« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Środa, 16 października 2019.Imieniny: Ambrożego, Gerarda, GawłaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Wycinka w Parku Norweskim

Autor: gochaha
Czwartek, 30 marca 2017, 22:18
Park Norweski w Cieplicach to jeden z najpiękniejszych w Jeleniej Górze obszarów rekreacyjno – przyrodniczych. Żyją tu liczne gatunki ptaków oraz ulubienice spacerowiczów – wiewiórki. Jeśli ktoś ma szczęście, może spotkać dzięcioła kowalika. Ze środka sadzawki, w której koegzystują kaczki i karpie, wytryska fontanna, można ją obserwować, pijąc pyszną kawę koło domu norweskiego. Ustawione nad Kamienną ławeczki sprzyjają relaksowi, a całości dopełniają urokliwe mostki.
No i drzewa… To one tworzą park, stanowią mieszkanie ptaków, dają cień i chłód.
W Parku Norweskim wycięto kilkanaście drzew. Pewnie istnieje jakieś racjonalne uzasadnienie tego. Jakieś wytłumaczenie zawsze się znajdzie. Pewnie istnieje jakaś osoba odpowiedzialna za to: zarządcy kraju?, miasta? parku? Ktoś zawsze podejmuje decyzję.

Ale co zmieni dociekanie?
Ta wiedza nie przywróci życia drzewom i ich mieszkańcom. Pozostały płaskie placki korzeni, jak płyty nagrobne. Aż kusi, żeby postawić na nich krzyże. Może byłyby bardziej właściwe niż figury szachowe.

P.S. Nie wiem, kiedy drwale uczynili swoją powinność, dlatego pomijam dość istotny aspekt okresu lęgowego (trwającego od 1 marca).

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~On | 31 marca 2017, 7:58*.jeleniagora.vectranet.pl (78.*.146.43)
No, z tą pyszną kawą to gruba przesada - Gocha ! Podobnie, jak z tym, że Park Norweski to jakieś wielkie halo. Znam kilka piękniejszych miejsc do spacerowania w okolicach Jeleniej Góry. Norweski niczym szczególnym nie zachwyca; zadrzewienie rzadkie, brak kwitnących o różnych porach krzewów ( np. bzów i jaśminów ), gołe nasłonecznione, trawiaste place, byle jakie ławeczki. Oczekiwałbym ponownych nasadzeń szlachetnych gatunków drzew, a przede wszystkim budowy tężni dla kuracjuszy.
~ab+ | 31 marca 2017, 8:18ip-37-*-159-37.multi.internet.cyfrowypolsat.pl (37.*.159.37)
Dlaczego nie usuwa się uschłych konarów ,gałęzi w obu parkach .To są obiekty dla ludzi ,patrzeć jak będzie nieszczęście .Spacerując patrzcie do góry na korony drzew , wszystko usycha ,brak nasadzeń.
~do 7,58 | 31 marca 2017, 9:41*.jeleniagora.vectranet.pl (109.*.186.31)
To, że jest kilka innych pięknych miejsc w JG, to nie znaczy, że w parku trzeba wycinać drzewa. Jednak Polacy, to straszne buraki. Do Rosji bliżej, niż do Zachodu, chociaż pewnie w Rosji tak nie tną drzew bezmyślnie
~jaura | 31 marca 2017, 9:53ip-193-*-000-200.net.tauron.pl (193.*.0.200)
Mała uwaga: przez Park Norweski przepływa Wrzosówka, dopływ Kamiennej, a nie sama Kamienna...
~anonim | 31 marca 2017, 13:38*.jeleniagora.vectranet.pl (82.*.16.21)
Pytam- gdzie te klody się podziewają? Kto je zabiera i co z nimi robia? W czyim to interesie.? Kto z tego korzysta? Taka wycinka w całej Polsce, to miliardy- dla kogo?
~B+ | 31 marca 2017, 15:23atp116.neoplus.adsl.tpnet.pl (83.*.253.116)
Można spotkać dzięcioła kowalika?Nie ma takiego ptaka.Jest Kowalik(Sitta europea).
gochaha | 31 marca 2017, 17:11
Dziękuję za uwagi dotyczące Wrzosówki i kowalika. Człowiek uczy się cale życie :) Następnym razem sprawdzę. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

KONKURS!

Pisz artykuły na Rykowisko i wygrywaj!
Do wygrania 200 złotych co miesiąc!
Regulamin konkursu.
© 2002-2019 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja