« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Wtorek, 26 maja 2020.Imieniny: Filipa, PaulinyNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Z osobliwych przypadków poczty przy Placu Piastowskim 6

Czwartek, 25 lipca 2019, 21:22
To opowieść poświęcona tylko tegorocznym dość nieoczekiwanym sytuacjom, mającym miejsce we wskazanym miejscu w tytule.
Pierwszy przypadek miał miejsce w okolicach lutego, kiedy to potrzebowałam wysłać paczkę do Krakowa. Nawet się na wstępie ucieszyłam, że jestem trzecia w kolejce, co już awansem uznałam za sukces, gdyż bardzo rzadko w tym miejscu bywa mało petentów, a szybkość obsługi w tym miejscu jest zadziwiająco spokojna. Jednak jak tylko znalazłam się przy okienku, już pożałowałam wypowiadanych w myślach słów.

Okazało się, że prosząc o pomoc w namierzeniu właściwego numeru placówki pocztowej (który jest potrzebny w przypadku, gdy chce się, by paczka została odebrana na odpowiedniej poczcie) skazałam panią urzędniczkę na potworną mękę, zadanie najtrudniejsze pod słońcem…nawet jeśli podałam jej nazwę ulicy, przy której znajduje się ów urząd i zaklinając się niemal na wszystkie świętości, że tam tak duża placówka przy tej ulicy jest tylko jedna, pani nie była w stanie mi pomóc. Po dłuższej chwili wpatrywania się w komputer skapitulowała i powiedziała, że musi udać się w tej sprawie na zaplecze do koleżanki, być może ona coś pomoże. I jak poszła, tak wsiąkła niczym kamfora. Jednak w porę mnie oświeciło, że od niedawna jestem szczęśliwą posiadaczką telefonu z bardzo szybkim internetem. Ale cóż z tego, że numer znalazłam, skoro nie ma mnie kto dokończyć obsługiwać.. Nie wspomnę, że gdy już pani wróciła, to zaczęła mnie namawiać na jej zdaniem korzystniejszą usługę, co wiązałoby się z dodatkowym przeze mnie straconym czasem nad wypełnieniem nowego druczka - zwłaszcza, że przed pocztą czekał mąż z małym dzieckiem w wózku, bo przecież miało być szybko…

Drugi przypadek miał miejsce w okolicach Świąt Wielkiej Nocy, kiedy to do własnoręcznie robionych kartek świątecznych potrzebowałam, całkiem sporej ilości znaczków. I tu także przydarzyła się całkiem zgrabna niespodzianka. Po dotarciu do domu, uśmiechnięta, że całkiem sprawnie udało mi się załatwić sprawę na tej niezwykłej poczcie, zamarłam kiedy otworzyłam kopertę, w której miały znajdować się zakupione znaczki. Pierwsze zdziwienie-znaczek ekonomiczny do Kanady, kiedy od lat w mojej świadomości funkcjonował wyłącznie lotniczy-przemianowany jakiś czas temu na priorytetowy, ale to jeszcze nie było tak „przerażające”, jak to, że do kartek na Święta Wielkanocne, otrzymałam znaczki z wyobrażeniem Bożego Narodzenia. Już nie miałam siły wracać tam i cokolwiek zmieniać, wolałam tłumaczyć się przed rodziną i znajomymi z oryginalności tegorocznego świątecznego projektu.

Ostatni, najciekawszy moim zdaniem przypadek z cyklu do trzech razy sztuka, miał miejsce w połowie lipca. Odbierałam zamówioną przesyłkę za pobraniem, pani poprosiła mnie o dowód osobisty, po czym pytająco-stwierdzając zaskoczyła mnie: pani adres zamieszkania Plac Piastowski 6? A ja o mało się nie roześmiałam, ale powiedziałam tylko, że jest to raczej niemożliwe, gdyż jest to siedziba poczty i mam zupełnie inny adres, który jej podałam. Zaś pani prawie nie wzruszona oświadczyła: „A tak, to jest adres odbioru przesyłki”.

Wcześniejszych sytuacji nie sposób opisać, ani tego jak również jest to niedostępne miejsce dla osób z małymi dziećmi w wózkach, czy osób z niepełnosprawnością. A już wielokrotnie sobie obiecałam, że nie będę odwiedzać tego miejsca, ale za każdym razem jest tylko bardziej wesoło, bo inaczej nie sposób tego zrozumieć, czy ogarnąć jak tylko z humorystycznym podejściem.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~Aaaazzzz | 26 lipca 2019, 10:28anm129.neoplus.adsl.tpnet.pl (83.*.94.129)
ja wszystkie sprawy związane z Pocztą załatwiam na Poczcie w Jeleniej Górze, sprawnie,szybko,Panie miłe .Poczta w Cieplicach nie koniecznie ,
~--.. | 26 lipca 2019, 11:03*.jeleniagora.vectranet.pl (78.*.140.128)
No ubaw jest jak przychodzi taka blokuje kolejkę bo nie ma wypełnionego odpowiedniego druku ,nie zna adresu odbiorcy , nie umie wydukać jakie chce znaczki nie sprawdzi przy okienku czy się podoba ich kolor itp. ,żeby nie być zdziwionym niespodzianką . I kogo to obchodzi kto czeka na zewnątrz ?. Jak nie pasuje to idzie się gdzie indziej . Współczuję takich klientów .
~Po co przyłazisz ? | 26 lipca 2019, 17:08*.jeleniagora.vectranet.pl (78.*.140.128)
Gwiazda przyszła i chce szybko,paszła won jak nie pasuje .A czekać w kolejce grzecznie. Kobieto ty to masz problemy . Znaczek nie taki wzór, nie taki kolor,nie taki kształt .Po tym twoim artykule podejrzewam ułomność myślową.
~hg | 28 lipca 2019, 18:32public-gprs229922.centertel.pl (31.*.45.99)
Ta poczta Cieplicach od lat jest bardzo zla placuwka okropna ,,A pracownice które sa w okienkach to one zawsze maja czas i wielkie pretesje ze tu musza pracować ,,Skandalllll,,
~xyz do ~hg | 2 sierpnia 2019, 0:2987-*-144-39.dynamic.chello.pl (87.*.144.39)
Były przyjęcia do pracy, na poczta w Cieplicach, była więc okazja zmienić jej oblicze, gdyby tylko malkontenci zechcieli.
~Kalina678 | 28 sierpnia 2019, 13:26klient.box3.pl (176.*.238.96)
Poczta w Cieplicach jest najgorszą, jaką znam, zawsze niesamowite kolejki, nieuprzejme i mało kompetentne panie w okienkach, robienie łaski. Od dawna każdą sprawę załatwiam bez najmniejszych problemów na poczcie w Sobieszowie, osobiście bardzo polecam. Bez kolejek, szybko, sprawnie, fachowo i uprzejmie.
~No, tak | 15 września 2019, 18:34ip-37-*-153-243.multi.internet.cyfrowypolsat.pl (37.*.153.243)
Jaka płaca, taka praca. Zatrudniają ludzi z łapanki, bo nikt o zdrowych zmysłach nie będzie pracował za "psie pieniądze". To wszystko odzwierciedla się w jakości świadczonych usług. Zamiast typowych usług świadczonych przez pocztę, sprzedaje się bibeloty, galanterię skórzaną, pościel, ręczniki, słodycze i inne zbędne bibeloty. Ceny coraz to wyższe, a jakość fatalna. Gigantyczne kolejki, czynne jedno, dwa okienka i to w dużych placówkach.

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

KONKURS!

Pisz artykuły na Rykowisko i wygrywaj!
Do wygrania 200 złotych co miesiąc!
Regulamin konkursu.
© 2002-2020 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja