« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Sobota, 27 listopada 2021.Imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, MaksymilianaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

…że jesteśmy idiotami…

Autor: Obserwator
Środa, 14 marca 2018, 13:20
„Polski rząd wydaje się działać w oparciu o założenie, że jesteśmy idiotami” – tym zdaniem skomentował zapisy w „białej księdze”, dotyczącej sukcesów w reformowaniu prawodawstwa i sądownictwa Laurent Pech. Tę „księgę”, owoc intelektualnego wysiłku, Premier M. Morawiecki przekazał władzom UE. A profesor prawa europejskiego z londyńskiego uniwersytetu, L. Pech przeczytał „księgę” i – m.in. ze względu na zapisane tam sprzeczności wyznał, iż „od ilości bzdur tam zawartych rozbolała go głowa”. – To zbiór pogwałconych, wzajemnie połączonych i niekonstytucyjnych ataków na polskie sądownictwo – stwierdził.
Nie jest to dla nas już od dawna żadną niespodzianką, bowiem – w odróżnieniu od profesora – musimy z tym żyć na co dzień. To nie jest dla Polaków (niekoniecznie tych całkiem „prawdziwych” ) lektura science fiction, a opis rzeczywistości dnia.

Odmienność postrzegania naszych realiów przez nas samych oraz przez ludzi z zagranicy ma dwa aspekty. Po pierwsze – trzeźwi rodzimi krytycy poczynań rządu są zakrzykiwani przez pochlebców PiS, którym siła głosu myli z siłą argumentu, a po drugie – dystans mentalny i geograficzny pomaga w oglądzie i ocenie spraw.

Profesor L. Pech, komentując opinie naszego Premiera o tym, że Polsce sędziowie i sądy tracą autorytet społeczny - po pierwsze się z tym nie zgadza, bo ma możliwość niezakłóconego wrzaskami porównania z innymi krajami, a po drugie zauważa, że trudno, żeby w tej sprawie wszystko było w porządku. Choćby dlatego, że za pieniądze podatników rząd zlecił kolesiom kampanię antysądową i za niemal 20 mln zł rząd przekonywał społeczeństwo, że sądy są fatalne. To wygląda mniej więcej tak, jakby parobek oblał gnojówką gospodarza i wyśmiewał go, że jest brudny i śmierdzi.

PiS posiadł nieprawdopodobną umiejętność selekcji faktów. Wyłuskuje z całości te, z którymi się zgadza. Pomija w całości takie, które mu nie w smak. Potrafi to robić nawet w przypadku hierarchów Kościoła. Dyrektor Rydzyk, subwencjonowany przez Rząd RP jest autorytetem dla tego Rządu. Natomiast kardynał Reinhard Marx, jeden z najbliższych współpracowników Papieża – już nie. Nie dość bowiem, że nosi fatalne, komunistyczne nazwisko, to w dodatku ośmielił się powiedzieć o Polsce, iż (cyt): „Jeśli większość parlamentarna uważa, że jest całym narodem, to nie tak należy rozumieć demokrację”.

Przywykamy już do nienormalności, co może być fatalne. Zamiast prawdy mamy „przekazy dnia”, którymi muszą się posiłkować parlamentarzyści poddani władzy silnej, choć niedużej ręki. I poddają się operacji prania tego, co zostało im z mózgu. Prezes nikomu nie ufa, bo wie, że człowiek myślący samodzielnie musi kiedyś, choćby przypadkiem, powiedzieć trochę prawdy, więc go „przekazem dnia” uwalnia od przykrej i trudnej samodzielności. Partia bowiem – jak w latach 50-tych i 60-tych - musi mówić jednym głosem. I z definicji jest to głos I Sekretarza (Prezesa).

Jeśli tak chcą zachowywać się parlamentarzyści, to ich sprawa. Tyle, że marionetki wpatrujące się w telefon, żeby wiedzieć co powiedzieć, kiedy znienacka spyta dziennikarz to ludzie opłacani (wysoko) z naszych podatków. Wszystkich Polaków, prawdziwych i nieprawdziwych. Przywołując ten przykład warto powołać się na wspomniane słowa Marksa. Reinhardta – żeby była jasność. Choć i ten drugi, znaczy – Karol – też zgrabnie taką sytuację komentował. „Byt kształtuje świadomość” – mówił. Skoro Prezes zapewnia byt (posłom za nasze pieniądze), to i chce mieć wpływ na ich świadomość (niestety wyłącznie dla własnych potrzeb).

Nie zawsze potrafimy zdawać sobie sprawę z tego właśnie, że to się dzieje za nasze pieniądze. Dlatego warto poczytać teksty angielskiego profesora i niemieckiego biskupa. Zadziwiająco zgodnie brzmią…

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~rom | 14 marca 2018, 14:48
nie ! sądy są piękne ! takie roztargnione i trzeźwe . I niech żyje prezes "ja cię zniszczę" - to mówię ja "rom"
~gość_portalu | 14 marca 2018, 15:15
L.Pech francuski prawnik o lewackich przekonaniach, opłacany przez globalistów (co mozna przeczytac w jego życiorysie) stwierdził, że Polacy to idioci a sądownictwo w PL jest dobre i nie ma powodu go zmieniać. No i dobra wyraził lewak swoją opinie (za którą sowicie mu zapłacono) tylko dlaczego mamy wyrzucać do śmieci opinie polskich prawników i doświadczenia, które z sądami maja Polacy a kierować się poglądami tego pana?
~haha haha | 14 marca 2018, 15:41
nie musimy się kierować poglądami L. Pecha. Ci z nas, którzy mają odrobinę rozumu, mogą się kierować nim właśnie. Warto zresztą kierować się opiniami polskich prawników, np. Zolla, Strzembosza, i in. To też polscy prawnicy i słuszna jest uwaga, żeby się kierować ich opiniami
~gość_portalu | 14 marca 2018, 15:51
Opinie wymienionych przez ciebie są więcej warte niż jakiegoś przypadkowego francuskiego prawnika. Zoll na pewno ma większą wiedze o polskim prawie. Tylko, że wymieniłeś osoby związane ściśle ze środowiskiem Wyborczej a należałoby równieć uwzględnić opinie drugiej strony. O Zollu czytałem taką ciekawostke, że jest Żydem i w jego rodznie ortodoksyjnie przestrzega się ż...owskich obyczajów. To oczywiście nie jest zarzut tylko informacja.
~Anonim+ | 14 marca 2018, 16:02
Wystarczy określenie "lewak" i dla zwolenników PIS wszystko jest jasne! To jakiś jak sądzę, nieopisany jeszcze przypadek aberracji neurologicznej, by ZAWSZE mieć jednoznaczne zdanie przeciwne, do aż nadto oczywistych faktów - a może wiedzą jak jest, ale popierają słuszną linię partii dla własnych korzyści? Prawda, jak to zwykle bywa, odsłoni się w całej okazałości, niestety po niewczasie...
~do : operetkowych" totalsów " | 14 marca 2018, 17:16
Jeszcze raz, kochani moi,podaję wam info: "Terapia obywatelska" odbywa się w wielu ośrodkach na terenie Warszawy, a także przez Skype``a. Jak informuje "Gazeta Wyborcza" rozpoczęła się niedługo po protestach, które miały miejsce w lipcu 2017 r. - To terapia dla osób, które "w życiu codziennym nie potrafią poradzić sobie z politycznymi wydarzeniami ostatnich dwóch lat w Polsce" – kwituje redakcja z Czerskiej. I piszcie krótko: "Nie lubię PiS-u". Chcę, żeby było, tak jak było". Do roboty, piszcie jw.
~Real | 14 marca 2018, 18:41
"Inżynier, matematyk i prawnik zdają test. Zaczyna inżynier, pytają go:- Ile jest 2+2? Inżynier pomyślał chwilę i powiedział:- 4. Potem zawołano matematyka i zadano mu to samo pytanie. Po chwili zastanowienia odpowiedział:- 4,0. Następnie wezwano prawnika i usłyszał to samo pytanie. Prawnik odpowiedział szybciej niż matematyk:- A ile chcecie, żeby było?"
~hel | 14 marca 2018, 20:52
Sądy, jako całość, rzeczywiście są bardzo źle oceniane przez społeczeństwo. Wystarczy spojrzeć na sondaże, które wskazują 60 – 70 procent braku zaufania do sądownictwa. Niestety wynika to z tego, że nie było lustracji, nie przeprowadzono żadnych gruntownych reform – sędziowie mają bardzo duże przywileje i ogromne immunitety.Przede wszystkim trzeba zbadać zachowanie sędziów po 89 roku. Mieliśmy różnego rodzaju sprawy i afery, które nigdy nie zostały wyjaśnione. Wystarczy przypomnieć sprawę sędziego Milewskiego, który został pozbawiony sprawy (Amber Gold), kiedy dziennikarz zadzwonił do niego udając w prowokacji dziennikarskiej urzędnika Kancelarii Premiera. Był to sędzia na telefon. Żeby uniknąć takiej sytuacji, musi być reforma sądownictwa.
~Grzechu | 14 marca 2018, 20:53
A niech tzw. obserwator poda kraj w UE lub na świecie w którym sedziowie sami się wybierają, oceniają itd. Jak dla mnie to całe to towarzystwo mogą oknami wywalać.
~kubuś puchatek | 14 marca 2018, 21:21
Ty Grzechu masz rację1 Sądy zlikwidować!! A co, sam prekurator Ziobro nie wystarczy?
~do : kubuś puchatek | 14 marca 2018, 21:36
kubuś puchatek, poproś Prosiaczka, żeby ci przeczytał to, co napisał Grzechu. I wytłumaczył ci, bo mądrzejszy i potrafi czytać ze zrozumieniem. Gimnazja, gdzie ty bezskutecznie uczyłeś się czytać, zlikwidowali. A sądów nie zlikwidują, tylko może trochę przewietrzą ? Zaś ty zacznij może naukę czytania!
~Mojsza prawda | 14 marca 2018, 23:16
A co wy mi tu będziecie mówić ! I tak nikt mi nie wmówi ,ze białe to białe, a czarne to czarne ! Będzie tak , jak ja zechcę!
~Aniolek | 21 marca 2018, 2:18
jestecie idiotami , bo taki wlasnie rzad sobie wybraliscie

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.
© 2002-2021 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja