« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Piątek, 23 lipca 2021.Imieniny: Apolinarego, Bogny, Brygidy, StwoszaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Uciążliwa strzelnica w Jeżowie Sudeckim

Niedziela, 15 września 2019, 17:40
Weekend w weekend to samo. Huki i strzały, które "niesie" aż na Zabobrze są uciążliwe dla mieszkańców. Czy naprawdę musimy to tolerować?
W weekend każdy pragnie wypocząć. Jedni w swoich ogródkach, inni na działkach, balkonach czy tarasach. Dopóki pogoda dopisuje korzystamy z pobytu na świeżym powietrzu, relaksujemy się przy otwartym oknie oglądając telewizję, słuchając ulubionej muzyki, sięgając po książkę...

Spokój ten zakłócają niestety strzały ze strzelnicy w Jeżowie Sudeckim, która jest czynna także w weekendy i oferuje rozmaitą broń. Słychać pojedyncze strzały, lecz także "salwy" z karabinów maszynowych.

Odgłosy tych strzałów "niesie" daleko i słyszalne są one na Zabobrzu.

Rozumiem, że są miłośnicy broni i strzelectwa, ale czy nie można przeciwdziałać temu nieprzyjemnemu hałasowi? Czy strzelnice nie powinny znajdować się z dala od wsi i miast?

Wielu moich znajomych odnosi wrażenie, jakoby znajdowali się w pobliżu poligonu.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~mieszkaniec | 16 września 2019, 10:35
To prawda,ta strzelnica jest wybitnie idiotycznie zlokalizowana,tak że cały huk niesie w stronę miasta.Wystarczyło pomyśleć i zrobić strzelnice za jakąkolwiek górą,lub w wąwozie.Wtedy huk strzałów jest naturalnie tłumiony i nie rozłazi się na 5-8km.Tą cholerną strzelnicę słychać nawet w Maciejowej.
Miejskiesprawy4u | 16 września 2019, 17:41
Nie sądziłam, że ten huk "niesie" aż do Maciejowej. Nie mam absolutnie nic przeciwko strzelaniu do celu do rzutek i nie tylko, tylko ten hałas jest dokuczliwy i bardzo nieprzyjemny dla ucha. Kiedy można pozwolić sobie na otwarcie okien na oścież nie można spokojnie obejrzeć telewizji, posłuchać muzyki, bo strzały wszystko zagłuszają :( Dziwi mnie też, kto wydaje pozwolenie na strzelnicę znajdującą się blisko domków jednorodzinnych i osiedli.
~Ziutek Wentylek | 16 września 2019, 19:15
No tak, jak strzelają sobie ludzie prywatnie to źle, bo huk i w ogóle zło. Jednak jakby dalej była w JG jednostka wojskowa i by na tej strzelnicy nawalali non-stop to pewnie by było jeszcze lepiej. Strzelnica to strzelnica i tam się strzela, zamiast narzekać lepiej się tam wybrać i postrzelać z innymi do tarcz i zobaczyć jaka to frajda i zarazem nabyć trochę pożytecznych umiejętności ( i szacunku do broni) ;)
~Do Ziutek Wentylek | 16 września 2019, 20:54
Nie masz racji. Niech sobie ludzie strzelają, ale hałas, którym nas raczą nie jest przyjemny. Nie można spokojnie wypocząć, bo słychać głośne strzały; te pojedyncze i z karabinów maszynowych. Mieszkaniec ma rację, że lokalizacja tej strzelnicy jest fatalna, a powinna być ona zlokalizowana w miejscu, gdzie strzały "nie rozłażą się na 5 do 8 km". Mnie strzelanie nie kręci, a więc nie muszę się tam wybierać, ale skoro nie ma już jednostki wojskowej, należałoby zmienić jej lokalizację, by nie uprzykrzać mieszkańcom życia. Może Ty relaksujesz się przy strzelaniu, ale w weekend ludzie wypoczywają po tygodniu ciężkiej pracy.
roxettetylosand1991 | 16 września 2019, 21:23
To ja tylko dodam, że wątpliwej jakości rozrywkę dostarcza niestety również strzelnica usytuowana na terenie obiektów sportowych przy Lubańskiej, czasem odnoszę wrażenie jakby szkoliła się tam jednostka wojsk terytorialnych, jest taki hałas. I absolutnie nie uważam, żeby to były pożyteczne umiejętności!!!
~Ziutek Wentylek | 16 września 2019, 22:25
roxettetylosand1991 - Na Lubańskiej znajduje się obiekt sportowy na którym rzeczywiście jest strzelnica. Jak pisałem, na strzelnicy się strzela i każdy kto ma broń musi gdzieś ćwiczyć. Wedle prawa polskiego jest to tylko możliwe w miejscach do tego przeznaczonych i zatwierdzonych. Więc no niestety gdzieś hukać ludzie muszą aby mieć obycie z bronią. Umiejętność używania narzędzi (takich jak broń) jak najbardziej pożyteczne jak każde inne (np młotek). Z tego co się orientuję garnizon powstał w latach 60 więc wnioskuję, że strzelnica (Jeżów) również tam została w tym okresie stworzona więc jeśli ktoś się buduje koło strzelnicy to ma pecha, tak samo jak ludzie, którzy budują się na wsi i krzyczą, że im rolnik o 5:00 pole orze i kurzy. Pozdrawiam.
~Do Ziutek Wentylek | 17 września 2019, 11:34
Dlaczego na konkretnych odcinkach autostrad czy dróg ekspresowych umieszcza się ekrany dźwiękoszczelne? Dlatego, by tłumiły one hałas jadących pojazdów, a okoliczni mieszkańcy mogli mieszkać w miarę przyzwoitych warunkach. Rzeczona strzelnica była częścią byłej jednostki wojskowej,której już tutaj nie ma, a więc należałoby strzelnicę przenieść w miejsce, gdzie strzały są tłumione. Czy według Ciebie pecha mają mieszkańcy Zabobrza, Maciejowej i nie tylko? Powtarzam Ci po raz kolejny, że mnie strzelanie nie kręci. Jeśli ktoś się tym interesuje, proszę, ale podtrzymuję stanowisko, że lokalizacja tej strzelnicy jest fatalna i powinna zostać niezwłocznie przeniesiona.
~Strzelnica | 17 września 2019, 17:38
Strzelnicy nikt nie stworzył wybudowali ją Niemcy w latach 30 . WP ją tylko użytkowało i to sporadycznie . Potem Balcerowicz i prawie ruina. Obiekt uratowany cudem przez pasjonatów.
~Ziutek Wentylek | 17 września 2019, 20:35
Mieszkańcy zabobrza? Serio ? Bardziej słychać drących się meneli (i to częściej) pod sklepami niż strzały ze strzelnicy. Trzeba było patrzeć w jakiej okolicy się stawia domy i kupuje działki/mieszkania. Równie dobrze i równie łatwo można przenieść domki, które się pobudowały w pobliżu strzelnicy. Strzelnica jak widać była tam pierwsza więc widziały gały co brały.
~ji | 18 września 2019, 8:23
Kiedyś Zabobrze też było mniejsze i troszkę się rozrosło w stronę Jeżowa Sudeckiego. Zapraszam do centrum miasta w okolice podstawówki nr 2. Kosiarki, dmuchawy, żulernia, zamiatanie terenu po nocach, ciekawi sąsiedzi... co to wypoczynek? Nie zwane czy weekend czy święto, pogoda czy nie. Współczuję mieszkańcom mimo wszystko.
~Do Ziutek Wentylek | 18 września 2019, 12:04
Mieszkam w cichej części Zabobrza i nie słyszę żadnych żuli, meneli itp. osób. Powtarzasz ciągle jedno i to samo. Ten hałas słyszalny jest nawet w Maciejowej, a więc nie mów ludziom, gdzie powinni, a nie powinni się budować/ mieszkać. Nie mieszkam też w centrum, bo w centrum jest głośno, dlatego wybrałam Zabobrze.
~lolo_poza_kontrolo | 20 września 2019, 20:26
Proszę nie wypowiadać się w imieniu mieszkańców Zabobrza!!! Nie przeszkadzały nam odgłosy wystrzałów, gdy wojsko posiadało w okolicy 3 strzelnice, a tym bardziej teraz. Niech strzelają choćby z granatników skoro im na to prawo pozwala!
~anonim1999 | 23 września 2019, 22:12
Ta strzelnica to porażka. Płoszą zwierzęta, jak można pozwolić na coś takiego w takim miejscu.
~poiu'' | 25 września 2019, 23:10
Czekam (i na bank się doczekam) na protest mieszkańców budynków po dawnych dworcach PKP (Cieplice, Sobieszów, JG Zachodnia), którym przeszkadzają pociągi.
~rwer | 26 września 2019, 12:58
No brawo, to ja zrobię akcję, że przeszkadza mi smród samochodów na Zabobrzu - i zobaczymy komu co przeszkadza... Tak Po polsku zniszczyć zaorać. Ja nie potrzebuję, to rzucę innym kłody pod nogi... Kupcie sobie stopery jak wam za głośno. Ale wam nie jest za głośno - po prostu można komuś utrudnić życie - to utrudniacie... - strzelnica była tam zanim w ogóle pojawiło się Zabobrze. Wiedzieliście że ona tam jest. To co, najpierw kupujemy, a potem się skarżymy że złe otoczenie? To jak macie delikatne uszka, to trzeba było kupić mieszkanie gdzie indziej!
~erwwer | 26 września 2019, 19:22
roxettetylosand1991 - no jak ty uważasz że to nie są dobre umiejętności, no to wystarczy żeby zamknąć obiekt jakiego nie ma w promieniu 100km. To takie bardzo polskie. Kupić mieszkanie w rejonie strzelnicy i zacząć narzekać na hałas. Dziwnym trafem, ani na II ani na I, ani w okolicach ZUSU nie słychać. Niech zgadnę, narzekający kupili na samej krawędzi Zabobrza i teraz bidakom uszy siadają? A nie wiedzieliście, gdzie kupujecie?. No to proszę - po polsku. Ja jeżdżę na rowerze. I nie chcę samochodów na III - wnoszę o zakaz. Bo mi samochód niepotrzebny... I co kuriozum? Też smrodzicie samochodami i to mi pod oknem, też hałasujecie. Wprowadźmy zakaz ruchu samochodów - a wy weźcie sobie te smrody gdzieś za tablice wyciszające, najlepiej poza miastem mądrale za dychę...
~gość | 28 września 2019, 1:17
Nie narzekajcie jak stare c...y. Kiedyś w każdej wsi była strzelnica, po wojnie mieliście dwa poligony wokół JG i nikt nie pyszczył. Teraz wasza wolność polega na tym że każdy się strzępi bez sensu. Byle głośniej, byle głupiej bo moje jest mojsze.
~liugliuyg | 30 września 2019, 21:03
czyżby konkurencja buntowała innych
~aleale | 30 września 2019, 21:10
cały czas przez miasto jeżdżą samochody, a ja boję się jechać rowerem po ulicy, bo jakiś dekiel zamiast patrzeć przed siebie gapi się w telefon bo musi zobaczyć co na pejs-zbuku i jeszcze mnie rozjedzie też mi przeszkadzają te przeklęte samochody i jeszcze turyści w górach których coraz więcej bo też mordy drą ech
~werwes | 2 października 2019, 18:42
Mieszkaniec - ta w Maciejowej - a idźmy na całość w Janowicach, albo w Czarnym Borze słychać... . Jak nie wiadomo o co chodzi, to o kasę co nie?. Strzelnica jest od początku XX wieku i co, nagle zaczęła przeszkadzać? Konkurencji nie w smak niższe ceny? Czy jakiś deweloper ostrzy sobie ząbki na kawał terenu? Ciekawe, czy w folderze reklamowym zapisze, że ziemia jest skażona metalami ciężkimi ( ponad sto lat strzelań!) i mieszkającym tam ludziom mogłaby wyrosnąć trzecia noga?. Jedyna taka strzelnica - nawet we Wrocławiu nie ma takiego obiektu. I co? Zaorać, bo Janusz z Grażyną tak sobie życzą. Bo nie mogą w spokoju parówki i piwa sobie w weekend łyknąć... - A obiekt jest poza miastem, otoczony lasem, z dala od ludzkich siedzib - kogo w oczy nagle zaczął kłuć?
~Bez przesady | 5 października 2019, 12:51
Dobrze, że takie strzelnice istnieją i pasjonaci mają gdzie potrenować.
~pablojapa | 31 października 2019, 11:17
~werwes bardzo dobrze napisałeś, mieszkam koło strzelnicy i nic nie słysze dobrze że sie odbija od lasu i leci do maciejowej ;)
~do werwes | 12 listopada 2019, 10:10
Co mi bredzisz że jest od pocz. XXw.,nie żyłem w Hirschbergu w XXw.Słychać was dziady nawet 5-6km dalej i takie są fakty.Huk wystrzału to nic przyjemnego dla ucha,zwłaszcza dla ludzi którzy pamiętają wojnę.Wyp.. łajzy do Drawska Pomorskiego i tam strzelać.

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.
© 2002-2021 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja