« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Piątek, 16 listopada 2018.Imieniny: Edmunda, Gertrudy, MariiNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Związki z szatanem

Autor: Obserwator
Sobota, 21 października 2017, 8:08
O sprzeciwie radnego Rypińskiego w kwestii nazwy ulicy Thebesiusa, wybitnego lekarza jeleniogórskiego, który wpisał się w historię medycyny światowej, (bo to on wprowadził do tej nauki słowa „aorta”) informowaliśmy. Zdaniem wspomnianego radnego, „Thebesius” ma „trudną wymowę”. Zdecydowanie łatwiejszą ma Wydrzycki, znaczy Niemen. I to jego ulica powinna istnieć na Zabobrzu. No i są jeszcze związki z szatanem, czyli halloween…
Wprawdzie związki Niemena-Wydrzyckiego z Jelenią Górą ograniczają się do tego, że tutaj także (jak w całej Polsce i nie tylko) sprzedawały się jego płyty, ale w końcu związki nie są najważniejsze. Chyba, że chodzi o związki z szatanem. To już jest całkiem inna, bardzo poważna sprawa i radny Rypiński wyśledził ostatnio, że kładą się one cieniem na jeleniogórskiej młodzieży. I ze względu na to złożył projekt Apelu Rady Miejskiej do pedagogów i wychowawców w sprawie „halloween”. To też jest trudne słowo, ale ze względu na wagę sprawy, radny Rypiński podejmuje się trudnych wyzwań. I się ich nie boi. A szatana, który czyha za każdym rogiem, owszem.

Żeby była jasność – osobiście nie jestem fanem „halloween”. Uważam, że są mądrzejsze sposoby spędzania czasu. Ale też mam za mało koszul, żeby je rozdzierać w protestach przeciwko temu zjawisku. Każdy bawi się tak jak umie i jak go nauczono. Dzieci ganiają za cukierkami, a radny śledzi spiski szatana…

Chętnie wsparłbym nawet radnego Rypińskiego osobiście i własną moją pracą, gdyby poza tępym protestem wymyślił, jak można zachęcić młodzież w okresie Święta Zmarłych do wspominania ludzi, którzy odeszli, ich dorobku, dokonań dla miasta. Być może udałoby się to zrobić tak, żeby atrakcyjnie pokazać przeszłość? Nie jest wykluczone, że wspominając ludzi obdarzonych poczuciem humoru, przytaczalibyśmy anegdoty z nimi związane? Można przecież – wspominając choćby Grzegorza Jędrasiewicza z BWA – podkreślić, że ten wyjątkowo korpulentny mężczyzna miał być tancerzem w zespole „Mazowsze”, ale złamał nogę i został… „przedszkolankiem”, który przez wiele lat zbliżał dzieci do sztuki. Przekonywał też swoich znajomych, że jego najulubieńszym meblem było zawsze drewniane krzesło gięte, bowiem na takim się urodził, jako że jego mama, oczekując w korytarzu na wolne łóżko w sali porodowej po prostu nie zdążyła… się położyć. Można przypuszczać, że takie spotkanie wspominkowe byłoby dla wielu ważnym przeżyciem, a i Zmarli nie mieliby zapewne nic przeciwko temu.

Wygodniej i łatwiej jednak grzmieć: „obrzędy halloween (…) są zwykłą promocją pogaństwa” – jak napisał w swoim apelu radny. „Te obce naszej kulturze praktyki pogańskie narażają nasze dzieci na niebezpieczeństwo wielkiej duchowej szkody”. A może warto inaczej? Można byłoby się zastanowić, skąd się wzięła tak nagła popularność „halloween” w społeczeństwie, dla którego ten zwyczaj jest faktycznie kulturowo obcy? Co myśmy sami źle zrobili, że stworzyliśmy przestrzeń dla tej popularności? Może krytyczna refleksja nad sobą samym byłaby bardziej ważka, niż ujadanie nad upadkiem obyczajów? Oczywiście, można się oburzać, że młodzież podnieca się „konkursem na najbardziej przerażającą dynię” i nawoływać wszystkich do krucjaty, jak za czasów krzyżowców w obronie Ziemi Świętej. Może jednak warto się wziąć do roboty? Samemu. W końcu za dietę radnego, której aktualna wysokość wynosi – w przypadku radnego Rypińskiego 1.878 zł – jeleniogórskiej społeczności, opłacającej te wrzaski, należy się jednak coś więcej, niż protesty, pod którymi mało kto ma się ochotę podpisać?

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~jelo | 21 października 2017, 8:47*.jeleniagora.vectranet.pl (178.*.102.33)
Tak, to bardzo zabawne... Autorowi radze zapoznac sie z pochodzeniem hallowin i faktami, jakie w zwiazku z tym maja miejsce na swiecie. Tam, gdzie w celach okultystycznych gina ludzie tam sie konczy zabawa. To jest satanizm. Poza tym to obcy wszczep i zamiast tego koszmaru nalezaloby uczyc dzieci na przyklad dbania o groby i szacunku do miejsc pochowku.
~jelo | 21 października 2017, 8:49*.jeleniagora.vectranet.pl (178.*.102.33)
Poza wszystkim to ohydny paszkwil na radnego. Wstyd!
~AD966 | 21 października 2017, 8:59ip-5-*-237-125.multi.internet.cyfrowypolsat.pl (5.*.237.125)
Jest projekt aby zainstalować w sejmie alkomat i badania psychologiczne przed wyborami,może i tak lokalnie tyż. Obserwatorze,może dość martyrologii czas na wynalazki kreatywność, kształcenie. Po reformie młodzież będzie z wiedzą ,czytaniem ,pisaniem w czasach 20 ubiegłego wieku. Panie radny,kościoły protestanckie opierają się na 4 zasadach,sola Scriptura - jedynie Pismo sola Gratia - jedynie Łaska sola Fide - jedynie Wiara solus Christus - jedynie Chrystus KrK na Piśmie Świętym i Tradycji a tradycja to obrządki i wierzenia pogańskie ,przedkolumbijskie włączone ,przerobione aby lud utrzymać przy sobie.
~:) | 21 października 2017, 9:05rf49.internetdsl.tpnet.pl (80.*.57.49)
Mnie to nawet bawi (radny). Te wszystkie próby straszenia nas pogaństwem, grzechem i szatanem to jest jedyna rzecz jaką KK nam wciska. I tak już przez ponad 2000 lat. Nie ma to nic wspólnego z miłością do drugiego człowieka. Nie ma to nawet nic wspólnego z chrześcijaństwem! Wyobraźcie sobie co by się stało jakby taki Jezus się pojawił teraz? :) Przecież by Ci czarni biznesmeni jako pierwsi zwyzywali go od bluźnierców, pogan i ostatecznie znowu by pewnie wylądował na jakimś krzyżu... Robią nas dziady w konia trzecie tysiąclecie za pomocą właśnie takich ''radnych''
~Edi | 21 października 2017, 9:27178-*-183-132.adsl.inetia.pl (178.*.183.132)
A ja uważam, że nie dzieci nie powinny bawić się w śmierć i żywe trupy. Amen
~yu | 21 października 2017, 9:33apn-77-*-122-51.dynamic.gprs.plus.pl (77.*.122.51)
Za prezentowanie podczas pikiety baneru z abortowanym dzieckiem Sąd Rejonowy w Wałczu skazał Damiana Krasowskiego na grzywnę w wysokości 500 zł. Karę wymierzyła sędzia Małgorzata Dering, przewodnicząca wydziału karnego. Dering to była żona posła Pawła Suskiego POtargowicy. Zabić dziecko w klinice to jest przyzwoite a pokazać to na banerze, nie przyzwoite i może czyjeś uczucia obrazić. Typowo lewackie myślenie. Nawiasem mówiąc mam gdzieś uczucia morderców dzieci nienarodzonych, kto ma coś na sumieniu to niech się z tym boryka.
~poiu | 21 października 2017, 11:17apn-31-*-150-127.dynamic.gprs.plus.pl (31.*.150.127)
Mieliśmy przez wiele lat Nowaka (zaczynał skądinąd nieźle; kto dziś pamięta, że to dzięki niemu przestano milczeć w sprawie "fali" w wojsku? Potem było coraz bardziej śmiesznie, a właściwie: żenująco). Okazało się, że ma godnego następcę. Żeby była jasność - Helloween mnie drażni, ale wiem, że za 20-30 lat będzie to norma. Nawet różańce na granicy tego nie powstrzymają.Takie mamy czasy... Te "bale wszystkich świętych" oróżańc
~pou | 21 października 2017, 11:24apn-31-*-150-127.dynamic.gprs.plus.pl (31.*.150.127)
"Palcówka"..."uciekł" mi tekst... :-((( Chciałem dopisać, że "bale" tak samo nas w świecie kompromitują jak "różaniec". Tym bardziej że jednym z "bohaterów" alternatywy dla Helloween jest nieoficjalny patron pedofilów.
~poiu | 21 października 2017, 11:26apn-31-*-150-127.dynamic.gprs.plus.pl (31.*.150.127)
Przepraszam, trzeci raz, ale krótko... Dobrze napisany tekst ! Aż dziwne, że na tym portalu. Gratulacje !
~san escobar | 21 października 2017, 11:27dynamic-78-*-110-31.ssp.dialog.net.pl (78.*.110.31)
Brawo dla autora tekstu.A paszkwile to PISał niejaki jelonekbronek
~Jan Gil | 21 października 2017, 11:40c157.jelenia.zicom.pl (185.*.122.157)
Ciekawe dlaczego Obserwator nie podpisze się swoim nazwiskiem a pisze anonimowo?
~Weź się Rypiński w garść | 21 października 2017, 12:32bai239.neoplus.adsl.tpnet.pl (83.*.172.239)
Jaki radny, takie uwagi i pretensje. Radny Rypiński plecie od rzeczy. Nie pierwszy raz zresztą. Nie wiadomo po co siedzi w Radzie Miasta. Panie radny co wspólnego ma Niemen z naszym pięknym miastem? Pański strach przed szatanem nie jest prawdopodobnie przypadkowy. Ma pan pewnie mnóstwo paskudnych grzechów na sumieniu. Zostań pan wobec tego ateistą i uwolnisz sie pan od strachu przed wiecznym potępieniem. A przy okazji ,by dać panu coś do roboty: kiedy wreszcie PiS przedstawi projekt modernizacji szosy miedzy Jelenia Góra a S3? Niech pan zmobilizuje swoich kolegów z PiS i interweniujcie u Kaczyńskiego. Wykorzystujcie okazję! Na co czekacie?
~rom | 21 października 2017, 12:45abnf170.neoplus.adsl.tpnet.pl (83.*.251.170)
do 12.32 - a co wspólnego z naszym pięknem miastem ma Moniuszko, Karłowicz , Sygietyński .... i tak dalej
~do 12:45 | 21 października 2017, 13:00ip-31-*-127-80.multi.internet.cyfrowypolsat.pl (31.*.127.80)
Tu nie chodzi o związek muzyków i kompozytorów z naszym miastem, a o fakt, że na Zabobrzu większość ulic nosi nazwę muzyków. Dlaczego więc ulica prowadząca do nowego urzędu skarbowego ma ni skąd ni zowąd nazywać się Thebesiusa? Ulicę prowadzącą do Leroy Merlin nazwano Kilara i nikt nie myślał o Thebesiusie. Dziwne.
~brawo radnemu | 21 października 2017, 13:00aus191.neoplus.adsl.tpnet.pl (83.*.26.191)
Jak się ma za wodza zbawcę narodu ,wielkiego pzewodnika ma suwerena ,słoneczko Tatr i Bałtyku ,myśliciela 3 tysiąclecia ,wizjonera nowej Polski i nowego Polaka ,bez naleciałoścvi nbrudasow z innych krajów ,to trzeba mu wiernie służyć.Tak trzymać panie radny.Brawo.!!!!,A fotel poselski już się ogrzewa ciepłem prezesa.
~ha,ha,ha | 21 października 2017, 14:21*.dynamic-zab-05.vectranet.pl (31.*.130.36)
Ale pogięło pana radnego. Zaraz związki z szatanem. Niech pan tak wyjdzie z siebie i stanie obok i popatrzy na swojego szatana.Pewnie strach będzie się bać. Jakby nie było, wszelkie nasze święta kościelne a przynajmniej te dwa najważniejsze, sięgają tradycji trochę pogańskich, tak z deczka podmieniono kulty pogańskie na chrześcijańskie.Na upartego możnaby mówić o świeczce Panu Bogu a ogarku dla szatana. Bo zamieniono np. obchody Mitry na Boże Narodzenie.A wesołe uczczenie zmarłych to słowiańskie"dziady".Pan radny czytał Dziady ? Nie, bo wykastrowano program ?Temat zastępczy dla tego ,że PiS podrożyło masło. Niedługo kostka masła=1 sztabka złota. A chleb niedługo =2 sztabki masła.Niech dzieci zamiast cukierków żądają masła. Iudać siędo tych bogatych,jak pan radny.Dlatego się boi halołyn
~Grzechu | 21 października 2017, 14:52*.jeleniagora.vectranet.pl (82.*.16.179)
Problem tutaj jest zupełnie inny, Jelenia Góra nadal odbudowuje tutaj swoją Polskość i nie powinno nawiązywać się do niemieckiej przeszłości tego miasta, dlatego powinno się stosować wyłącznie polskojęzyczne nazwy.
~gość | 21 października 2017, 15:01*.jeleniagora.vectranet.pl (78.*.141.252)
Słowo "aorta" wprowadził Arystoteles.
~hvuyguy | 21 października 2017, 15:52ip-31-*-120-121.multi.internet.cyfrowypolsat.pl (31.*.120.121)
związki i układ z szatanem to ma sam bóg - przecie to on go stworzył - nie przewidział tego że ludzie będą grzeszyć i niszczyć ziemię wspólnie i w porozumieniu z szatanem - dziwny ten bóg rozlicza nas z grzechów - nie lepiej od razu zapobiegać ..
~Grzechu | 21 października 2017, 15:58*.jeleniagora.vectranet.pl (82.*.16.179)
Jeśli to jest taki osobisty atak na Pana radnego, nie wiem czy słusznie czy nie, ten artykuł to wyłącznie opis jednej strony konfliktu, ale taka osoba powinna się podpisać swoim nazwiskiem. https://pl.wikipedia.org/wiki/Aorta_cz%C5%82owieka A na wikipedi piszą ze -jak słusznie zauwazono wczesniej - ze aorte opisal i wprowadzil Arystoteles, nic nie piszą o tym lekarzu :)
~ależ napisano | 21 października 2017, 18:36*.dynamic-zab-05.vectranet.pl (31.*.130.36)
w Wiki, a mianowicie to ,że opisał naczynia najmniejsze wysteujące w sercu
~Jaki wpis, taki ... " odpis " | 21 października 2017, 19:36*.jeleniagora.vectranet.pl (82.*.14.70)
HA, HA, Ha. Jak tak czytam, że PiS podrożyło masło, to ... Ekonomiści gremialnie mówią o zmowie cenowej producentów masła , a tu ...PiS. Wiadomo Pis zorganizował Amber Chleb & Masło !Tak sobie myślę, że niepotrzebnie zrezygnowano z " pogańszczyzny ",wprowadzono równouprawnienie i możliwość głosowania przez ... kobietony. Kobiety mogą głosować !!!
~asus | 21 października 2017, 19:48*.jeleniagora.vectranet.pl (109.*.70.2)
państwo radni otrzymujący diety z podatków mieszkańców powinni zajmować się sprawami miasta a nie ściganiem wyimaginowanych demonów - za ten czas który został podczas sesji Rady Miasta poświęcony rozpatrywaniem tych bzdur zapłaciliśmy wszyscy. Może pan radny rozejrzał by się lepiej po Placu Ratuszowym i zobaczył w jakim stanie są kamieniczki w naszym (ponoć turystycznym) mieście - to chyba najbardziej zaniedbany rynek na Dolnym Śląsku. Po prostu wstyd. Ale do tego potrzebne są już konkretne działania - jak pozyskać środki na remonty, jak wspomóc wspólnoty do których należą budynki aby zechciały odnowić elewacje. Jak się tego nie potrafi to opowiada się brednie - ważne jest aby zaistnieć i udawać że się coś robi.
~wrr | 21 października 2017, 20:17abql65.neoplus.adsl.tpnet.pl (83.*.79.65)
Czy wnuki Rypińskiego nie są aby nauczane w domu w ramach tzw. edukacji domowej?
~HA, HA,HA | 21 października 2017, 20:21*.jeleniagora.vectranet.pl (82.*.14.70)
I jeszcze. PiS podwyższył masło a tu w Biedronce trzy masła po 5 zł zamiast 6,49. Kto obniżył w Biedronce ? KOD ? PO ? Nowoczesna ???
~zaboberek | 21 października 2017, 20:22*.jeleniagora.vectranet.pl (78.*.145.137)
Nie jestem zwolennikiem tradycji halloween(może to nie ten rocznik),ale nie przyszłoby mi do głowy protestować przeciwko tym,którzy to lubią. O gustach się nie dyskutuje,po prostu się je ma.Najbardziej bulwersuje mnie to,że radny zamiast zająć się sprawami naprawdę istotnymi dla miasta i jego mieszkańców,zajmuje się sprawami nie z tej półki,a może tylko to potrafi.Jeśli tak,to nie powinien być radnym(bezradnym?)
~2+2=4 | 21 października 2017, 21:28ip-37-*-153-86.multi.internet.cyfrowypolsat.pl (37.*.153.86)
Na przykład Wodnikiem..
~analityk | 21 października 2017, 21:31public-gprs383773.centertel.pl (37.*.130.94)
Kościół katolicki swoich nauk w miażdżącej większości nie opiera na biblii, tylko już na zwykłej tradycji, będącej "miksem" chrześcijaństwa i kultów pogańskich. Przykładem jest Wigilia czyli Boże Narodzenie. Połączenie chrześcijaństwa z pogańskim kultem tzw. Saturnaliami, czyli dniem narodzin boga słońca, czy coś w ten deseń. Nawet chrzest niemowląt jest praktyką niebiblijną. Jeszcze w VI i VII w. w świątyniach chrześcijańskich budowano tzw. "baptysteria". Ciekawe czy pan radny wie do czego służyły ? Na pewno znalazłyby się jakieś ważniejsze dla mieszkańców inicjatywy, niż zawieruchy nad nazwą jakiejś ulicy. Tak na marginesie, skoro pan radny jest z PIS, to niech się dowie, czy jego partia ma zamiar w końcu coś zrobić z ustawą 1066. Jakoś od nikogo z PIS-u nie mogę się tego dowiedzieć.
~AD966 | 22 października 2017, 5:51ip-37-*-153-0.multi.internet.cyfrowypolsat.pl (37.*.153.0)
Panie Rypiński;jest jeszcze bardzo ciekawy temat-problem do rozpracowania.RELIKWIE.Wszelkiej maści,ilości,stopnia świętości. Za eksperta w tej dziedzinie polecam emeryta kardynała z Krakówka. Co by się stało i co by powstało jak by z całej Europy również i Świata pościągać w jedno miejsce wszystkie szczątki tzw. świętych i zacząć składać.Zadanie na 3 kadencje Sejmu. Dysponuję czasem to mógłbym pomóc w dorabianie jakiś brakujących elementów .
~dodajmy odpusty | 22 października 2017, 11:32cbr42.neoplus.adsl.tpnet.pl (83.*.115.42)
Wszyscy czł PIS powinni otrzymać odpust całkowity i stałą przepustkę do nieba.
~do vektrusia -anukleoida | 22 października 2017, 12:26*.dynamic-zab-05.vectranet.pl (31.*.130.36)
Vektrusiu, czas zacząć czytać ze zrozumieniem,to coś co nazywasz masłem z biedry to nie MASŁO !Mnie to i tak nie obchodzi.Wykiwałam Pincetów i Swawolników. Od dawna masła nie jadam.Margaryny też nie i MR.Z mojej kostki na pincety nie pójdzie nic !P/i/S Na wybory od czasów PRL nie chadzam. Nie umiem dokonać wyboru między tryprem a syfilisem(czyli opcjami polit.)aby być w zgodzie ze sobą.
adam57sochrau | 22 października 2017, 14:03
Rypinski czy jak mu tam,niech sie rypnie w glowe moze rozumu przybedzie.Choc szczerze watpie!
~do zab-05 | 22 października 2017, 14:17*.jeleniagora.vectranet.pl (82.*.14.70)
zab 05, WOW, co za grafomania. Co za upierdliwe przynudzanie. Kogo to interesuje co jesz i pijesz? " Od dawna masła nie jadam.Margaryny też nie i MR.. A jak dzisiaj było ze stolcem ? Udał ci się ???
~do akarionta Vektrusia | 22 października 2017, 15:56*.dynamic-zab-05.vectranet.pl (31.*.130.36)
Vektrusiu,wszystko mnie się udaje." Sranko było palce lizać,panie radco".A u cb?Prostata nie przeszkadzała w oddaniu moczu ?Strumień prosty, czy nie bardzo. Bo jak nie ,to niedobrze ,bardzo niedobrze.Jak z gospodarką masłem za PiS-u Mnie to nie obchodzi. Ja tak tylko z uprzejmości.P/i/S :nie narzucałam się nikomu z info o cenie masła. Podpowiadam tylko dzieciom,że nie cuksy ale masło. To interes życia ,na tym mogą kokosy zarobić. Pincetowe dziadki to kupią ! he,he Margarynomasło z Mlekowity nawet za 5 !Swoją drogą myślałam,żę akarionty mimo wszystko swój rozum mają i grafomanii nie czytają. A jednak...To spisek szatana !
~pff | 22 października 2017, 16:30176.*.22.253 (176.*.22.253)
"Strumień" ??? Hahahahaha :D Z tego sfatygowanego flaka vectruś w pocie czoła wyciska kilka kropel, po czym musi się polozyc, bo od ściskania dupy wypadają mu hemoroidy :D I cos jest na rzeczy, typ sooro gada o moczu i siusianiu :D A panu Rypinskiemu wypada zyczyc,zeby sie pierdyknął w czoło.
~do : forumowiczów | 22 października 2017, 17:09*.jeleniagora.vectranet.pl (82.*.14.70)
Prośba do forumowiczów. Nie nabijajmy się, że pff, wygląda i pisze, jak głupek. Bo on nie wygląda i nie pisze, jak głupek. To jest głupek !Jego wrodzone chamstwo, poczucie klęski, nieprzydatności w życiu oraz inteligencja rozwielitki daje w efekcie posty śmiecia o nicku " pff ". PS debilu bez umiejętności czytania ze zrozumieniem . Ja pytałem o stolec, hrabinia Anastazja o siusianiu . Może ona, podobnie jak ty , potrzebuje pampersy, bo nie tylko z myśleniem i pisaniem macie kłopot ???
~pff | 22 października 2017, 17:30176.*.22.253 (176.*.22.253)
Potrzebujemy wyłącznie"kogo,czego", dopełniacz głąbie.Hrabina mogła zapytać o "siusianie" ,biernik, a nie o "siusianiu", bo to miejscownik. Co jest z tobą kuźwa ?! Jaja sobie robisz ?!! Ja sie tu męczę, uczłowieczam cię bydlaku, a ty się cofasz ?!!! Postawa szeregowy!! Nie garbić się !!
~do : pff | 22 października 2017, 19:09*.jeleniagora.vectranet.pl (82.*.14.70)
" Ocho "," powitałeś " się z ortografią śmieciu? Napisałem, że ja pytałem o stolec a "chrabinia" / napisała - domyślnie / o siusianiu.Naucz się czytać jełopie, orto - nazisto ze zrozumieniem ! Mam ci kretynie zacytować twoje , już nie błędy, ale " wiel- błądy " językowe ? Naprawdę myślisz , że jesteś najmądrzejszy we " Wrzechświecie " ? Jesteś " wielkopomnym " idiotą. I chamem ! I prostakiem !GONG ! Oj dana :):):)
~do pff | 22 października 2017, 21:06*.dynamic-zab-05.vectranet.pl (31.*.130.36)
Ony, to nie tylko Prokaryota, ale też koprofil.No cóż każdy ma swoje słabości ten ma koprofilię.Nie dziwmy się więc,że w obudowie, gdzie inni mają mózg on ma nas...e,dobrze przytupane i przykryte papirkiem coby estetycznie wyglądało...A za tym stoi szatan o obliczu takiego jednego z niebieskimi oczętami, które jakby mózgu szukały...
~do : zab 05 | 22 października 2017, 21:23*.jeleniagora.vectranet.pl (82.*.14.70)
zab 05, aleś ty " WIELKOPOMNA ". Idiotka.
~Jak to jest | 22 października 2017, 21:50*.dynamic-zab-05.vectranet.pl (31.*.130.36)
uderz w stół a zaraz wackopomny przygłup się odezwie. Jak to jest ? Jak to jest ?
~pff | 23 października 2017, 6:58188.*.144.139.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl (188.*.144.139)
Za najmądrzejszego się nie uważam, ale czytając twoje z trudem posklecane zbitki słów, bo zdaniami tego nazwać się nie odważę, czuję się mędrcem, to fakt :D
~do : pff | 23 października 2017, 8:47*.jeleniagora.vectranet.pl (82.*.14.70)
Mędrzec we " Wrzechświecie " ??? " Ocho " !!! Zmień dilera , bo ci brudne świństwo sprzedaje.
~pff | 23 października 2017, 10:27188.*.146.209.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl (188.*.146.209)
:) Diler jest ok, mógłbym ci polecić , ale nie stać cię na przyjemności biedny dziadygo :D Gdybym był takim katastrofalnym debilem jak ty, zabrakłoby m miejsca na punktowanie twoich byków, literówek i dowodów twojej szokującej ignorancjì .O mitomanii nie wspomnę ( śfagier dytektyf :D ). OOOOOOO!!!!! PODRECZNIK FALSKIEJ !! WoooW POdrecznik Zalewsskiego ! GoNG!^$*+! :D Tak mniej wiecej wygladaja twoje ,ehmm, za przeproszeniem- "wypowiedzi" :D Idiota :D
~do " pff" | 23 października 2017, 10:47*.jeleniagora.vectranet.pl (82.*.14.70)
Napisz jeszcze debilu, jak to ten Zalewski z Hitlerem negocjował ... Aleś ty debil ! Podręcznik a nie PODRECZNIK, wyglądają, nie " wyglodaja", skoro o literówkach mowa. Bo ty kretynie szukasz " przewag " w literówkach, jak każdy zakompleksiony idiota. Idiota , który nie ma nic sensownego do powiedzenia, nie rozumie o co chodzi, co mu , jako mądrzejszy piszę, itd. Wtedy jełop szuka literówek, tak jak jełop pff. Jełopie, usuń z twoich wydalin medialnych EMOTIKONY,które stanowią 95 %, to nic nie zostanie.Nie sensu, bo go nie ma na promil, tylko nawet zdania, bo o myśli to nie ma co gadać . Tylko kretyni nie odróżniają forów i piszą swoje brednie jednakowe co do formy bełkotem i na Facebooku i na Jelonce. Bo kretyni, tacy jak pff, już tak, od urodzenia , mają!!!
~pff | 23 października 2017, 12:29188.*.146.209.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl (188.*.146.209)
Odsyłałem cię miękka fajo do wspomnień niejakiego pana Komorowskiego. Spędził z innym potomkiem polskiej szlachty, panem Zelewskim kilka wrzesniowych wieczorów w 1944 roku przy koniaczku i opisal te spotkania dosc szczegółowo tępa, niedouczona , katolska pało. Miałeś doczytać i przeprosić kutasi synu :D A ty się lenisz nieuku z brudną dupą .Powtorzę debilu - wg gen Bora, Zelewski kilkakrotnie rozmawiał z Hitlerem telefonicznie. Reszta tekstu, jego składnia, gramatyka to polonistyczny dramat :D Rozumiem twoje emocje stary ,skapcaniały idioto , ale szanuj język ojczysty.I historię tego kraju nawet jej niechlubne wątki polegające na przyjacielskich pogawędkach polskich generałow z,choćby i polskimi, esesmanami w cieniu podpalonego przez siebie miasta.A teraz odmaszerować, jedynka! Doucz się
~do : pff | 23 października 2017, 12:45*.jeleniagora.vectranet.pl (82.*.14.70)
pff debilu, Brąka Komorowskiego też czytasz i to jest dla ciebie debilu wyrocznia ? Gdzie kretynie potwierdzenie " koniaczkowych " rewelacji w innych żródłach? I stawiaj kretynie przecinki z rozwagą , bo z rozmysłem , to nie ma w stosunku do ciebie zastosowania. Raczyłeś napisać per " Kutasi synu " ? Buhahahahaha! I to napisała męska wagina i w dodatku stara, wyhuśtana ciota !!! I jeeeeeeszcze więcej kretynie EMOTIKONÓW, bo debilizm twój w ilości emotikonów się mierzy !!!Buhahahahahahahahahahaha : :):) ) :D:D:D:D GONG ! GONG ! Oj dana !PS I na tym na dzisiaj kończę, bo nie będę cię zasyfiona cioto nobilitował swoją uwagą!
~znów czarny PR | 23 października 2017, 13:0878.*.208.121 (78.*.208.121)
Rypiński, lepiej usiądź wygodnie w fotelu i zastanów się, jak zatrzymać tych młodych ludzi, których ciągle w tym mieście ograniczacie. Zastanów się jak zwrócić życie do centrum miasta. Jak sprowadzić tu turystów. Jak rozreklamować to miasto, żeby ktoś chciał je odwiedzić. Jak sprowadzić inwestorów i sponsorów. Na Twoim miejscu rozważyłabym emeryturę i kościółek, bo możesz stanowić poważny problem dla rozwoju tego miasta. Ono naprawdę nie potrzebuje już więcej czarnego PRu.
~pff | 23 października 2017, 19:42klient.box3.pl (176.*.237.26)
Vectruś, bójże się Boga....Szydzisz z Dowódcy Powstania Warszawskiego ? Uwazasz,że jest kłamcą ? Obrażasz Go? Rozumiem, że bardziej wierzyłbyś szlachetnie urodzonemu Erichowi ? Hmmmm, łobuz z ciebie. Mały, sflaczały naziolek :D
~do wszystkich | 23 października 2017, 20:44*.jeleniagora.vectranet.pl (82.*.14.70)
pff = debil

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

KONKURS!

Pisz artykuły na Rykowisko i wygrywaj!
Do wygrania 200 złotych co miesiąc!
Regulamin konkursu.
© 2002-2018 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja