Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 4738
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Uchodźcy trafią do Jeleniej Góry?

Autor: zebra123
Czwartek, 10 września 2015, 9:47
Tematem numer jeden w europejskich mediach jest sytuacja uchodźców z Syrii i innych krajów arabskich, których Komisja Europejska chce ulokować w państwach członkowskich Unii Europejskiej. Z kolei papież Franciszek apeluje do parafii, by przyjmowali w swoje progi ludzi szukających bezpiecznego miejsca na świecie. Czy jeleniogórskie parafie powinny przyjąć muzułmanów?

Polska podzieliła się na kategorycznych przeciwników i zwolenników przyjęcia uchodźców, brakuje w tym wszystkim głosu rozsądku, a ludzie uciekający z Syrii i innych krajów Azji i Afryki stali się narzędziem w grze politycznej.

Po obu stronach barykady zdarzają się merytoryczne argumenty, ale należą do rzadkości. Należy podkreślić, że obie strony mają po części rację w tym całym konflikcie. Uzasadniona jest obawa, ale uzasadnione jest też humanitarne podejście do sprawy. Zatem co zrobić?

Dla przeszło 30-milonowego kraju nawet te 12 tysięcy osób narzucanych przez Junckera to nie jest powalająca liczba, która zmieniłaby status państwa. Przypomnijmy, żyjemy w kraju świeckim, a nie wyznaniowym. Do tego powinni się dostosować zarówno katolicy, jak i muzułmanie. Już zacieram ręce (żart) na myśl o ściganiu z urzędu za obrazę uczuć religijnych! :) do tej pory jest to domena katolików, którzy wszystkim czują się urażeni i próbują narzucić swój pogląd na temat in vitro, aborcji, związków partnerskich itd. A co na to muzułmanie, którzy przecież żyją w naszym kraju od dawna? A co na to innowiercy, ateiści? Czy ktoś się liczy z ich zdaniem? Większość ma narzucać innym swoje wartości? W takim razie póki co rząd ma większość i przestańcie opozycjoniści protestować, bo większość tak zdecyduje i tak ma być! Po wyborach jak będziecie mieli większość, to zrobicie po swojemu.

Osobiście nie jestem zwolennikiem narzucania wartości światopoglądowych. Czym innym są sprawy przyziemne – tu trzeba w drodze ustawodawczej uregulować prawa i obowiązki obywateli. Kwestie światopoglądowe niech pozostaną w sferze sacrum. Dotyczy to każdej wiary, w tym muzułmanów i katolików. Nie pasuje? To proszę wybrać inny kraj. Tu ma być wolność światopoglądowa dla każdego!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (46)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group