywateli na swoją stronę. Kaczyński nigdy nie cierpiał Donalda Tuska. Banda PiS musi w końcu odejść.
Cowtrawiepiszczy | 6 lipca 2021, 15:05
Dorsz, a co PiS mądrego zaproponował? 500+, 300 na start? Ile pieniędzy nakradli? Gdzie maseczki i respiratory? Dlaczego pozmieniali system szkolnictwa, który bardzo dobrze funkcjonował? Ile milionów poszło na kościół i Rydzyka? Krótką masz pamięć.
~Nie-Lewica, Nie-Prawica | 6 lipca 2021, 15:57
Streszczenie wypocin Obaza: "Pokonanie PiS jest koniecznością" - czyli w dużym skrócie PiS to zło. To błędne założenie, które pokazuje wasze klapki na oczach. Nikt z was, ani Lewica, ani PO, nie zastanawia się, czy Kaczyński ma w czymkolwiek rację, tylko z góry zakładacie, że trzeba go wywalić i koniec. Zaorać wszystkie jego osiągnięcia. Zresetować Polskę i zacząć od nowa. I to jest wasz główny błąd! Nie kontynuujecie osiągnięć poprzedników, tylko wszystko zerujecie przy każdej zmianie kadencji. Polska nigdy się nie będzie rozwijać prawidłowo, jeśli co każde 4-5 lat będzie ją czekał reset! Zrozumcie to w końcu, bo póki co poza agresywnym obalaniem poprzedników i próbami ubierania tego w pokojowo nastawione przemówienia, nie robicie kompletnie nic, żeby Polakom żyło się lepiej.
~Jeronimo | 6 lipca 2021, 16:53
Obaz Go zje !!
~Dorsz | 6 lipca 2021, 17:01
Cowtrawiepiszczy - znakomitą pamięć mam; szczególnie do prywatyzacji oraz zaniechań gospodarczych opozycji. Nie wiem, czy PiS kradnie; pewnie tak samo, jak opozycja, gdy była u władzy. Każda podobno deprawuje. Pamiętam także, jak żyło mi się, gdy pracowałem i zajmowałem wysokie stanowisko. Nigdy nie byłem pewien, że pójdzie dobrze, że mam wsparcie w moich staraniach, że dostanę pieniądze na czas; że rządząca partia spełni swoje obietnice. Pamiętam strajki, strzelanie do górników, podstawianych Turków i Arabów, którzy mieli zbawić polskie stocznie. Pamiętam wreszcie ustawę o mojej pracy do śmierci, stawkę 3,- zł/h, 900,- zł miesięcznego wynagrodzenia za moją pracę oraz hajlajw w łapówkach w spółkach skarbu państwa, o których zapewne nigdy się nie dowiesz. Teraz, dzięki PiS żyję spokojnie.
~ja | 6 lipca 2021, 17:08
...i niech wyp......a!
~damski dzyndzel | 6 lipca 2021, 17:53
No i ryże zbydlęcone i zchamiałe indywiduum powróciło z brukselską kulturą do Polski !
Aligator | 6 lipca 2021, 18:40
Szanowny Panie Obaz, czy oprócz promowania się zamierza Pan publikować jakieś teksty o charakterze merytorycznym i programowym? Ponoć kusi Pana fotel prezydenta naszego pięknego miasta. Czy nie zechciałby Pan podzielić się z czytelnikami swoimi planami i zamiarami? Co Pan np. sądzi o planach zagospodarowania przestrzennego? Słyszałem, że ich brak stanowi w całej Polsce istotną barierę rozwojową. Jak ta sytuacja przedstawia się w Jeleniej Górze i czy ma Pan tutaj jakieś swoje propozycje?
Cowtrawiepiszczy | 6 lipca 2021, 19:18
Dorsz - Dzięki PiS? Hahahaha! Na chwilę żyjesz dobrze, ale wiedz, że i z pustego Salomon nie naleje. Kiedy PO przejęła stery, trafiła na globalny kryzys gospodarczy, z którego wyszła obronną ręką i deflacją. Kiedy PiS przejął stery zaczęło się rozdawanie pieniędzy na prawo i lewo, jak nie kościołowi, to Rydzykowi, obsadzanie stanowisk w państwowych spółkach własnymi krewnymi, niezależnie czy mają doświadczenie czy nie. Na dzień dobry zawłaszczyli sądy i szykanują prokuratorów i sędziów. Sędziowie dublerzy w TK... Nadal uważasz, że jest spoko?
~wilk | 6 lipca 2021, 20:00
Powrót Tuska jest jak powiedzonko Millera "nie ważne jak się zaczyna? ważne jak się kończy...." Miller już skończył, Tusk właśnie kończy...
~skodziarz | 6 lipca 2021, 20:15
cowtrawiepiszczy nie zakłamiesz rzeczywistości, jaka była -"piniendzy nie było",jak dla kogo, a teraz są. Nie mów o zadłużeniu, bo poprzednicy zadłużali nas też na potęgę. Z perspektywy zwykłego Kowalskiego teraz żyje się lepiej i ludzie to widzą i wiedzą kogo w kolejnych wyborach poprą.
~Iwo | 6 lipca 2021, 21:30
Z perspektywy 6 lat obecnych rządów widać jak patryiotyzm gospodarczy pozwala na osiąganie ambitnych celów prospołecznych. Zaklęcia i groteskowe protesty "totalnej opozycji" są już zupełnie nieskuteczne wobec wyraźnej poprwy jakości życia Polaków !!!
~temtamten | 6 lipca 2021, 22:29
zadziwiająco dużo tu głosów psychotycznych frustratów głoszących z putinowską żarliwością kacze s z u b r a w e insynuacje
~Tusk wrócił i co dalej? | 6 lipca 2021, 22:58
nic, jak ktoś wierzy, że jeden człowiek nagle wszystko odwróci o 180 stopni to się przeliczy. Ot wraca nowe, na stanowisko przewodniczącego PO na Dolnym śląsku też wraca nowy stary przewodniczący, pierwsze miejsca na listach zajmą więc ci sami wierni, choć mocno wysłużeni działacze. Aby coś się mogło naprawdę zmienić (truizm) musi się coś naprawdę zacząć zmieniać. Zmiana lidera (na zdolnego ale zużytego), bez zmiany pokoleniowej i programowej nie odbuduje zaufania do PO. To sentymentalna próba zaklinania rzeczywistości, w której PO idzie drogą SLD. Sentymentu starczy pewnie na kilka(naście) procent poparcia, a jedyne na co można ponadto liczyć to to, że wyborcy bardziej nie lubią PiSu, no i że nie pojawi się inna alternatywa. Tylko czy to wystarczy by budować świetlaną przyszłość? Wątpię
~Polishman | 7 lipca 2021, 16:27
cappo di tutti cappi wrócił. buda u merkel za ciasna...
~Armagiedon | 7 lipca 2021, 20:42
Zapoznaj się z tym wierszem tu jest prawda sama od dawna znana Wiersz Bankiera - The Banker Poem Witam, nazywam się Montague William Trzeci, A to, co wam powiem, absurdem może trochę zaleci, Lepiej dla mnie, jeśli nie dacie wiary tym wymysłom, bo wiecie, dla banków pracuję i dla wielkiego przemysłu. Od wielu lat kontrolujemy wasze życie, podczas gdy wy w znoju walczycie o przeżycie. Stworzyliśmy rzeczy, bez których spokojnie możecie się obejść, sportowe samochody, modę i telewizory plazmowe. Dokładnie pamiętam jaka była początków tego przyczyna, tajemnice rodzinne, przekazywane z ojca.. na syna. Mam nad wami przewagę, dzięki dziedzictwu mej wiedzy, podczas gdy wy wieśniacy śpicie nocą na miedzy. Władamy pieniędzmi, które kontrolują wasze życie, a wy czcicie fałszywych i nawet się nie
~obserwator 77 | 13 lipca 2021, 0:08
dobrze że wrócił. i Bardzo dobrze

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.
© 2002-2022 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja