« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Czwartek, 27 lutego 2020.Imieniny: Anastazji, GabrielaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Wiosenne porządki wokół Dworu Czarne (aktualizacja)

Autor: strzelecka
Poniedziałek, 8 kwietnia 2019, 19:07
Idzie wiosna a wokół Dworu Czarne straszy. Pomimo trudnej sytuacji formalnej wokół Dworu chcemy ucywilizować trochę jego okolice.
Zapraszamy wszystkich, którym los Dworu nie jest obojętny, tych którzy być może codziennie koło niego przejeżdżają do pracy oraz tych, którzy po prostu chcą się dowiedzieć o co w tym wszystkim chodzi i dlaczego jest jak jest.

Chcemy się poznać, porozmawiać i przy okazji napełnić parę worków ze śmieciami.

Na obecną chwilę nasza akcja nie ma wsparcia władz miasta i właściciela terenu (aczkolwiek jest zgoda KOWR) dlatego prosimy o zaopatrzenie się w rękawiczki i w miarę możliwości inne narzędzia.

Spotykamy się w okolicach Dworu Czarne 13 kwietnia o godzinie 11.00. Będzie możliwość porozmawiania z Jackiem Jakubcem o raz przedstawicielami Fundacji Przyjaciele Dworu Czarne.


Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~Jacek Jakubiec | 10 kwietnia 2019, 10:20apn-5-*-13-109.dynamic.gprs.plus.pl (5.*.13.109)
To nius nie jest już aktualny. Wsparcie Miasta jest, głównodowodzący Marcin Roszak dostał worki foliowe a poza tym będą podstawione (a potem zabrane) kontenery na odpady...
~Schengen | 16 kwietnia 2019, 0:14*.jeleniagora.vectranet.pl (78.*.144.152)
Od lat obserwuję to, co dzieje się z "Dworem Czarne". Nie wiem kto, kogo, jak i w związku z czym tam własnościowo-dzierżawnie przewala. Zakładam uczciwość Pana Jakubca, ale Jego nieporadność pozostaje dla mnie jednak bezsporna. Od czasu, kiedy zajmuje się tym obiektem widziałem jak wracają do świetności okoliczne dwory i pałace. Owszem. Wiele też popadło w ruinę, ale nie było przy tym tyle szumu, akcji obywatelsko-regionalnych jak przy "Dworze Czarne". Tu znowu "akcja". Sprzątajmy ! A może SM by czasem zajrzała i dowaliła użytkownikowi obiektu sankcję ? Przy powtarzalności takich działań może szybciej okaże się... kto faktycznie chce zadbać o TEN obiekt.
~kl | 16 maja 2019, 18:06aoc243.neoplus.adsl.tpnet.pl (83.*.110.243)
Może należy podać ile w sumie środków publicznych przekazano dla posiadaczy tej nieruchomości ?

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

KONKURS!

Pisz artykuły na Rykowisko i wygrywaj!
Do wygrania 200 złotych co miesiąc!
Regulamin konkursu.
© 2002-2020 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja