« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Poniedziałek, 26 lipca 2021.Imieniny: Anny, Grażyny, MirosławyNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Uchodźcy trafią do Jeleniej Góry?

Autor: zebra123
Czwartek, 10 września 2015, 9:47
Tematem numer jeden w europejskich mediach jest sytuacja uchodźców z Syrii i innych krajów arabskich, których Komisja Europejska chce ulokować w państwach członkowskich Unii Europejskiej. Z kolei papież Franciszek apeluje do parafii, by przyjmowali w swoje progi ludzi szukających bezpiecznego miejsca na świecie. Czy jeleniogórskie parafie powinny przyjąć muzułmanów?
Polska podzieliła się na kategorycznych przeciwników i zwolenników przyjęcia uchodźców, brakuje w tym wszystkim głosu rozsądku, a ludzie uciekający z Syrii i innych krajów Azji i Afryki stali się narzędziem w grze politycznej.

Po obu stronach barykady zdarzają się merytoryczne argumenty, ale należą do rzadkości. Należy podkreślić, że obie strony mają po części rację w tym całym konflikcie. Uzasadniona jest obawa, ale uzasadnione jest też humanitarne podejście do sprawy. Zatem co zrobić?

Dla przeszło 30-milonowego kraju nawet te 12 tysięcy osób narzucanych przez Junckera to nie jest powalająca liczba, która zmieniłaby status państwa. Przypomnijmy, żyjemy w kraju świeckim, a nie wyznaniowym. Do tego powinni się dostosować zarówno katolicy, jak i muzułmanie. Już zacieram ręce (żart) na myśl o ściganiu z urzędu za obrazę uczuć religijnych! :) do tej pory jest to domena katolików, którzy wszystkim czują się urażeni i próbują narzucić swój pogląd na temat in vitro, aborcji, związków partnerskich itd. A co na to muzułmanie, którzy przecież żyją w naszym kraju od dawna? A co na to innowiercy, ateiści? Czy ktoś się liczy z ich zdaniem? Większość ma narzucać innym swoje wartości? W takim razie póki co rząd ma większość i przestańcie opozycjoniści protestować, bo większość tak zdecyduje i tak ma być! Po wyborach jak będziecie mieli większość, to zrobicie po swojemu.

Osobiście nie jestem zwolennikiem narzucania wartości światopoglądowych. Czym innym są sprawy przyziemne – tu trzeba w drodze ustawodawczej uregulować prawa i obowiązki obywateli. Kwestie światopoglądowe niech pozostaną w sferze sacrum. Dotyczy to każdej wiary, w tym muzułmanów i katolików. Nie pasuje? To proszę wybrać inny kraj. Tu ma być wolność światopoglądowa dla każdego!

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~michałł | 10 września 2015, 12:06
Mirosław Kokoszkiewicz: Polska w śmiertelnym niebezpieczeństwie Manifestacja: Polacy Przeciw Imigrantom > Rząd, który wbrew prawu i Polakom przyjmie masę islamskich imigrantów, zostanie zmieciony i stanie przed Trybunałem Stanu‏ 2016 roku z powodu uchodzców zacznie sie wojna POLACY musicie o tym wiedziec to nie żarty rządzą nami zdrajcy
~swój | 10 września 2015, 12:47
Z autorem nie zgadzam się w żadnej kwestii. Poziom i tok rozumowania oraz ten cały zapis jest poniżej krytyki. P.S. Jak wielu polaków tak i ja nie chcę kolonizacji naszego Państwa... Nie dajmy się zwieźć tej całej propagandzie... Czemu większość uchodźców to młodzi, silni mężczyźni. Oni powinni walczyć za swój kraj. Historia pokazała już, że praktycznie w każdym wypadku bohaterstwo młodych ludzi stoi na pierwszym miejscu i to oni dążą do wyzwolenia swojego kraju. Czemu w przypadku Syrii czy innych Państw jest odwrotnie? Kobiety i dzieci walczą z Państwem Islamskim a młodzi energiczni uciekają?? Przejrzyjcie na oczy, że to jest jawne przesiedlenie w celach nawracania, siania terroryzmu i eskalacji konfliktu na skalę globalną!
~Jana-W | 10 września 2015, 13:09
Autor artykułu liczy na wolność światopoglądową? Do tej pory wciąż słychać o zamieszkach, niszczeniu wszystkiego, co znajdzie się pod ręką muzułmanów. W drodze do "raju" nie chcieli przyjąć paczek z żywnością tylko dlatego, że na nich był znak Czerwonego Krzyża. Czym to się może skończyć w Polsce? Paleniem kościołów i nie tylko, bo obok kościołów są inne budynki. Wszędzie znajdą coś, co jest obrazą ich uczuć religijnych. A jeśli uznają, że np. mają niedogrzane mieszkania, że "niewierni" nie zapewniają im innych luksusów, które powinny być w "raju", to będzie dodatkowy powód do zamieszek.
~azja | 10 września 2015, 13:43
O czym Wy mówicie, naszych "uchodźców" jest za granicą (Niemcy, Anglia, USA itp. trzy miliony, a o dwanascie tysi robicie aferę
~iras | 10 września 2015, 14:11
Polska tylko dla Polaków obcy precz. Chyba że kosmici z nową technologią to tak.
~szyper | 10 września 2015, 14:32
umjeścić ich w zgorzelcu będą mieli bliżej do cioci Merlel
Dzidek | 10 września 2015, 14:47
By dyskusja miała sens trzeba zacząć od sprawy podstawowej. Wyjaśnić (sobie - łatwo dostępne) trzeba kto to jest uchodźca, a kto imigrant (i to prawnie). Reszta potem staje się prostsza. :)
~brawo | 10 września 2015, 14:49
Zamieszki? Ok, a ilu morderców, złodziei to katolicy? Gdyby patrzeć przez pryzmat przekazu medialnego to zwariować idzie.
~prorok I | 10 września 2015, 15:05
Przy napływie jaki jest w tej chwili to za dwa,trzy lata będziemy mieli takie same widoki na ulicach jaki dziś widzimy na obrazkach z Węgier.
~:D | 10 września 2015, 15:11
12 tys ludzi i prawactwo sra ogniem :D Zawsze miło popatrzeć jak trzęsiecie porami p...py :D
~ano12 | 10 września 2015, 15:13
każdy członek platformy bierze 1 rodzinę a z frakcji Protasiewicza z 3 rodziny
zebra123 | 10 września 2015, 15:14
Jest jeszcze jedna ważna kwestia. Czy ci ludzie są uchodźcami? Przecież mają przybyć do nas z Węgier, Grecji, czy Włoch. Tam nie ma wojny. Zanim nawet przybyli do tych krajów byli w Turcji, Serbii itd. Przecież tam wojny nie ma! Przekraczając granicę Syrii uciekli od wojny. Opuszczając Turcję przestali być uchodźcami.
~znawca | 10 września 2015, 15:34
12 tyś. to dopiero początek, będziemy musieli przyjąć pewnie w ciągu kilku lat ze 100 tyś plus łączenie rodzin to zrobi się z tego okrągły milion wyznawców religii pokoju obcinających głowy swoim adwersarzom :)))
~czytający | 10 września 2015, 15:44
Dlaczego nikt mnie nie zapyta ,czy za kilkanaście lub kilkadziesiąt lat chcę oglądać w Jeleniej Górze rozerwany autobus ze szczątkami ludzi na ulicy, chodnikach, dachach domów,bo jechali w nim niewierni. Dlaczego nikt mnie nie zapyta , czy chcę być mimowolnym świadkiem jak żołnierzowi polskiemu odcinają głowę na ulicy za jego niewierność . Dlaczego... Dlaczego... Odpowiem : Nie chcę oglądać! Nie chcę zostać mniejszością narodową we własnym kraju , którego strzegłem przez dwa lata i budowałem całe życie.
~brrrrrrr | 10 września 2015, 16:00
A dlaczego dano ich do Jeleniej Góry a nie do Radomia? W rodzinnym miescie Kopacz bedzie im lepiej i blizej
~Em | 10 września 2015, 17:06
Autorze tego bzdetu. Mam dla Ciebie propozycję-Wybierz inny kraj !!!
~:D | 10 września 2015, 17:18
Rozerwany autobus ? Polak katolik nie takie cuda potrafi na drodze i to bez bomby :D
~głupi | 10 września 2015, 17:19
Dano ich do Jeleniej Góry ponieważ są mądrzejsi od piszących na tym forum .
~fan sekty po | 10 września 2015, 18:16
ISIS w lutym planowało wysłanie 0,5 mln imigrantów do Europy W lutym 2015 roku włoska gazeta Il Messaggero opublikowała stenogramy przechwyconych rozmów telefonicznych, w których ISIS groziło wysłaniem pół miliona imigrantów do Europy w celu wywołania "psychologicznego ataku" na kraje Zachodu. Wśród uciekinierów mieli znajdować się zakamuflowani żołnierze ISIS. Pół roku później rozpoczął się masowy exodus ludności arabskiej, w której 75% stanowią mężczyźni.
~fan sekty po | 10 września 2015, 18:19
Powód tak gwałtownych migracji jest wciąż nieznany. Biorąc pod uwagę tylko ten jeden fakt ujawnienia groźby ISIS wymierzonej w państwa zachodnie, które deklarowały zbrojną interwencję w Libii, zgoda na przyjmowanie migrantów jest aktem bezmyślności i brakiem myślenia o bezpieczeństwie państwa. Należy również podkreślić, że omawiana ludność nie kwalifikuje się do terminu "uchodźcy", lecz raczej "emigranci ekonomiczni", gdyż deklarowanym celem ich podróży są zamożne kraje europejskie, najczęściej te, w których społeczności islamskie już mają ugruntowaną pozycję. Bez wątpienia nagłe i masowe przyjęcie tysięcy osób obcych kulturowo wywoła zamieszki i wprowadzi destabilizację w wielu europejskich miastach.
~fan sekty po | 10 września 2015, 18:20
Nie możemy godzić się na to, aby Polska stała się dobrowolną ofiarą tego "psychologicznego ataku", który w każdej chwili może przerodzić się dla nas w realne, fizyczne zagrożenie.
~fan sekty po | 10 września 2015, 18:30
Większość uchodźców, którzy docierają do Niemiec to imigranci ekonomiczni. Ponad połowa Niemców nie chce przyjąć uchodźców z krajów arabskich —podkreślał w rozmowie z „Radiem Szczecin” konsul honorowy Niemiec w Szczecinie Bartłomiej Sochański. Konsul bez oglądania się na poprawność polityczną mówił: Federalny Urząd do spraw Migracji i Uchodźców w Niemczech wskazuje, że 70 procent tych uchodźców to mężczyźni w wieku poniżej 30 lat. Eurostat podaje, że 75 procent to mężczyźni pomiędzy 14. a 34. rokiem życia. To inny przekrój społeczny uchodźców niż ci, którzy uciekają z Syrii do Libanu czy Turcji.
~Iwo72 | 10 września 2015, 18:48
Niech przyjadą, a po kilku miesiącach nawet najmniej inteligentni zorientują się, że tu nie tylko nie da się godnie żyć, a ponadto wokół panuje tylko bezdennie prymitywna propaganda !!! Zdecydowana większość imigrantów i młodych Polaków już jest tego świadoma !!!
~@Iwo72 | 10 września 2015, 20:24
islamscy imigranci mają dostawać ponad 3000 zapomogi miesięcznie plus różne ulgi. Każdy ma prawo do ściągnięcia rodziny a u nich norma to 3 żony i czworo dzieci więc liczba 12 tys w rzeczywistości oznacza ok 60 tys i jest to liczba, która ma każdego roku przybywać do PL. "Jeśli zobaczycie tych ludzi na ulicy, natychmiast dzwońcie na 112 - radzi niemiecka policja mieszkańcom Wuppertalu. Po mieście wieczorami krąży islamska policja obyczajowa." Ubrani w odblaskowe kamizelki z napisem "Sharjah Police"... Imam Choudary nie pozostawia wątpliwości: Prawo szariatu zostanie wprowadzone także w Polsce. http://fakty.tvn24.pl/fakty-ekstra,52/imam-choudary-prawo-szariatu-zostanie-wprowadzone-takze-w-polsce,513212.html
~hahahaha | 10 września 2015, 23:29
fan sekty PO nie zawodzi :D stary,ale ty jesteś zryty :D:D:D:D:D
~@ | 11 września 2015, 0:21
Zaprawdę powiadam Ci... Zszedłeś na złą ścieżkę... Ścieżkę głupoty... Dlatego przyjmij to źródło i nie grzesz więcej.
~F | 11 września 2015, 7:33
Ludzie to w większości idioci. Żaden z nas nie widział nigdy emigranta na oczy, więc kierujemy się wyłącznie emocjami. Dlaczego głównie mężczyźni? Umówmy się, że mają tam mniejsze zagrożenie niż Polacy podczas II WŚ, ale i tak boją się o życie, a nie da się tak długo żyć. Rodzina chcąc znaleźć nowy "dom" wyślę matkę, starca, dziecko czy mężczyznę? Wiadomo, że wśród emigrantów są również Ci ekonomiczni i z pewnością trafić się może jakiś terrorysta, ale czy w imię tego promila w morzu potrzebujących, mamy wyrzec się człowieczeństwa? Też mam swoje obawy, ale to już się dzieje i należy wyłączyć ksenofobię i spróbować zmmierzyć się z faktami na trzeźwo.
~wer | 11 września 2015, 7:44
A co my mamy wspólnego z tymi emigrantami? To Anglia, Francja i Niemcy zaczynali dzielić wiele lat temu półwysep arabski, mieszając Kurdów z Szyitami. Potem pojawiło się tam USA niosące pokój i mające nadzieję na rozbicie tych państw na jeszcze mniejsze. Potem Rosja... Więc dlaczego "emigranci" wśród których pewnie roi się od terrorystów, mają zostać przygarnięci przez Polskę... Dlaczego UE nie walczy z przyczynami tylko stara się naszym kosztem leczyć skutki?
~debilizm | 11 września 2015, 8:22
Miliony Polaków za granica ,to uchodźcy polityczni i ekonomiczni.Psiacze dra mordy na rząd ,że Polacy jada do Londynu.Psicze drą mordy ,że nie można przyjmować muzułmanów.Przecież katolicyzm to jedyna religia słuszna i uznana przez Boga.Reszta to barachło.Dlatego, dlaczego mamy bać się Islamu.?A i bez emigrantów ,groża nam wybuchy .Jeden psychol chciał rozwalić Sejm .Psychol z Krakówka.
~Arno | 11 września 2015, 9:09
Spotkajmy się jutro 12 września w Warszawie na manifestacji i pokażmy lewakom w Polsce i Europie, że my POLACY nie zgadzamy się na islamizację naszej cywilizacji!!! Chcecie u nas tego???: https://www.youtube.com/watch?v=sg72rIfLiuw
~znawca | 11 września 2015, 10:10
Może mało kto widział imigranta na oczy ale za to widać jaki bałagan robią na całym świecie :)
~pfff | 11 września 2015, 10:31
Arno nie spinaj sie,wielkie g wyjdzie z waszej pseudodemonstracyjki ,dzięki Bogu prawica w Polsce to wciąż nisza,PiS to socjalne lewactwo podpięte pod radykalnych mułłów z episkopatu ,dla picu afiszujące się wśród mundurów,w istocie żaden z nich nawet przeszkolenia podchorążych rezerwy nie ma.Jedyny Duda od yorka i apartamentów razem z zomolami w czerwonym bereciku bronił jedynego słusznego systemu,no ale to się chyba nie liczy.Ale idźcie,idźcie,pośmiejemy się :)"ras szerpem ras motem,szefono hołote" :D:D:D:D
~gryss | 11 września 2015, 10:38
Mamy Unię która decyduje za wszystkich,i o wszystkim! Z 2 tysięcy zrobiło się 12 tysięcy,a co tam!Mamy głodowe emerytury 45 lat pracy i prawie 1000zł dostaję na rękę!!! Może ktoś z Uni zadba o Nas? Polska to bogatykraj-skoro można wyrzucić 100mln na wybory,to można i przyjąć 12 tyś uchodzców.
~michałł | 11 września 2015, 10:39
Niemcy – Chemnitz: Muzułmański uchodźca zgwałcił 7-letnie dziecko! To nie człowiek – to bestia!
~michałł | 11 września 2015, 10:40
Tego jeszcze nie było! Przeciwnicy imigrantów to według Agory „naziści”!
~przechodze na islam | 11 września 2015, 11:12
no polki szykować się i przyzwyczajać do regularnego bicia, ubierania w burki i słuchania swojego męża, i innych mężczyzn już my was oduczymy noszenia krótkich gaci ledwo zakrywających dupe, i bluzeczek na ramiączkach już my wam to wyperswadujemy, jak po ulicach waszych miast zaczna sie przechadzać patrole naszej społecznej policji "Sharjah Police"to się skończą wasze wypady na dyskoteki - Allah jest wielki i on tak chce
~WIEŻĄCY | 11 września 2015, 12:00
Biznesmen Stec z parafii PCK powinien ich wziąść na klate. Pokaż jakie to masz dobre serce najmiłosierniejszy plebanie..hehe.
~Donka | 11 września 2015, 15:37
I my się powołujemy na solidarność. Polacy z UE chcą tylko dotacji ale sami nic od siebie.Nas inni przyjmowali juz od powstania kosciuszkoskiego.W tej sprawie wstyd mi ze jestem Polką.
~plafon | 11 września 2015, 16:23
jak obcy może dostawać więcej zasilku niz Polak ? O co to kur.....chodzi ? skoro Niemców na to stać to niech ich biorą. Nas na to nie stać.
~cieplicc | 11 września 2015, 20:25
ciemnota i pis-owkie poglądy aż bija od tego steku bzdur a autor ma prawdopodobnie schizofrenię paranoidalną :P kraj świecki hahahah i religia w szkołach za państwowe pieniądze a kśiąża:) z wiekimi brzuchami i w luksusach ...
~Carol | 12 września 2015, 0:04
12 tys. może ściągnąć do naszego kraju po ok.10 członków swojej rodziny. To już daje kwotę 120 tys. za parę lat. W kolejnych latach kolejne kilkanaście albo kilkadziesiąt tysięcy, które znowu ściąga swoje rodziny i za chwilę będzie ich milion. Komisja UE chce aby imigrant był sztywno przydzielony do danego kraju i jeżeli ucieknie i złapią go w Niemczech to Polska będzie płaciła Niemcom za to, że "jej" imigrant opuścił przydzielony rewir. Tym samym chce zmusić kraje do dawania imigrantom wysokich socjali,żeby im się nie chciało uciekać i żebyśmy my przez to nie musieli płacić.Na pewno Niemcy wybiorą sobie co lepszych wykształconych rokujących imigrantów a nam podeślą kukułcze jaja. I albo im damy wysoki socjal albo im zbudujemy zamnięty obóz.
~eryk | 12 września 2015, 1:10
kazda katolicka rodzina powinna byc zobowiazana przyjac blizniego z syrii
~molibdennn | 12 września 2015, 11:00
https://www.youtube.com/watch?v=gu2ejxiucRE
houseamazing | 12 września 2015, 17:55
Nienawiść Polaków do Syrujczyków jest równie duża jak miłość niemców do Polaków.
~Dziwisz | 17 września 2015, 14:28
Plebanie wybudowali duze to i ludzi wielu pomieszcza , katolicy do roboty.
~Pi | 18 września 2015, 22:54
Piszecie, że nikt nie widział u nas emigrantów? A o rumuńskich c...nach koczujących w okolicach dworca PKP już zapomnieliście? Też jak obecni emigranci chcieli do Niemiec i tam w końcu wyjechali.

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.
© 2002-2021 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja