« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Niedziela, 15 września 2019.Imieniny: Albina, Nikodema, MariiNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Wrócili z wakacji bez dziecka. Zostało porwane

Autor: Kasia80
Czwartek, 25 maja 2017, 7:17
– Znajoma pojechała na wakacje z rodziną do Egiptu. Poszła na targowisko i straciła dziecko. Zostało ukradzione. Minęły dwa lata od tego czasu, ale mimo poszukiwań, nie udało się uratować maleństwa. Kobieta funkcjonuje teraz wyłącznie dzięki psychotropom – to historia, którą ostatnio opowiedziała mi nowo poznana koleżanka. Wstrząsnęła mną, więc postanowiłam napisać o niej i przestrzec rodziców przed ewentualną utratą dziecka.
Dziecko, o którym mowa, w momencie uprowadzenia miało około trzech lat. Przestępcom udało się je porwać, dzięki sztucznemu tłumowi, który stworzyli. Wystarczyło, że rodzice na moment spuścili je z oczu. Ich tragedia trwa.

Okazuje się, że handel dziećmi jest stosunkowo łatwy dla przestępców. Jest je bowiem łatwiej werbować, manipulować i kontrolować. Natomiast wykorzystuje się je m.in. do przymusowej pracy, w tym usług seksualnych, handlu organami i wspomnianej już nielegalnej adopcji.

Dlatego też, jadąc z dziećmi za granicę, miejmy oczy szeroko otwarte. Nie pozwólmy, aby ktoś wykorzystał naszą nieuwagę.

Nie bądźmy też obojętni, gdy widzimy podejrzaną sytuację. Sama kiedyś zauważyłam chłopca, który na targu w Anglii szedł sam i płakał. Już wcześniej „rzucił mi się w oczy”, bo używał polskich wulgaryzmów i nie słuchał rodziców. Ostatecznie, z niewiadomych mi powodów, oddalił się od nich. Nie był to duży plac handlowy, ale mimo to nie mogli się znaleźć. Poszłam więc z nim do ochrony i zapytałam, czy coś wiedzą o zaginionym dziecku. Okazało się, że mama i tata długo go już szukali. Na szczęście był cały i zdrowy, ale nigdy nie wiadomo, co stałoby się, gdyby wpadł w niepowołane ręce. Dodam, że obok niego szło mnóstwo ludzi i nikt nie zwracał uwagi, że płaczący ("na oko") czterolatek jest bez opieki.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~ben hur | 25 maja 2017, 8:27157.*.156.194 (157.*.156.194)
Jasne, kasia80, a na koniec kierowca autobusu wstał i zaczął bić brawo... Zatrzymajcie tę karuzelę śmiechu!
~prawie jak | 25 maja 2017, 9:47188.*.133.24.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl (188.*.133.24)
prawie jak dobry thriller :) ten artykuł. ela26 co zarzucasz każdego dnia z rana?
~pseudo-nim | 25 maja 2017, 10:35*.jeleniagora.vectranet.pl (78.*.137.61)
bardzo współczuję, ale rany ludzie przecież od dawna każdy doskonale wie że wyjazd do islamskich krajów to jak kąpiel w basenie pełnym rekinów, po co tam jeździcie ? życie wam niemiłe czy sporty ekstremalne tak lubicie ? trzeba wieloletnich zdecydowanych działań ze strony reszty świata by tam zaprowadzić cywilizację i kulturę
~. | 25 maja 2017, 12:04user-94-*-254-101.play-internet.pl (94.*.254.101)
Dobrze że PO nie jest już u władzy (najlepiej niech wyprowadzą się do krajów muzułmańskich). Chcąc przyjąć uchodźców muzułmańskich - nawet tylko dzieci, to jestem pewny że większość z tych dzieci ma swoje priorytetowe marzenia t.j. "ZOSTAĆ BOJOWNIKIEM ISLAMSKIM". To jest normalne marzenie każdego patrioty i nie ma co się dziwić. Nie powinniśmy tej kultury mieszać z naszą.
~@#$%^&*( | 25 maja 2017, 12:50dynamic-87-*-137-181.ssp.dialog.net.pl (87.*.137.181)
O jakich krajach islamskich mówicie, wystarczy za Odrę na Zachód wyjechać - w Manchesterze dzieci straciły rodziców, w Hamburgu goście z Turcji zgwałcili 13-latkę w jej domu. A poznała jednego przez komunikatora. O robienie sztucznego tłoku też już nie trudno - wystarczy przypomniec sobie Kolonię. A teraz będziemy coraz bardziej szantażowani i naciskani w kwestii "miłosierdzia chrześcijańskiego" i przyjmowania nachdźców.To przybierze masakryczne rozmiary.
~??? | 25 maja 2017, 15:00*.jeleniagora.vectranet.pl (82.*.14.163)
Kasia80 bardzo się nudzi i wymyśla aby pisać. Nie ma męża bo nie mógł z Nią wytrzymać i odszedł do innej. Pies też uciekł i tak Kasia zabija frustracje wymyślając różne historie. Baju bajka
~Bambo | 25 maja 2017, 16:26*.jeleniagora.vectranet.pl (109.*.118.80)
Wydaje mi się, że komentarze postępują w stronę polityki... Tych lubimy, tych nie lubimy, ten czarny, a tamten ciapaty, a tamten to żyd, itd... Ciekawe co o nas w większości "białych" uważają np. murzyni. Najlepiej ci z RPA? To pytanie retoryczne. Pani kasia80 napisała o tragedii jaka spotkała zwykłych, normalnych rodziców, a nie tych czy innych polityków, będących za czy przeciw. A jak zachowywali się w Austrii czy innych krajach (okres przed wprowadzeniem stanu wojennego)? Też uciekali/wyjeżdżali i o dziwo jak większość uważa, że przed ówczesnym systemem. Tez wśród nich byli wśród nich tanie cwaniaczki - co to tylko chcieliby orżnąć kogoś. Fakt zamachów wtedy było jakby mniej. Przyjmowanie uchodźców współcześnie tak - ale z głową, a nie jak leci. Niech historia czegoś w końcu uczy...
~do 12:04 | 25 maja 2017, 16:4378.*.143.216 (78.*.143.216)
Przestań bredzić i straszyć pisowcu.Dla muslimów Polska jest tak samo atrakcyjnym kierunkiem co Rosja czy Albania.Musieli by na łeb upaść żeby sprowadzać się do tak biednego i ksenofobicznego kraju,kiedy obok mają takie potęgi jak Europa Zach. czy Skandynawia.Gdyby muslimy chcieli to znaleźli by się w Polsce w ciągu kilku godzin,przecież nie ma zamkniętych granic a oni nie pytają o zaproszenie.A nawet gdyby było tak jak bredzisz i ktoś by ich do Polski "przyjął" to zwieją stąd w ciągu jednego dnia.
~Do Bambo | 25 maja 2017, 21:58apn-31-*-70-165.dynamic.gprs.plus.pl (31.*.70.165)
Ale do kogo ta mowa o emigrujących Polakach ? Do tych co tu zostali ? Wypominaj tym co wyjechali.
~Schengen | 25 maja 2017, 22:55*.jeleniagora.vectranet.pl (78.*.137.67)
"Poszłam więc z nim do ochrony i zapytałam, czy coś wiedzą o zaginionym dziecku. Okazało się, że mama i tata długo go już szukali. Na szczęście był cały i zdrowy,... ." Co to za bełkot ??? Jak się wymyśla historyjki to niech będą choć odrobinę logiczne please...

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

KONKURS!

Pisz artykuły na Rykowisko i wygrywaj!
Do wygrania 200 złotych co miesiąc!
Regulamin konkursu.
© 2002-2019 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja