« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Sobota, 11 lipca 2020.Imieniny: Benedykta, Karoliny, Olgi, PelagiiNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

W szpilkach w góry?

Autor: jola32
Piątek, 7 lipca 2017, 6:56
Mimo że od lat apeluje się do osób, wybierających się na górskie wyprawy, że należy zadbać o odpowiedni strój, a przede wszystkim obuwie, to wciąż bywa z tym naprawdę różnie. Niektóre panie, nie zdając sobie sprawy z niebezpieczeństwa, jakie im grozi, zdobywają szczyty w szpilkach. Różnego rodzaju klapki i obcasy to w zasadzie norma.
Warto wiedzieć, że w wyższych partiach gór, nawet nie każde obuwie sportowe jest wystarczające. Czasami konieczne jest kupno specjalnego na wyprawy w góry. Niestety nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę i narażają w ten sposób na niebezpieczeństwo siebie i innych.

Zapytałam kilka znajomych dziewczyn, co sądzą o wyprawach w góry na szpilkach. Okazało się, że niektóre z nich mają już takie doświadczenie za sobą. Nie uważają też, że jest w tym coś niestosownego. Można się więc spodziewać, że kiedyś powtórzą swój wyczyn.

Nie chcę nikogo oceniać, bo nie o to chodzi. Wiem jednak, że idąc w góry naprawdę warto wziąć odpowiednie buty. Zwracają na to uwagę ratownicy. Nie ma się co oszukiwać, wyprawa w góry to nie wyjście do supermarketu.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~buty | 7 lipca 2017, 7:1881.*.59.34 (81.*.59.34)
W butach trekingowych to kazdy potrafi. Ludzie potrzebuja wyzwan ;)
~1-2-3 | 7 lipca 2017, 11:39*.jeleniagora.vectranet.pl (78.*.142.23)
Myślę, że 50% osób "chodzących" po górach nigdy nie powinno się tam znaleźć! Na szczęście większość z nich nigdy nie wraca w góry :) Pozostali to wspaniali pasjonaci wędrówek, miło takich spotykać i chociażby pozdrowić się :)
~Boss | 7 lipca 2017, 15:21*.jeleniagora.vectranet.pl (78.*.141.1)
Tacy ludzie stanowią zagrożenie dla innych widziałem taką pannę w laczkach podczas wejścia na Rysy przy dojściu do buli potknęła się i ześlizgując wywróciła i poturbowała kilka osób może Karkonosze to nie Tatry ale takie zdarzenie np. w Kotle Łomniczki czy innym ostrym podejściu miałoby podobne skutki tacy ludzie powinni być wyłapywani i cofani ze szlaków należy również surowo karać ludzi śmiecących na szlakach mandaty po kilka tysięcy zrobiłyby z wieśniakami porządek
~taa... | 8 lipca 2017, 0:12188.*.32.191.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl (188.*.32.191)
Szpilki szpilkami, a co z alkoholem? Nie wiem jak jest teraz w schronisku na Śnieżce, ale jeżeli nadal sprzedają tam piwo to uważam, że powinna być zakazana sprzedaż alkoholu w schroniskach. Nie raz byłem świadkiem, że ze Śnieżki schodzili ludzie z piwem w ręce. Ręce powinny być wolne i służyć do asekuracji w celu zapewnienia bezpieczeństwa innym i sobie. Nie mówiąc już o schodzeniu po alkoholu. Miało to miejsce w sezonie, wiec ludzi dużo na szlaku, a tu zapierdziela wesoły romek z browarem...

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

KONKURS!

Pisz artykuły na Rykowisko i wygrywaj!
Do wygrania 200 złotych co miesiąc!
Regulamin konkursu.
© 2002-2020 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja