« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Wtorek, 18 maja 2021.Imieniny: Aleksandry, Eryka, FeliksaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Znikanie…

Autor: Obserwator
Wtorek, 28 listopada 2017, 11:47
Zaprzepaszczamy przyszłość, zakłamujemy przeszłość. Udaje się nam – jako społeczeństwu, pędzonemu jak stado baranów – tracić perspektywę widzenia. Nie umiemy już docenić heroicznych gestów ani z ostatniej wojny, ani z lat, które nadeszły po niej. Nie ma już w naszej historii ludzi, którzy byli wzorem dla wielu pokoleń.
W miejsce Powstania Warszawskiego i Armii Krajowej pojawiają się Żołnierze Wyklęci. Nie oprócz, co byłoby do przyjęcia, ale zamiast. W miejsce biskupów, którzy „przebaczają i proszą o przebaczenie” jawi się „ksiądz” Międlar i „ojciec” Dyrektor. Nie ma Wałęsy (który nie był bohaterem mojej bajki, ale przecież stanowił symbol Polski dla ludzi na całym świecie, którzy o Polsce nigdy wcześniej i nigdy później nie słyszeli). W jego miejsce jest „Bolek”. Nie ma pomników „Solidarności”, który to ruch pokazał Polskę światu. Jest współczesna „Solidarność”, która ujada o zamknięcie dużych sklepów. W tych sklepach rozmienia na drobne swoją legendę.

Pouczamy w Brukseli wszystkich o tym, czym jest demokracja, ale nie szanujemy własnej. Prezydent RP przysięga na Konstytucję, którą ostentacyjnie lekceważy. Udaje, że walczy o jakieś sądy, zgłaszając weta, a walczy o to, żeby wcisnąć się z taboretu w sekretariacie Pani Basi choćby na chwilę do gabinetu. Jego lokator – nawet jeśli podaje mu rękę – to odwraca głowę w trakcie oficjalnych uroczystości.

W katolickim – ponoć – kraju autorytety Kościoła nie istnieją, jeśli mają odwagę powiedzieć cokolwiek, co jest nie po myśli tłuszczy. Prymas Polski miał czelność stwierdzić, że Chrystus nie odrzuciłby wygnańca będącego w rozpaczy, więc spotkał go hejt, któremu nie przeciwstawił się Episkopat całą swoją mocą. Ale ten sam Episkopat stanowczo zareagował, kiedy inny ksiądz, będący dla wielu wyrazicielem sumień pochylił się nad rozpaczą człowieka, który w proteście wobec tego wszystkiego zdecydował się na samospalenie. Ten ksiądz już niczego przez kilka lat nie będzie mógł powiedzieć publicznie.

W takim kraju żyjemy.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~Widzę | 28 listopada 2017, 13:30
Znikanie? Nie lepiej zatytułować ;Witamy w ciemnogrodzie.
~san escobar | 28 listopada 2017, 14:00
ciemny lud sprzedał się za pińcet i jest jak jest.będzie zabawa jak przyjdzie za tą dobra zmianę spłacić długi.
~Bambo | 28 listopada 2017, 14:19
Jest taka piosenka Lecha Janerki pt."Paradoksy",z płyty Plagiaty,której tekst odpowiada mieszaninie informacji podanych przez"obserwatora"(bez ich rozumienia).Uważam,że tekst piosenki znacznie lepiej opisuje rzeczywistość "Paradoksy bytu tu Polska plama - to nie brud Antyglobal małych kpin Kochamy ten film A na tronie przysiadł chłop Jest to chłop co właśnie przysiadł A za oknem, chociaż mrok, pretendują krypto fisie Palestyna płonie dla królowej Abigail Kochamy ten film.... Dekadencji stary śpiew Aberracje wyższych sfer Degustacja starych chwil Poproszę ten film... Naturalnie długi film Bez początku i bez końca W którym nic nie zgadza się A i miłość jest boląca Palestyna płonie dla królowej Abigail Paradoksy bytu tu Wolontariat twoich ust Antyglobal małych kpin Poproszę ten film
~a to boli | 28 listopada 2017, 14:34
Bo te d...lowate monstra upadlają żółnierzy AK ,którzy jeszcze żyją i pamiętają wyczyny przeklętych i poprzez sektę smoleńską ,niszczą pamięć o Katyniu.
~Real | 28 listopada 2017, 15:10
Nie trzeba wielkiej bystrości, żeby wyczuć sympatie Obserwatora. To jest SLD i od biedy może być UW/PO.... najlepiej z SLD ;) Większość dzisiejszej sytuacji w kraju zawdzięczamy "grubej kresce" Mazowieckiego, braku lustracji i dekomunizacji tak jak w Czechach. Wszystko, łącznie z powstaniem partii PIS to są właśnie tego konsekwencje. Jak taki b...k jak Kiszczak dostał po przeszło 25 latach procesu sądowego 2 lata w zawiasach, to to jest sprawiedliwość? Wyrosło od 1989 r. jedno, albo dwa pokolenia wychowane przez rodziców komuchów i esbeków. To tak jak z budową domu, jak fundamenty są przegniłe to na nic piękny dom. Kiedyś to przegnicie wyjdzie, czytaj prawda wyjdzie na wierzch jak w przypadku Wałęsy. Akurat Lechu był, jak to napisałeś "moją bajką"... i ch.j z taką bajką!
~analityk | 28 listopada 2017, 15:45
Pouczamy w Brukseli wszystkich o tym, czym jest demokracja ? My ? Polacy w europarlamencie pouczają brukselskich eurokratów na temat demokracji ? Ciekawy wniosek. Bo tak jakoś dziwnie się składa, że to my jesteśmy permanentnie pouczani, sztorcowani i karceni przez tych czerwonych biurokratów, pokroju Timmermansa, Verhofstadta i im podobnych oderwanych od rzeczywistości cynicznych hipokrytów. Pouczają nas jak na ironię, przedstawiciele krajów, w których demokracja i wolność słowa, są już bardzo poważnie zagrożone. W których kilka słów prawdy, choćby na temat tzw. uchodźców grozi konsekwencjami ze strony władz udających że nic się nie dzieje, a cyniczne media stosujące podwójne standardy, na gwałt zakłamują rzeczywistość. Czerwony Timmermans zatroskany o polską demokrację. Cudownie.
~Co za czasy | 28 listopada 2017, 17:34
W takim kraju żyjemy,że : pan Zbyszek nazywanym z jakiegos powodu przez kogoś tam, zerem walcząc o "lepsze" "z dobrej zmiany "sądy walczy o to,żeby upier...lekarza, który śmiał nie okazać się Bogiem i nie uleczyć fatra.Doskonale wiem z autopsji,że szemrana służba zdrowia ma grubo za uszami ale wkulnia mnie to,że przychodzi pan Zbyszek i obłednie drogimi ekspertyzami ( na nasz koszt zapewne, co utrzymanie dobrej zmiany staje się wielokrotnie droższe niż robienie dobrze podniebieniu pana Radka)załatwia swoje sprawy. Wkulnia mnie to,że szoferak tego pana co to podobno będzie brał emeryturkę w rublach i skutecznie rozbraja Polskę,puknąwszy innego uczestnika ruchu drogowego, uznawszy swoją winę płaci mandat i po 2 miechach okazuje się,że to poszkodowany napadł swoim autem na wózek Macia.
~1-2-3 | 28 listopada 2017, 18:26
Bez przesady, czemu ma służyć taka histeria?
~Grzechu | 28 listopada 2017, 19:04
Obserwator nie chce się pogodzić ze zmianą władzy, ale Polska musi to przejść, wy z sld byście Polskę sprzedali kazdemu, ze wschodu czy z zachodu byle wam i swoim bliskim zagwarantować ciepłe stołki.
~zaboberek | 28 listopada 2017, 20:44
Nie jest ważne z jakiej opcji jest "Obserwator",ważne jest to,że ma trafne spostrzeżenia.Byłoby dziwne gdyby wszyscy ze wszystkimi się zgadzali,taka słodycz od której można dostać odruchu wymiotnego.
~xyz | 28 listopada 2017, 20:52
zastanawia, jak dużo osób komentując ten tekst nie pisze o tym, czy gość ma rację, albo czy pisze prawdę - tylko klasyfikują go partyjnie, jakby to świadczyło o tym, czy ma rację
~@#$%^&*( | 28 listopada 2017, 20:54
Co to za pierdo..nie? Jakie zamiast? Od kiedy to Miedlar itd jest zamiast? Od kiedy Wykleci zamiast Powstania? Odpowiadało ci jak leżeli anonimowi w dołach?!!! Cierpisz na paranoje? Kolejny kodziarz nadaje z katakumb? Dziś proces w Niemczech. Syryjczyk zgwałcił brutalnie, poddusił i utopił młodą kobietę, wolontariuszkę w domu dla azylantów. Po zębie poznano, ze nie jest nieletni jak podawał, a dorosłym mężczyzną, który prawie zabił juz dziewczynę w Grecji. Coraz głosiniej Niemcy mówia NIE, a ty nam tu pierdu pierdu!
~do: zaboberek | 28 listopada 2017, 20:56
Niestety bardzo ważne jest z jakiej opcji jest " Obserwator''. Bo jego " trafne " spostrzeżenia są trafne tylko dla niego, dla zaboberka z tej samej opcji i innych z tejże samej opcji. Ponieważ ja jestem z " innej opcji'', to dla mnie te spostrzeżenia są tak trafne, że cały płot jest nimi podziurawiony.
~Grzechu | 28 listopada 2017, 20:56
Wiecie co... ja już mam nieco lat i pamiętam ludzi pokroju "obserwatora" co kiedyś mówili, co się teraz wyprawia, a co na to wszystko towarzysze w moskwie powiedzą, ps. teraz towarzysze z brukseli i jeszcze mam jedną prośbę, wiem ze "obserwatorowi" zamknęli trybunę ludu, ale Jelonka.com nie musi na siłę drukować jego tekstów, a jeszcze jedno, kto to jest "ksiądz Międlar"?
~Przebieranki | 28 listopada 2017, 22:20
A "najfajniejsze " to jest to,że wracamy formułą do punktu wyjścia , czyli do najkrwawszej komuny. Komuna owinęła się w papierek pt.pis.To,że owiniemy najpodlejszy ceres w papierek po masełku, nie znaczy ,że gówniany ceres wyszlachetnieje i nabierze smaku masła. Rzeczywiście najfajniejsze to jest to,że rewolucja pożera swoje dzieci, fajne jest to ,że buta idzie przed upadkiem i fajne jest to,że jest wielce prawdopodobne ,że pan nienachalny wzrostem i miłością do suwerena, być może bardzo szybko padnie z rąk pana ,którego ktoś nazwał kiedyś zerem. Tyle wladzy w rękach kogoś takiego, kto ma tak wielkie ego,że gdyby ono moglo latać to pan Z. byłby tam, gdzie Wszechświat ,podobno, się zagina...
~Najfajniejsze | 28 listopada 2017, 22:24
A najfajniejsze to jest to,że ciemny lud, gawiedz,pospólstwo gotowe jest wyrżnąć wszystkich naokoło za f...r i ,że za to gówno dostanie. Jak zwykle ,zresztą.I to mnie cieszy ,że znowu gówno dostaną, bo ja przezornie na nic nie liczę.
~@#$%^&*( | 29 listopada 2017, 6:20
"ciemny lud, gawiedz,pospólstwo gotowe jest wyrżnąć wszystkich naokoło za f...r i ,że za to gówno dostanie"....Najtrafniejsze byłoby, gdybyś się gościu na leczenie zgłosił. Bo choroba może się pogłebić i skończysz jak Piotr S. Nie tędy droga!
~IIIsort | 29 listopada 2017, 7:19
Kto usunął dalszą odpowiedź dla tego wisielca,pardon pisielca?
~do III sort | 29 listopada 2017, 8:54
usunął twój pielęgniarz na polecenie twojego psychiatry.
~pff | 29 listopada 2017, 12:25
Kiedyś Janusz Korwin Mikke zupełnie trzeźwo zauwazył,że demokracja to taki dziwny twór, w którym profesor zwyczajny w trakcie wyborów dysponuje jednym głosem. Podobnie jak pierwszy, lepszy ( z całym szacunkiem jako do osoby ludzkiej) żul. Retoryka PiS ustawiła na piedestale nieudaczników. Ludzi, którzy nie przepracowali normalnie ani jednego dnia. Na naszym forum bryluje grafoman Bambo i jego alter ego, nazwany przeze mnie "vectrusiem", kompletny p...p uważający się za mędrca. Jeszcze dwa lata temu ktoś taki nie odwazyłby się pyska publicznie otworzyć. Dziś Kaczyński i spółka takie miernoty ośmiela i wmawia im,że są ważniejsze od ludzi ze świata nauki, leczących innych, broniących kraju, dających innym zatrudnienei we własnych przedsiębiorstwach. Zera rządzą zerami. To j...bnie.Musi.
~do : forumowiczów | 29 listopada 2017, 13:06
Wrodzone chamstwo, poczucie klęski, nieprzydatności w życiu oraz inteligencja rozwielitki daje w efekcie posty śmiecia o nicku " pff ". I jeszcze prośba do forumowiczów. Nie nabijajmy się, że pff, wygląda i pisze, jak g...k. Bo on nie wygląda i nie pisze, jak g...k. To jest g...k !
~Rewolucje pożerają swoje dziec | 29 listopada 2017, 14:11
6.20 a ty byleś ? Nie ? To się spiesz , bo skończysz jak pan S. Bo ja spoko, dam radę !doskonale wiem , jak wyglądają rewolucje. Coś tam w życiu widziałam i uważałam na lekcjach historii, a potem pomagając dzieciom w nauce, powtórzyłam sobie wiedzę, a życie jak to życie , potwierdza stare powiedzenia.Myśl na dziś :Rewolucje pożerają swoje dzieci ! I to jest najfajniejsze. Czego serdecznie,niektorym tutaj...nie życzę !
~Bambo do Pffu | 29 listopada 2017, 17:08
Pffu, ..uju, Tffu, Uffo - a...lfabeto. Trochę za mocno spadłeś z wrażenia odpowiedziami na twoje chamskie zaczepki w artykule autorstwa Obserwatora pt.: "Huśtawka nad przepaścią" i za mocno się w ten swój głupi łeb walnąłeś? Może doszedłeś do do siebie i widzisz, że ta przepaść to dla ciebie zbyt duży szczyt chłopku roztropku bez jaj. Bo nie masz ich dalej. Od tego upadku twoje szare komórki ci wyblakły. Ty jak jelnokowa c...a masz retorykę chama połączonego z burakiem. W dodatku cioto nie masz jaj!!! Ile razy można ci pisać spie....aj! To zdanie nie jest deszczem! Pisałem ci, że nie piszesz na temat!!! Dalej nie jesteś w temacie. Miałeś przez ten upadek w przepaść wczytaniu elementarza. To co znów się cofnęłaś w literkach. Sam jesteś grafomanem. Co to jest: "zatrudninei" cioto?
~pff | 30 listopada 2017, 0:17
Nagromadzenie lęków, kompleksów u obaw na, za przeproszeniem, "szczytach władzy", wśród dominujących tam polonistek i świetliczanek z prowincji, kierowniczek gminnych domów kultury po etnografii,czy znawców prawa po socjologii i gminnych,podrzędnych urzędników jest tak silne, że jak już zauważyłem, to musi sie posypać.Wyborcy tej przypadkowej zbieraniny, w głównej mierze biedni,zdewociali i bezradni w pokomunistycznej rzeczywistości nieudacznicy są równie sfrustrowani, nawet w sytuacji,gdy rządzą ich wybrańcy.Ciągły strach, ze to tylko chwilowe.W zasadzie uzasadniony.Bo to chwilowe :)
~Bambo do pff | 30 listopada 2017, 6:23
puff ty znow piszesz o sobie!
~do " elyt " | 30 listopada 2017, 8:06
A jednak jest dobrze. Gdzieś w sieci przeczytałem takie hasło : „ słychać wycie – znakomicie !!! „. Jeżeli ktoś nie może zasnąć z obawy, że już „ nie będzie, tak jak było”, że sypią się starannie pielęgnowane bajki z mchu i paproci o wyjątkowości kasty sędziowskiej, „ oświeconych inżynierów dusz „ z kręgu GW, TVN24 i Sorosa oraz wyjątkowości „ oświeconego ludu PO „, to jest nawet bardzo dobrze.. W rzeczywistości „ ciemnego ludu PO „, wyhodowanego przez tych „ inżynierów dusz „ ,Matołów, których indoktrynowano i przekonano, że łykać i powtarzać papkę medialną GW i TVN24, żeby być członkami wręcz elity intelektualnej. Efektem takiego prania mózgów są dziś takie bezmyślne osobniki, jak pff. cdn.
~do " elyt " | 30 listopada 2017, 8:08
Pozytywnym efektem dobrej zmiany na dziś jest to, że ten zaprogramowany„ ętelygent „ pff, to nasze jeleniogórskie alter ego ameby, o 0,17 w nocy pisze rozpaczliwe, samooszukujące posty. To jest wręcz - ZNAKOMICIE ! Ale cóż jeszcze zostaje naszej kochanej „ totalnej” opozycji, wobec braku JAKIEGOKOLWIEK PROGRAMU a nawet śladu jakichkolwiek pozytywnych propozycji dla Polski i Polaków ? Zostaje, „ terapia obywatelska „ . „ Zainteresowanych „ odsyłam do : "Terapia obywatelska" odbywa się w wielu ośrodkach na terenie Warszawy, a także przez Skype''a. Jak informuje "Gazeta Wyborcza" rozpoczęła się niedługo po protestach, które miały miejsce w lipcu 2017 r. - To terapia dla osób, które "w życiu codziennym nie potrafią poradzić sobie z politycznymi wydarzeniami ostatnich dwóch lat w Polsce"
~do : " elyt " | 30 listopada 2017, 8:45
Jeszcze jedno. Wszystkim, którzy pod beretami hodują mity o wyjątkowości POprzedniej władzy. Nie będę wspominał specjalnie, byłego fotomodela, uroczego specjalistę od autolansowania i zegarków, Sławka Nowaka. Może Bul Komorowski, który bez żenady przyznaję się do pisania pracy magisterskiej przez 11 dni. I nosi odpustowy sygnet "rodowy" Komorowskich, aż jakiś specjalista od heraldyki, wybija mu z głowy… pochodzenie z „tych„ Komorowskich. Radziu Sikorski z kolei, zakupił na jarmarku obraz polskiego przedwojennego oficera i epatuje nim gości, twierdząc , że to jego ojciec, brat gen. Władysława Sikorskiego, którego więc jest bratankiem. Tyle, że generał miał tylko siostrę ! To tylko wybrani „ giganci„ intelektu POprzednich „elyt„. PS miłej i owocnej terapii" elyty" wy moje. Ahoj przygodo !
~pff | 30 listopada 2017, 8:56
To faktycznie zabawne, o ile prawdziwe, choć przeszłość wojenna Radosława Sikorskiego jest na tyle interesująca, że powiązania z generałem- szkodniekiem i kabotynem, niech spoczywa w pokoju, nie są mu potrzebne. Ale jeśli faktycznie ich szukał na bazarze, tym smieszniej :) Ale ja o czym innym. Sikorski i Komorowski to przy drobnych złodziejach Pięcie i Brudzińskim ( policyjne akta nie kłamią ) , karierze Tarczyńskiego wywołującej rumieniec nawet u najazagorzalszych londyńskich zwolenników PiS i kilku innych kwiatkach ( nad Piotrowiczem, czy jak on tam, nie ma sensu się znęcać, to już obywatelski trup) prawdziwi mężowie stanu, jakkolwiek to brzmi. KAŻDY jest lepszy niż to stado Kaczyńskiego. Zbigniew Hołdys nazwał Kaczyńskiego posrańcem, przy którym nawet Gomułka się chowa. W punkt :)
~do : " elyt " | 30 listopada 2017, 13:39
Ja,ja, jawohl. Faktycznie jest interesująca. Chwali się, że jako korespondent wojenny, strzelał do ruskich w Afganistanie. A niektórzy twierdzą, że ruscy, jak kogoś złapali, to starali się go zwerbować. Tak twierdzą niektórzy. Nie ma się też co znęcać nad karierami takich tuzów " opozycji", jak Kijowski, Petru i szef UBywateli, Kasprzak.. Kto wyłożył kasę na ich wypromowanie? Jacyś d...le, którzy uważali Polaków za zupełnych d...li ? A taki uj w kapelusiku,Hołdys, to kto ? Może Maleńczuk, histeryczna Janda, " chistoryk " od dzieci przywiązywanych przez Polaków w Głogowie, czyli młody Stuhr itd. Faktycznie " miszczowie " intelektu. Elyty ...go mać !
~pff | 1 grudnia 2017, 8:42
A po co germanizmy ? Masz coś do języka Goethego, w prostej linii wywodzącego się od francuskiego ? Rozumiem zdenerwowanie, riposty, na które nie potraficie odpowiedzieć nazywacie trollowaniem, albo mieszacie kontrdyskutanta z błotem, za szczyt błyskotliwości uznając wplatanie,gdzie się tylko da literek "PO" i "UB". Hołdys nie jest żadnym "ujem", tylko twórcą jednej z najlepszych rockowych kapel, jakie Ziemia nosiła, a naszemu ziomkowi Maciejowi Maleńczukowi możesz odmawiać czego chcesz, ale nie niezalezności osądów i talentu.Stuhrom również niczego nie brakuje :) Jacyż to "niektórzy" twierdzą, że Rosjanie werbowali Sikorskiego ? Z drugiej strony, gdybym był złośliwy, powiedziałbym,że to poniekąd tłumaczyłoby jego bliskość z Jarosławem Kaczyńskim onegdaj.Pozostali mają kartoteki czyste.
~do : pff | 1 grudnia 2017, 9:28
pff, jełopie, przeczytaj swój wpis pff | 29 listopada, 12:25 | zanim będziesz bredził , cytuję: " Rozumiem zdenerwowanie, riposty, na które nie potraficie odpowiedzieć nazywacie trollowaniem, albo mieszacie kontrdyskutanta z błotem,''. Co ty sieroto umysłowa " rozumiesz , skoro nie rozumiesz, że właśnie napisałeś o swojej metodzie pisaniny twojej ? Uj Hołdys, choćby stworzył wszystkie kapele świata, nie jest intelektualistą, tylko burakiem i pijakiem, który zaistniał nazwaniem ujem Kaczyńskiego. Pijak i świetlicowy talent Maleńczuk ? Niezależny od czego . Rozumu, prochów ? Młodemu Stuhrowi nic nie brakuje oprócz kilku lekcji historii ? A co do ... Jakim trzeba być k...nem i bufonem, żeby się " przyznawać" do strzelanie do ruskich i tym samym łamania statusu korespondenta wojennego ?
~do : pff | 1 grudnia 2017, 9:56
pff i jeszcze przeczytaj swój wpis: " pff | Wczoraj, 8:56 " policz swoje kretyńsko wstawione EMOTIKONY a następnie spróbuj przeczytać swoje: "... za szczyt błyskotliwości uznając wplatanie,gdzie się tylko da literek "PO" i "UB". A szczytem błyskotliwości a''la pff i plantacja buraków, jest używanie jako znaku interpunkcyjnego bez żadnego sensu EMOTIKONA ? Zainwestuj w lustro i w siebie . Ucz się !
~pff | 1 grudnia 2017, 11:04
No i zwieracz puścił. Kolejne alter ego tego samego aktywisty :) Cóż za finezja językowa : "napisałeś o swojej metodzie pisaniny twojej" :D ""przyznawać się do strzelanie" :D Nie ma takiej ilości ikon odnoszących się do emocji, która oddałaby moje rozbawienie w trakcie czytania tych nieporadnych językowo i merytorycznie wypocin, których autoa można smiało okreslić jako niepracującego od dłuższego czasu osobnika, nieczytającego książek, niewykształconego, dla którego komputer i internet to nowość. Samotnego,nienawykłego do rozmów , nieodróżniającego sarkazmu i hiperboli od zwykłego chamstwa :) Swoistym folklorem naszego kraju jest ludzki skansen dziś nim rządzący. Nieporadnie, na szczęście bez wpływu na szczęśliwe zycie osób mi podobnych. I w sumie bez wpływu ma egzystencję takich jak ty.
~do : pff | 1 grudnia 2017, 13:25
pff,d...lu czy ty masz jakieś problemy z trzymaniem kału i moczu. Najpierw o ze...niu czyimś bez przerwy , yeraz zwieracze ? Czekam k...nie chamie na mięśnie Kegla. Mówiłem ci już wielokrotnie idioto, że będziesz miał prawo poprawiać innych jak sam bedziesz bezbłędny . I co bezmózgowcu ? D ""przyznawać się do strzelanie" . Literówkę mpją zauważył a swoje, w tym samym poście :..., których autoa można smiało ... .Kto to jełopie załosny jest " autou " i dlaczego nie piszesz " śmiało " przez " ś " ??? Żegnam ty nasze " alter ego ameby. Widzę prymitywie , że to " alter ego " niedawno poznałeś i dlatego w każdym wpisie nim " błyskasz". Podobnie , jak EMOTIKONAMI. Jak półd.pek zza krzaka, chociaż ty jesteś pełny d.pek i pełny g...k !
~do : pff | 1 grudnia 2017, 14:00
pff, k...nie żałosny, który budzisz moje zażenowanie, jak czytam twoje chamskie wydaliny. Hiperbola i ty ? Sarkazm i ty ? Chamstwo i ty - to tak ! Co za kretyńskie popisywanie się ? " A po co germanizmy ? Masz coś do języka Goethego, w prostej linii wywodzącego się od francuskiego? ". I co z tego ? Jakie to ma k...nie znaczenie dla wywodu? A może jeszcze popisz się i napisz 150 EMOTIKONÓW a następnie z czego wywodzi się język francuski , francuskie ciasto oraz miłość . Też francuska. No popisz się MIĘDZYGALAKTYCZNY IDIOTO !!!
~pff | 1 grudnia 2017, 16:01
Spokojnie, bo ci hemoroidy wypadną :) Rozumiem rozżalenie, bo to i życie nieudane i dokucza to i tamto.Gdybym był złośliwcem i miał tyle czasu, co ty nierobie , pewnie wyśmiałbym twoje "yeraz" i "literówkę mpją" , może nawet pobawiłbym się w łączenie ip z postami :) Ale szkoda czasu :D Rozbawiasz mnie swoimi napadami bezsilnej wściekłości do łez, jeden mały vectruś, a tyle radości :D Potup jeszcze śmierdzącą nóżką :)
~do : pff | 1 grudnia 2017, 16:24
pff ależ ty jesteś c...a ! WOW i ŁOŁ ! " D Potup jeszcze śmierdzącą nóżką :)". Tego nie może napisać normalny facet, tylko c...a od tyłu łupana ! I więcej EMOTIKONÓW idioto, bo twój k...nizm EMOTIKONAMI się mierzy !
~pff | 1 grudnia 2017, 17:02
Skąd tyle odniesień do homoseksualizmu i a...lu vectruś ? Męskiej wersji nie próbowałem , więc się nie wypowiem, z dziewczyną jest ok , nie wiem skąd ta zjadliwa niechęć? Tatuś z braku córki ładował w chudą dupkę malego vectrusia i bolało ? :D

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.
© 2002-2021 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja