Sobota, 20 kwietnia
Imieniny: Agnieszki, Czesława
Czytających: 11467
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Wszystkie kryzysy Kaczyńskiego

Autor: RobertObaz
Wtorek, 30 listopada 2021, 13:18
Prawo i Sprawiedliwość czuje się jak ryba w wodzie jeśli chodzi o kryzysy, które wywołuje. Czy można pójść o krok za daleko i stracić kontrolę nad wyzwaniami i zagrożeniami dla bezpieczeństwa ekonomicznego i społecznego państwa? Okazuje się, że tak szczególnie gdy, patrzy się na sprawy w oderwaniu od rzeczywistości, którą żyją mieszkańcy naszego kraju.

Dzisiaj mamy największą inflację w XXI wieku, która wynosi ponad 7,7% i jest znacznie wyższa od tego co przewidywali eksperci. Dodatkowo problemem jest słaby złotówka, która przełoży się dla tysięcy z nas na wyższe raty kredytów. NBP osłabiał krajową walutę nawet wtedy, kiedy złoty już był słaby, tylko po to, aby zwiększyć dywidendę Narodowego Banku Polskiego do budżetu. Do tego doszedł konflikt rządu z Komisją Europejską o praworządność, wstrzymanie środków w ramach KPO oraz groźba Polexitu.

Lewica dostrzegła te problemy wcześniej i złożyliśmy konkretne propozycje już miesiąc temu w tym postulat: czasowej obniżki akcyzy na paliwo. Wtedy prezes Jarosław Kaczyński krytykował ten pomysł, a dzisiaj rząd go wprowadza. Nowa Lewica zaprezentowała systemową obniżkę VAT – wiedzieliśmy bowiem, że obniżka punktowa w postaci tylko VAT na gaz to za mało! Rząd już od lat mówi o rekompensatach to trzeba je w końcu wprowadzić! Dzisiaj PiS przedstawia niejasne rozwiązania w postaci dodatku osłonowego nie podając żadnych konkretów.

Lewica ma jasny postulat - rekompensaty dla wszystkich gospodarstw domowych za ceny energii elektrycznej i gazu - rząd musi na to przeznaczyć co najmniej 7,5 mld zł. Skąd na to pieniądze? Rząd zyskuje na drożyźnie przez większe wpływy z VAT. Tylko w 2021 roku wpłynęło 33 mld zł więcej. PiS stać na stworzenie odpowiedzialnej społecznie osłony i zbicie inflacji.

Jeśli tego mało to warto wspomnieć o paraliżu decyzyjnym w sprawie obostrzeń ograniczających rozprzestrzenianie się Covid-19. Okazuje się, że z perspektywy bezpieczeństwa zdrowotnego zaszczepieni stali się zakładnikami antyszczepionkowców. Natomiast to co proponuje Minister Niedzielski to kpina. Wysyłanie smsów do osób niezaszczepionych nawet nie można nazwać półśrodkiem. Przypomnę, że stoimy przed momentem rozprzestrzeniania się nowej mutacji Covid-19 - omicrona.

Z tego wszystkiego wypływa cenna lekcja, że kto mieczem wojuje ten od miecza ginie. Kryzysy i kryzysiki wywoływane przez PiS nakładają się z wyzwaniami globalnymi a paraliż decyzyjny i strach przed spadkiem poparcia dodatkowo związują Kaczyńskiemu ręce.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (22)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group