Piątek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 3819
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Wyprzedaż miejskich nieruchomości

Autor: wojciechleszczyk
Niedziela, 13 sierpnia 2023, 23:55
Urząd Miasta Jeleniej Góry informuje o przeznaczeniu do sprzedaży nieruchomosci niezabudowanej, u zbiegu ulic 1go Maja oraz Wojska Polskiego. Wcześniej stał tam budynek tzw. Ambasady Greckiej, gdzie mieścił się między innymi chór męski.

Pod wpływem chwili człowiek wybrany na pięcioletnią kadencję doprowadzi do sprzedaży jednej z nielicznych już wartościowych działek w centrum miasta. Być może powstanie kolejny budynek z horrendalnymi czynszami i wiecznie wiszącym banerem: do wynajęcia.

Władze miasta nie mogą się wyzbywać narzędzi, za pomocą których mają wpływ na kształtowanie lokalnego rynku i społeczeństwa. Miasto powinno być przyjazne mieszkańcom i to jest cel nadrzędny. Wyprzedaż takich terenów świadczy tylko o słabości osób zarządzających Jelenią Górą. Obecnych partii politycznych toczących spory już dawno nie będzie, a przyszli mieszkańcy Jeleniej Góry utracą ten teren bezpowrotnie. Bezmyślna i rozpaczliwa wyprzedaż terenów sama się reklamuje na przykładzie terenów przy Kilińskiego latami leżącymi odłogiem, gdzie obecnie stawiany jest namiot z lodowiskiem.

Został rok do wyborów samorządowych - niech przestaną wyprzedawać już miejskie zasoby a o tej miedzy innymi nieruchomości, niech zadecyduje za rok nowy prezydent miasta Jeleniej Góry i nowa rada. Później będzie płacz, iż miasto nie dysponuje żadnymi lokalami ani działkami w centrum Jeleniej Góry.

Twoja reakcja na artykuł?

11
11%
Cieszy
11
11%
Hahaha
7
7%
Nudzi
5
5%
Smuci
5
5%
Złości
61
61%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (31)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group