« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Środa, 25 maja 2022.Imieniny: Grzegorza, Leona, Magdaleny, UrbanaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Zaorać ruską kulturę

Autor: bacamaca
Wtorek, 5 kwietnia 2022, 1:04
Wicepremier, minister kultury Piotr Gliński opowiedział się za wyeliminowaniem rosyjskiej kultury z przestrzeni publicznej w związku z inwazją Rosji na Ukrainę.
Wicepremier zaznaczał, że osiągnięcia rosyjskiej kultury w muzyce i literaturze „są na najwyższym poziomie”, ale ze względu na kontekst wojny na Ukrainie kultura ta powinna z przestrzeni publicznej „zniknąć”.

Zastanówmy się:

NATO i Niemcy - masakry w Kosowie i Serbii - czyli, kultura out
Niemcy gazowali i palili w piecach - czyli, kultura out
Ukraińcy zarzynali piłami i siekierami - czyli, kultura out
Anglii reklamować nie trzeba :)
Francuzi zabijali na potęgę (wojny Napoleońskie) - czyli, kultura out
Hiszpania - wojna domowa trup gęsto padał - czyli, kultura out
USA - Indianie + Hiroszima, Nagasaki, Wietnam, Irak, Afganistan, Jemen, Libia - zdecydowanie kultura out....
Japonia i Chiny? :) oni to dbali zawsze o prawa człowieka, to są wzory do naśladowania no i zachowania kultury rzecz jasna.
Izrael - aaa Ci to dopiero kochają Palestyńczyków i wszystkich sąsiadów - najbardziej pokojowo nastawiony kraj na świecie i nigdy nikogo nie zabił...

Mamy jeszcze: Arabów, Afrykę i Amerykę Południową... Trupy w grubych milionach, ale co tam.

- A kartele narkotykowe w Meksyku też się liczą? bo tam to nawalanka jest ostra.

Może w ogóle zlikwidować kulturę na świecie - wtedy będzie można zabijać bez zamartwiania się, że ktoś na kulturę się obrazi?!

https://kresy.pl/wydarzenia/polska/glinski-rosyjska-kultura-powinna-zniknac-z-przestrzeni-publicznej/

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~lol | 5 kwietnia, 7:48
Kultura ruska to częściowo też kuktura polska. Jak się czegoś pozbywać, to rosyjskiej. Obecnie odróżnianie Rusi od Rosji jest szczególnie ważne.
~obłaz | 5 kwietnia, 7:53
w punkt, 100/100.
~strategia | 5 kwietnia, 8:34
Gen.płk. M. Mizincew: „Federacja Rosyjska wyłącznie w celach humanitarnych, a także na prośbę strony tureckiej, od godziny 06.00 w dniu 5 kwietnia 2022 r., ponownie otwiera korytarze humanitarne w celu ratowania cudzoziemców i cywilów z Mariupola,” „Siły Zbrojne Rosji, wychodząc wyłącznie z humanitarnych zasad, w celu ratowania ludności cywilnej, oferują jednostkom Sił Zbrojnych Ukrainy, batalionom obrony terytorialnej i zagranicznym najemnikom od godziny 06.00 (czasu moskiewskiego) 5 kwietnia 2022 r. wstrzymanie działań wojennych, złożenie broni i pójście trasą uzgodnioną ze stroną ukraińską w kierunku Zaporoża na terytoria kontrolowane przez Kijów” Wszyscy, którzy złożą broń, mają zagwarantowane zachowanie życia.
~prawdaumarła? | 5 kwietnia, 8:38
Co jest takiego trudnego w wysłaniu komisji śledczej ONZ do Bucha i trzymaniu gęby na kłódkę do tego czasu? To przestępstwo. Krewni zasługują na wyjaśnienie sprawy. Bez sprawdzania faktów nadużyć politycznych i lobby. To samo wydarzyło się w Syrii. Przestępstwa związane z zatruciem gazem natychmiast przypięte do rządu syryjskiego, kraj usankcjonowany i zaatakowany. Demaskatorzy Komisji Śledczej z opóźnieniem ujawnili, że przestępstwa zostały popełnione przez „buntowników”, a ustalenia zostały sfałszowane. Mam nadzieję, że rosyjska armia jest wystarczająco zdyscyplinowana, aby zapobiec takim rzeczom, ale obawiam się, że Ukraińcy wkrótce będą mieli do omówienia prawdziwe rosyjskie zbrodnie wojenne, jeśli będą tak dalej postępować.
~bAbciaczyta | 5 kwietnia, 8:41
Mariupol Adam Delimchanow przemawia do ukraińskich marines: „Będziecie traktowani z szacunkiem, jak więźniowie” Z poważaniem! Rosja to nie Ukraina, jesteśmy inni! 2
~Adol | 5 kwietnia, 10:11
Durny tytuł.
~paszoł won !!! | 5 kwietnia, 10:21
Ale jedzie ruską zatęchłą onucą !!!! Wypier.... ruski zapyziały trolu !!!!
~jml13060 | 5 kwietnia, 10:32
Nie da się zaorać ukraińskiej kultury bo takiej (jeszcze) nie ma. Poszukajmy w encyklopediach, w Internecie na początek ukraińskich noblistów - nie ma takich, poszukajmy wybitnych ukraińskich naukowców, wynalazców - nie ma, poszukajmy wybitnych ukraińskich twórców sztuki na miarę światową - literatura, malarstwo, rzeźba, teatr, kino, ... - też nie ma, itd. Na tym tle rosyjskie dokonania w nauce, technice, kulturze, sztuce są ogromne. OGROMNE!!! Tak się zastanawiam nad językiem ukraińskim, czy jest to już ukształtowany język, czy dziwaczny mix języków rosyjskiego i polskiego używany przez ludność pogranicza - (U)kraja)? Znamienne, że ludność na wschód od Dniepru woli używać języka rosyjskiego, a ludność mieszkająca na zachód od Dniepru dobrze posługuje się językiem polskim.
~Raz tak | 5 kwietnia, 10:38
Ukropska kultura to widły i siekiera.
~Ruski Mir | 5 kwietnia, 11:01
Moskowici maja odwieczna kulturę sadystycznego okrucieństwa
~gg | 5 kwietnia, 11:07
W taki sposob jelonka wyleciala z kregu moich zainteresowan. PO RAZ TRZECI ZROBILISCIE ARTYKUL PROPUTINOWSKI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! I JAKO TACY ZOSTANIECIE ZGLOSZENI.
~wiem... | 5 kwietnia, 11:19
Bojkot kultury rosyjskiej? Gliński: To nie czas na Czechowa czy Puszkina. Powinna zniknąć z przestrzeni publicznej_ Polityka. Ps to Amok.Gliński ,to moim zdaniem szabesgoj"....
~definicja | 5 kwietnia, 11:22
Szabes goj (lub szabesgoj; z jid. שבת גוי; hrb. גוי של שבת goj szel szabat) – osoba zatrudniona do wykonywania niezbędnych czynności, które są zakazane wyznawcom judaizmu podczas szabatu[1] w żydowskim domu lub synagodze. Najczęściej było to ogrzanie pomieszczeń mieszkalnych, podgrzanie pożywienia, zmiana świec w świeczniku itp. Szabes gojami byli zwykle ubodzy chrześcijanie za niewielkie wynagrodzenie, służący nie-żydzi bądź chrześcijańscy sąsiedzi[2].
~tylkotyle | 5 kwietnia, 12:02
Chej ,że Wojeneczko,grasz fałszywą kartą.Jak cię chybi trzecia kula,to dostaniesz czwartą.Śmierć Wojenki siostra ,też się nie żle krząta.Jak cię chybi czwarta kula,to cię sięgnie piąta....Aleksander Jabłonowski.
~na zdrowie | 5 kwietnia, 12:17
Naukowcy udowodnili,że pies wąchający 5 sekund d***pę innego psa otrzymuje więcej prawdziwych informacji,niż człowiek oglądający całe FAKTY TVNazi-SOK Z SBeka24 lub czytający WP, Onet, Interię, GazWyb, Der Fakt i Der Niusłika.
~bAbcia z okolicy | 5 kwietnia, 13:26
I tu się z Tobą zgadzam...ja telewizor wywaliłam już w 2014- tym roku,dlatego..."Amerykanie chcą walczyć z Rosją w Polsce"YT. 1 685 667 wyświetleń 22 kwi 2016 eMisjaTv 119 tys. subskrybentów Potem trafiłam na tego wariata?i zagłębiłam się w lekturę o Syrii u Kodłuch...i nie tylko.
~taaa | 5 kwietnia, 13:32
Ps .Nie radzę rozpoczynać jakiejkolwiek dyskusji o geopolityce z osobami,które mają mniejsze półki z książkami niż tv...Motto: Nie znający swojej historii są skazani na jej powtórkę.
~don przemyślenia | 5 kwietnia, 14:42
Jest w nas potencjał wielkości i jest potencjał małości. To wynika z tego, że istnieją, tuż obok siebie, dwie Polski - a jeśli istnieją dwie Polski, to muszą też istnieć dwa narody Polaków. Te narody oddzieliły się od siebie i zaczęły wieść życie osobne kilkaset lat temu. Jeden to naród patriotów, drugi - naród kolaborantów. W narodzie patriotów marzenie i wielkości Polski jest wciąż żywe" "Naród kolaborantów jest ogarnięty i obezwładniony obsesją swoje małości, nędzy, podłości, znikczemnienia. Co oczywiście nie przeszkadza i nigdy nie przeszkadzało polskim kolaborantom twierdzić, że kolaborują z przyczyn patriotycznych. (...) Naród kolaborantów jest przekonany, że w interesie kolaborantów jest poddanie się obcej sile, zewnętrznej potencji, że to jest jedyne wyjście w fatalnej sytyacji.
dras | 5 kwietnia, 14:43
Ad vocem temu autorowi "bacamaca": 8 maja 1945 roku w dniu zakończenia wojny w Europie, podczas konferencji prasowej Patton zszokował słuchaczy, mówiąc: „Problem w zrozumieniu Rosjanina jest taki, że nie bierzemy pod uwagę faktu że on nie jest Europejczykiem, ale Azjatą i dlatego myśli pokrętnie. My nie możemy zrozumieć Rosjanina bardziej niż Chińczyka czy Japończyka i od kiedy mam z nimi do czynienia, nie miałem żadnego szczególnego pożądania zrozumienia ich poza obliczeniami jak dużo ołowiu lub stali trzeba zużyć, aby ich zabić. W dodatku, poza innymi cechami charakterystycznymi dla Azjatów, Rosjanie nie mają szacunku dla ludzkiego życia i są sukinsynami, barbarzyńcami i pijakami”.
~soclib | 5 kwietnia, 14:45
Wyliczanka ;Zabrakło największego moredcę kościoła katolickiego !! Od momentu powstania ukatrupił całe cywilizacje, narodu setki ,setki milionów istnień w imie swijego boga.
~soclib | 5 kwietnia, 15:02
Do >~jml13060 | Dziś,
~przerażające | 5 kwietnia, 17:05
Tylko ktoś, kto nawet nie otarł się o kulturę choćby Polską, o rosyjskiej, czy francuskiej, włoskiej, greckiej, hiszpańskiej, itd. może wypisywać takie bzdury jak w wielu komentarzach powyżej. Smutne, że wiele osób dowartościowuje się się w taki sposób.
~soclib | 5 kwietnia, 19:25
Glińskiemu nie wierzy się ,nawet jego brat mu nie wierzy . Gliński przekazał prawie 3 miliony neonazistom Bąkiewicza. Szemrane interesy z obrazem dama z łasiczką za pół miliarda .
~Dede | 6 kwietnia, 1:21
dras żyj jak najdłużej. Pzdr.
~soclib | 6 kwietnia, 7:22
Rząd niemiec i sami niemcy zaczadzeni ,w swoim kraju pozwolili mniejszości ruskich zorganiazować marsz,defiladę zwycięstwa putinowckich hord grabieżców.
~jaknie? | 6 kwietnia, 8:27
W Syrii przypomina się że wzorem „Białych Kasków” kręcących filmy ala Hollywood pod kierunkiem USA, to samo teraz dzieje się na UPA..inie...Pelikany łykają.OMZRIK wsadza wku....ch Polaków do więzień za myślozbrodnie.
~tylkotyle | 6 kwietnia, 9:51
Ukrainian media itself gave away the Bucha false flag game. Ukrainian portal http://lb.ua carried an article titled "SAFARI regiment of special forces begins clean-up operation in Butsha of saboteurs and accomplices of Russia." The article was out on April 2. Pepe Escobar_twitter
~bAbcia z okolicy | 6 kwietnia, 9:59
Kto z komentujących czytał książkę Carli del Ponte ,Prokurator Generalnej Haga?Tak się załatwia p/w tych ,co nie po linii NATO ,USA?Przykład Radko Mładicz vs handlarz organami,narkotykami, Tadicz Ustasze?pisownia celowa...
~Danar | 6 kwietnia, 9:59
Pan Gliński promuje lewicową kulturę wraz ze swoją wspaniałą małżonką od lat, więc jak ją "odrusyfikuje"?
~za googlem | 6 kwietnia, 10:03
Ustasze odpowiedzialni byli za holokaust na terenie NDH. Kierując się ideologią rasową zamordowali w obozach koncentracyjnych ok. trzysta tysięcy ludzi, głównie Serbów, Żydów i Romów. Ofiarami ustaszy padli również członkowie chorwackiego ruchu oporu oraz przeciwnicy polityczni rządu.
~doDenara | 6 kwietnia, 10:06
Ten Świat zwariował?Prawda umiera pierwsza?
~Danar | 6 kwietnia, 10:11
Pan Gliński promuje lewicową kulturę wraz ze swoją wspaniałą małżonką od lat, więc jak ją "odrusyfikuje"?
~za Rzepą dziś | 6 kwietnia, 10:54
~~była prokurator Międzynarodowego Trybunału Karnego Carla del Ponte. Prawniczka ze Szwajcarii była oskarżycielem w procesach przeciw zbrodniarzom z Rwandy i Jugosławii.
~do Danar | 6 kwietnia, 13:29
>>> Danar lewicowa kultura jest rosyjska ???
~soclib | 6 kwietnia, 17:28
https://tabloidonline.blog/2022/04/06/czy-on-wie-kim-jest/ O Glńskim
~jajajaberety | 6 kwietnia, 19:53
Do kolejnego skandalu doszło, kiedy 21 listopada 2019 r. D. Gajtandżijewa opublikowała informacje i zdjęcia (upublicznione wcześniej przez władze prorosyjskiej Donieckiej Republiki Ludowej) wskazujące, że armia Ukrainy używa w walkach z separatystami w Donbasie pocisków moździerzowych wyprodukowanych w fabryce Krušik ,Bułgaria Ps Bułgarzy protestuj...Orban nie wierzy w obrazki z Buczy....trup siada,inny podnosi ręke w czasie nagrywania filmu,trup leży w za ładnych ciuchach i trup zmasakrowany za pomoc humanitarną od Kadyrowców 31-go kwietnia ...
~soclib | 7 kwietnia, 6:44
Nie ma jak kultura i moralność księży katolickich, Kurskiega ,szczujni braci karnowskich ,tych prowadzących w TVP śmieciuchów takt muzyki Zenka disko.

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.
© 2002-2022 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja