« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Poniedziałek, 25 marca 2019.Imieniny: Ireneusza, Marii, Marioli, WieńczysławaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Złodzieje wykorzystują słabszych

Autor: ela26
Piątek, 31 marca 2017, 8:32
W rozmowie z seniorkami wyszło na jaw, że wiele z nich, wychodząc z domu, boi się o swoje mienie. Słyszały bowiem o kradzieży torebek, a żadna z nich nie chciałaby stać się ofiarą przestępcy.
Tak naprawdę złodziej może zaatakować też młodą dziewczynę. Nikt nigdy nie wie, czy i kiedy stanie „oko w oko” z przestępcą. Do prób kradzieży mienia dochodzi na terenie całej Polski. Wiele kobiet decyduje się więc na kursy samoobrony. Starsze panie na ogół nie czują się jednak na sile, żeby korzystać z tego typu możliwości. Starają się więc nie wychodzić po zmroku, a także unikają miejsc, gdzie nie ma ludzi.

- Regularnie jeżdżę na cmentarz na grób męża. Staram się jednak, aby były to wczesne godziny popołudniowe, kiedy mam pewność, że jest tam dużo ludzi. Czasem spaceruję, ale nie po zmroku. Kto z nas nie słyszał o atakach na starsze osoby? Wolę ich uniknąć. Poza tym, żeby się zbytnio nie narażać nie zabieram ze sobą cennych rzeczy i dużej gotówki –mówi 65-letnia Krystyna.

Wydaje się, że kradzieży torebek starszych pań dokonują bardzo źli ludzie. Okazuje się jednak, że czasami złodziejem może być kolega z sąsiedztwa. - Mam znajomego, który w pewnym momencie, nie wiadomo skąd, zaczął posiadać bardzo duże pieniądze. Pamiętam m.in. najdroższe drinki, które zawsze kupował sobie i wszystkim swoim znajomym. To oczywiście u niektórych wywoływało poczucie zazdrości, ale gdy okazało się skąd ma pieniądze, wszyscy zaczęli patrzeć na niego inaczej. Okazało się, że regularnie okradał starsze panie. W tym celu jeździł nawet do kurortów turystycznych. Jego idylla nie trwała jednak długo, bo policja się za niego wzięła – mówi 32-letnia Jolanta (nie chce podać nazwy miejscowości ze względu na możliwe problemy).

Niestety wielu przestępstw nie da się całkowicie wyeliminować. Wszystkim, potencjalnie narażonym na atak osobom, pozostaje jedynie przygotowanie się na ewentualne niebezpieczeństwo i rozwaga, właśnie chociażby w wyborze pory dnia na spacer. Choć to przykre, bo człowiek ma wrażenie, że zagrożeń wręcz przybywa.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~rysiek w swetrze | 31 marca 2017, 8:5189-*-193-182.dynamic.chello.pl (89.*.193.182)
Największy złodziej z OFE został królem ,a 2 włazł na krzesło
~On | 31 marca 2017, 9:06*.jeleniagora.vectranet.pl (78.*.146.43)
Mam poczucie zagrożenia bo nigdy nie wiem czym mnie życie zaskoczy: pomysłem na wnuczka, ciosem i wyrwaniem portfela, pomyłką służ specjalnych o 6 rano, chamstwem i bezczelnością gówniarzy mianowanych na stanowisko ministra, bezkarnością telewizyjnej reklamy i natrętnością prymitywnego marketingu nie dającą mi szansy na wyższe uczucia podczas seansu filmowego. Słabsi są w naturze eliminowani przez silniejszych i dotyczy to także człowieka. Jak sobie z tym poradzić ? Każdy musi znaleźć swój własny sposób.
~zxzxzx | 31 marca 2017, 9:17*.jeleniagora.vectranet.pl (78.*.141.252)
Mam znajomego, który w pewnym momencie, nie wiadomo skąd, stał się milionerem. Pamiętam m.in. najdroższe merce, audiki i mieszkania, które zawsze kupował sobie i wszystkim swoim znajomym. Okazało się, że okradł staruszke.
~do 9:06 | 31 marca 2017, 10:00*.jeleniagora.vectranet.pl (78.*.137.61)
zredukować populację mężczyzn do 5-10 % (kontrolą urodzeń na całym świecie) i na świecie zapanuje w końcu pokój i dobrobyt bo to mężczyźni zazwyczaj dopuszczają się przemocy i przestępstw, wypadki drogowe i gniew drogowy, wojny, brutalny fanatyzm religijny
~Do Dziś 10.oo | 31 marca 2017, 10:08*.jeleniagora.vectranet.pl (78.*.146.43)
No nie, no !!! Czytaj historię. To kobieta była, zaryzykuję, zawsze przyczyną komplikacji i wojen. Zarówno historia, jak i literatura świadczą o tym. Widziałeś kiedyś nudny film z mężczyznami w roli głównej ? A z kobietami - zły, nudny, pełen knucia, zawiści, morderstw i wojen. To nie Adam zerwał jabłko z drzewa dobra i zła. Wąż to alegoria duszy kobiety.
~Ad Vocem | 31 marca 2017, 10:09*.jeleniagora.vectranet.pl (78.*.146.43)
Jeleni w życiu jest zbyt dużo. Powinno być ich 25 na tysiąc hektarów, a potrafi być ponad 80. Wilki wyeliminują najsłabsze sztuki, wpłyną na zdrowie całej populacji. Jelenie nie będą też mogły paść się niczym krowy na pastwisku. Będą się musiały przemieszczać. Obecność wilków jest dobra dla całego ekosystemu.
~do ad vocem. | 31 marca 2017, 10:3237-*-75-119.adsl.inetia.pl (37.*.75.119)
Gratuluje poczucia humoru,ale porównanie nietrafne,wilki nie robią nic złego w przeciwieństwie do złodzieja i oszusta.Poza tym karma wraca,niech każdy złodziej o tym pamięta,jeśli zło nie dopadnie jego ,to jego potomnych.
~ten artykuł | 31 marca 2017, 11:16188.*.72.35.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl (188.*.72.35)
i ogólnie wszystkie dodane na Rykowisku są niczym pączek do porannej kawy :) Chcę więcej.
~do 10:08 | 31 marca 2017, 12:36*.jeleniagora.vectranet.pl (78.*.137.61)
nie no , ten mi tu wyskakuje z filmami i mitologią religijną nie mającą nic wspólnego z rzeczywistością, a historia mówi że większość kobiet dawniej po prostu siedziała stłamszona pod butem mężczyzny a te które coś mogły to znikomy procent i jeśli p[ociągnęły za jakieś sznurki w niecny sposób to kto był marionetką ??? głupi facet
~On | 31 marca 2017, 16:19*.jeleniagora.vectranet.pl (78.*.146.43)
Może i głupi, ale trzymam się z dala od kobiet i czuję się bezpieczniejszy.
~sajmon | 31 marca 2017, 17:08abnj107.neoplus.adsl.tpnet.pl (83.*.255.107)
To takie bogate te staruszki ? No chyba tak skoro stać je na jazdy po kurortach i towarzystwo młodych panów lub pań :) Ja myślałem że w Polsce to emeryt biedny i stoi w kolejce do lekarza z brakiem gotówki na leki :) A tu proszę inny obraz emeryta w Polsce :)

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

KONKURS!

Pisz artykuły na Rykowisko i wygrywaj!
Do wygrania 200 złotych co miesiąc!
Regulamin konkursu.
© 2002-2019 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja