« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Piątek, 18 października 2019.Imieniny: Juliana, ŁukaszaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Czy leci z nami pilot?

Autor: Obserwator
Poniedziałek, 27 lutego 2017, 8:23
Nadmierna pewność siebie, gdy kierujemy jakimś pojazdem, to początek katastrofy. Nie prawdopodobnej. Pewnej. Policjanci – mówiąc o wypadkach drogowych – określają to słowem „brawura”. Albo „szarża”. I powiedzenie „przeszarżował” oznacza z reguły czyjąś śmierć. A jak to określić w polityce?
Szarżowanie na drodze zawsze oznacza zagrożenie. Dla samego kierującego, ale i dla innych. Zdarza się bowiem nierzadko, że szaleniec za kierownicą katastrofę przeżyje, ale ludzie, których wiózł i inni, w których trafił – już nie. Czy jest jakaś analogia między drogowymi a politycznymi szaleńcami? Owszem, można je nawet mnożyć.

Pirat na jezdni bowiem sam na swoje potrzeby określa obowiązujący go kodeks drogowy, w którym nie ma żadnych ograniczeń, poza mocą silnika. Gdyby nie policja, to pewnie wielu zabijałoby siebie (a jeszcze częściej – innych, poruszających się prawidłowo) dużo częściej, niż dziś.

Awanturnicy polityczni taką „policję”, rozumianą jako prokuraturę, czy Trybunał Konstytucyjny – ubezwłasnowolnili. Możemy więc metaforycznie powiedzieć, że znaleźliśmy się przez to w swoistej asfaltowej dżungli, którą rządzi szaleniec za kółkiem. A w zasadzie – na tylnej kanapie. A pasażerowie albo zdrętwieli ze strachu, albo się modlą, albo krzyczą. Przy czym jedni z entuzjazmem – „ale jazda!!”, a drudzy – w histerii.

W przestrzeni powietrznej jest podobnie. Żeby samolot doleciał bezpiecznie, to najważniejszy musi być pilot i nierozerwalnie z nim związany naziemny kontroler ruchu. Bez współpracy tej dwójki wszyscy pasażerowie zginą w kraksie, która nie tyle może się zdarzyć, ale MUSI się zdarzyć.

W naszym samolocie większość pasażerów zachowuje się tak, jakby któryś z nich pozwolił reszcie włamać się do szafki z darmowym alkoholem. I nawet nie są ciekawi, czy leci z nami pilot, bo „skoro wkoło jest wesoło”, a twardego gruntu nie widać, to czym się przejmować?

Tyle, że kiedyś musi nastąpić twarde lądowanie…

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~Taka prawda | 27 lutego 2017, 8:3678.*.91.182 (78.*.91.182)
No ze śmiechu mozna się nakryć nogami....tak jakby istnienie Trybunału Konstytucyjnego, tego niby wcześniej niezależnego przeszkodziło jakimkolwiek przekrętom i okradaniu społeczeństwa przez polityków (wystarczy wspomnieć OFE). Ten niby TK był tylko listkiem figowym i skuteczną zaporą dla wielu reform - choćby skutecznej lustracji. Dlatego mamy co mamy - państwo teoretyczne i wiele niewidocznych sznurków, za które pociągani są politycy czy pracownicy służb i administracji. Żadne inne poważne państwo by sobie na to nie pozwoliło, z trybunałem czy bez!
~up the irons | 27 lutego 2017, 9:11176.*.22.253 (176.*.22.253)
Najzabawniejsze jest to,ze Kaczynski kompletnie nie potrafi wykorzystac instrumentow,ktore zdobyl swoimi,co tu duzo mowic,niegodnymi metodami.To czlowiek,ktory potrafi wymuszac posluszenstwo i tak juz mu poslusznych i zyskiwac posluch i tak juz go sluchajacych,jak komentator powyzej,ppwtarzajacy wszystkie bzdety,jakie zdarzylo sie wyglosic Umilowanemu Przywodcy. On sie boi adwersarzy,tlumu,polemiki.Zalosne sa obrazki,gdy jego podwladni chronia go przed atakami z mownicy,zaslaniajac mu jej widok.Spotka go sroga kara za pyche jego podwladnych i jego oderwanie od rzeczywistosci.Nie ma takiej Polski,jaka sobiw wyobraza,ani Polakow,jakimi chce rzadzic.Popiera go bezmyslny element socjalny,wierzacy w moc wladzy,ktora cos da. "Dobra zmiana"przeminie jak zly sen.Okrywajac hanba kilka nazwisk.
~obserwtor | 27 lutego 2017, 9:2781.*.59.34 (81.*.59.34)
Jesli komus sie zdaje ze rzad w Polsce rzadzi krajem to male ma pojecie o polityce. Rzad rowniez jest rzadzony. Jestesmy na tyle podporzadkowani zagranicznemy kapitalowi, w tym prawtnemu, ze nawet jako kraj mamy niewiele do powiedzenia. W tej chwili wystarczy maly grymas prywatnych wlascieili wielkich korporacji aby wywolywac powazne kryzysy w podporzadkowanych krajach jesli dany kraj proboje rzadzic po swojemu. Politycy sa szantazowani i ich decyzje zaleza od waskiej grupy bardzo bogatych ludzi. Tak wyglada wlasnie "zarzadzanie" podporzadkowanym krajem.
~AD966 | 27 lutego 2017, 9:37ip-5-*-235-75.multi.internet.cyfrowypolsat.pl (5.*.235.75)
Nie zapominajcie o biskupach ,lustracja też zostala wstrzymana ,obecnie centrum dowodzenia jest u Rydzyka,ożenek tronu z amboną to pochówek LK na Wawelu .
~czas barbarzyństwa | 27 lutego 2017, 9:37176.*.22.252 (176.*.22.252)
PiS to kara za głupotę PO. Zamiast reformować zajęta była lizaniem lodów. I sprezentowała władzę PiSowi. PiS nie wygrał, dostał władzę w prezencie... 18% rządzi 82%. Bierność 50% to przyzwoleniem dla frustratów i cynicznych oszustów. Demokracja wypchnęła naszą prymitywię na wierzch. Znudzila się ciepła woda to bierzemy zimny prysznic. Wylalismy sobie na głowę pełny nocnik i stoimy bezradnie. Ale jeszcze za mało nabraliśmy po pysku....
~Taka prawda | 27 lutego 2017, 9:5678.*.91.182 (78.*.91.182)
No z ręką na sercu...jak się rozejrzę, to największe obawy i pełne spodnie mają ci, którzy frukty zgarniali pełnymi garściami. Teraz są dla nich niepewne czasy więc się nie dziwię obawom. Większość społeczeństwa nie ma nic do stracenia, tak jak zjechano ostatnimi laty ludzi(tych zwykłych harujących za minimalną, największych płatników czy uczciwych przedsiębiorców, np Kluska) to neo-liberalna polityka kolesiostwa długo będzie się odbijać czkawką. Uczciwy znaczyło biedny i odsunięty od stanowisk i wpływów. A jak będzie zobaczymy.
~Anonim+ | 27 lutego 2017, 10:04aqw108.neoplus.adsl.tpnet.pl (83.*.182.108)
Bardzo trafny i na czasie artykuł. Kolejny raz, mając tym razem władzę zmarnują ją. Nie ukrywam, że miałem nadzieję na konieczne "naprawy" których PO unikało z nieznanych powodów, ale sposoby w jakie PIS próbuje wspomnianą "naprawę" przeprowadzić są zgoła gangsterskie, z totalnym łamaniem konstytucji i obowiązującego prawa. Już część Suwerena to widzi i zaczyna protestować, tym bardziej, iż arogancka władza tytułuje ją komuchami, gorszym sortem czy złodziejami - te ordynarne obelgi nie pozostaną bez odpowiedzi...przy najbliższych wyborach!
~To zaczyna być nudne | 27 lutego 2017, 10:1478.*.91.182 (78.*.91.182)
Aha, rozumiem teraz skąd taki temat...W zeszłym tygodni "holokaust drzew" a w tym tygodniu "chaos" w kraju. Sam Michnik i Lis wyznaczyli kierunek - cytat: "W obu krajach (USA i Polska) zamiast rządzenia mamy zarządzanie chaosem, a werdykty władzy wykonawczej sprowadzają się do nieprzewidywalnych z natury kaprysów, w Ameryce - najważniejszego człowieka na planecie, w Polsce - teoretycznie szeregowego posła, a w praktyce pana i władcy. Dokładniej - PANA" - autor Lis i dalej "Wojna PiS z resztą świata, dwa narody, Polacy lepszego i gorszego sortu - to nie są rzeczy, których byśmy po 1989 r. zupełnie znali. Tyle że we wcześniejszych konfliktach więcej było rytuału i hipokryzji niż realnej przemocy" Aj waj.
~realista1 | 27 lutego 2017, 10:54*.jeleniagora.vectranet.pl (78.*.137.244)
Rzepliński był człowiekiem PO. Co chwile biegał do Wyborczej i atakował prawice. Wynika z tego, że jak TK jest kontrolowany przez lewaków to wtedy jest niezależny i stoi na straży prawożądności. Jak lewacy stracą kontrole nad TK to wtedy wrzeszczą, że łamana jest demokracja? Przed wyborami w 2015 PO złamało Konstytucje powołując swoich sędziów do TK. Wtedy wszystko było w porządku?
~up the irons | 27 lutego 2017, 11:29176.*.22.253 (176.*.22.253)
"Prawożądności" i wszystko jasne.Było w porządku,bo konstytucji nie złamano,mimo,ze zachowanie PO nie było chwalebne w tej kwestii.Ale prawa nie złamali.@Taka prawda- czytając kolejne wypociny o "strachu" i "pełnych spodniach" faktycznie mozna popuścić.Ze śmiechu.Miesiące mijają i co ? I nic. Wybraliście krzykliwego tchórza ,który nikomu do skóry się nie dobierze,bo jest miękką rurą.Bezsilność wyładowuje na drzewach i kontraktach zbrojeniowych.Nikt nic nie straci, szykany PiS to bilet do swiata uznania i w perspektywie lepszych zarobków.Ich uznanie to pocałunek śmierci.Oj ,już niebawem przyjdzie czas pożegnań :)Beda mieli co wnukom opowiadać .Przynajmniej ci,ktorzy je mają.
~realista1 | 27 lutego 2017, 11:45*.jeleniagora.vectranet.pl (78.*.137.244)
Złamano Konstytucje. Mówi o tym jednoznacznie opinia konstytucjonalisty prof. Banaszaka "Przepisy ustawy z dnia 25 czerwca 2015 r. o Trybunale Konstytucyjnym dotyczące wyboru sędziów Trybunału w 2015 r. są niezgodne z Konstytucją" Po drugie jeśli "zachowanie PO nie było chwalebne" ? to co się czepiasz PiS?
~up the irons | 27 lutego 2017, 12:10176.*.22.253 (176.*.22.253)
Czepiam się, bo w przeciwieństwie do poprzedników nagminnie łamią prawo.Przytoczona opinia, podobnie jak sam samozwańczy "konstytucjonalista" została z ogromnym trudem uzyskana przez PiS ,ktoremu nikt kompletnie nie chciał przyklasnąć. Z faktami się nie dyskutuje,można o nich podyskutować, ale będąc pogodzonym z ich niezaprzeczalnością. Rządy PiS to jedynie wstydliwy epizod,po ktorym tradycyjnie zostanie kilka wraków ,za chwilę pewnie mogił i kupa smrodu.Nic to,przewietrzy się.
~realista1 | 27 lutego 2017, 12:29*.jeleniagora.vectranet.pl (78.*.137.244)
Dlaczego prof. Banaszak to według ciebie "samozwańczy "konstytucjonalista"" i dlaczego uważasz, że Biuro Analiz Sejmowych z "z ogromnym trudem" uzyskało jego opinie?
~Gratulacje | 27 lutego 2017, 13:20*.jeleniagora.vectranet.pl (109.*.187.14)
Gratulacje dla: ~up the irons, Anonim+ | Dziś, 10:04 |~AD966 | Dziś, 9:37 | Doskonale realizujecie zasadę: Moja racja jest mojsza niż twojsza, bo moja racja jest najmojsza. BRAWO ! PS. Do autora – obserwatora: tematy bieżące się kończą i stąd ten „ ogólny ‘ i że znasz to „ zawołanie „ o pilocie? Podrzucę ci temat, już możesz zacząć pisać. Dorotę Wellman mają spalić na stosie. Jak zaczną palić, to będziesz pierwszy z gotowym „ newsem „ Znalazłem w necie, napisała to kobieta / po tzw. buncie parasolek /: Trwa walka tego co było z dobrą zmianą, a nasze kobitki są używane za narzędzie w tej walce, lecz jest to tępe narzędzie i młode pokolenie nie da się na nie nabrać. Już nie.
~pff | 27 lutego 2017, 14:19188.*.141.213.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl (188.*.141.213)
@obserwator- Kaczyńskiemu wiele rzeczy się wydaje , choć miewa bolesne momenty trzeźwości.Ostatnio dotarło do niego,że Niemcy to,wbrew temu,co myślał, wciąż potęga,z którą zadzierać jest po prostu głupio,tym bardziej,że ten hegemon jest nam przyjazny bardziej,niż merdający ogonkiem,ale kompletnie nieprzydatny węgierski kundelek. A opowiastki o rychłym szariacie za Odrą to bajeczki dla pociesznych, przygłupich wyborców, z którymi za pośrednictwem purpuratów związał swój polityczny los.Nabieram przekonania,ze to większy pragmatyk,niż nam się wydaje.Tak naprawdę, poza akcją z TK, ktora była zwycięstwem pyrrusowym,nic nikomu nie zrobił .Porozbijanych aut obywateli nie liczę, straty materialne to konieczny koszt szarogęszenia się czerni na salonach :)
~do @pff | 27 lutego 2017, 14:3278.*.91.182 (78.*.91.182)
Porozbijane auta to już były wcześniej z PO, w necie pełno filmików o jeździe BORu bez trzymanki...Czy w Niemczech będzie szariat to nie ma znaczenie (już i tak w niektórych miejscach funkcjonuje i powoli drąży jak kropla wody niemieckie społeczeństwo)...Alternatywą dla Merkel byłby albo zlewaczały zupełnie Schulz, następny pupilek Putina albo antyislamska AfD (choć jeszce zbyt słaba), zilfiltrowana przez ruskie trolle. Więc nie w czym wybierać. Merkel też na wybiegu przegrywa w oczach cara Wołodii wobec adonisa Schulza. To się z Kaczyńskim zbliżyła. A to, że Niemcy są najsilniejsze w Europie wie każdy, nawet Trump.
~do:~pff | Dziś, 14:19 | | 27 lutego 2017, 14:39*.jeleniagora.vectranet.pl (109.*.187.14)
do:~pff | Dziś, 14:19 | Oni się / ta czerń /" szarogęszą na salonach,natomiast " pff ", ta nasza " pomroczność jasna ", na salonach tańczy swoje dalej. Swój "taniec Wita".Dendrolog, paleobiolog, politolog," chistoryk " Powstania Warszawskiego,ekspert komunikacyjny, językoznawca, w sumie: MEDUZA!
~pff | 27 lutego 2017, 15:57188.*.141.213.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl (188.*.141.213)
Do 14:32 - kpisz,czy o drogę pytasz? Zrównujesz znaczenie politycznej miernoty,ktora psim swędem dopadła sie na chwilę do władzy z Putinem ?Sugerujesz,ze to Merkel o cokolwiek zabiega u Kaczynskiego ????? BUHAHAHAHAHAHA!!!!!!!! Leżę :D Hahahahahaha
~pff | 27 lutego 2017, 15:59188.*.141.213.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl (188.*.141.213)
"Zilfiltrowana" ? :D Heh :D
~do: ~pff | Dziś, 15:59 | | 27 lutego 2017, 16:19*.jeleniagora.vectranet.pl (109.*.187.14)
Co z tą aborcją i jej związku z tematem ? ". Autor: pff :)Heh:)
~do pff | 27 lutego 2017, 16:42176.*.22.253 (176.*.22.253)
Nie badz taki pff ,pogadaj z kolegą powyzej,komentuje Twoje wszystkie posty. Moze samotny ?
~do 15:57 | 27 lutego 2017, 17:1378.*.91.182 (78.*.91.182)
Nie ekscytuj się literówką, heh. "Polityczną miernotą" tak się wszyscy podniecają, że piszą o nim wszystkie gazety na świecie, szczególnie w Europie. No i po co Merkel spotykała się z nim na rybach, o czym nawet nie mówiono, gdyby nie był potrzebny? Niemcy po wyborach we Francji, Holandii, Belgii i Brexicie zostaną dość osamotnione. A Włochom grozi plajta.
~up the irons | 27 lutego 2017, 17:26176.*.22.253 (176.*.22.253)
Trudno,zeby media nie pisywaly o pijanym wladza dziecku we mgle. I tak poswiecaja mu niewiele uwagi,generalnie Polski nie widac w swiatowych serwisach,najbardziej przebijaja sie protesty.Nudny,ledwie powloczacy nogami, starszy pan o eksentrycznych pogladach nie zaprzata uwagi Europy.Merkel po prostu go kupila i uspila.A on sie cieszy i merda ogonkiem na lancuchu,ktory mu zalozyla .Maz stanu.Zalosne.
~realista1 | 27 lutego 2017, 18:16*.jeleniagora.vectranet.pl (78.*.137.244)
tylko jakie protesty? Na ostatni protest KOD w Warszawie, w ubiegłą sobotę, przyszło 100 osób. W tym samym dniu organizowano Wilczy Bieg w którym wzięło udział 100000 osób.
~Do: up the irons | 27 lutego 2017, 18:57*.jeleniagora.vectranet.pl (109.*.187.14)
Do: up the irons Żałosny to ty jesteś a twoja zwierzęca i patologiczna nienawiść przysłania ci fakty. „ Nudny,ledwie powloczacy nogami, starszy pan o eksentrycznych pogladach „ itd. No to więcej takich starszych, o „ nudnych ekscentrycznych … „ się szykuje. Jeden już jest, Trump się nazywa, taki nudny z takiego malutkiego, nic nie znaczącego kraiku. A mąż stanu…UPSS… mąż Pani Małgorzaty Tusk, gnojek według niej, tego to … heh, jacy to nie poklepywali po ramieniu ! A inny mąż , Pani Anny, myśliwy i znawca kaszalotów. Jaki on był postrach całego … Królestwa Japonii, Bali się, że im wszystkie krzesła połamie w parlamencie, skacząc i wzywając polskie siły zbrojne w postaci szoguna Kozieja.Tylko " Pudelek " o takich pisał Oni reprezentowali siłę? i Majestat? To dopiero było naprawdę ŻAŁOSNE!
~do irons coś tam coś tam | 27 lutego 2017, 19:1378.*.91.182 (78.*.91.182)
A Tusk i Komor nie cieszyli się i nie merdali ogonkami, jak ich kolesie z lewackiej Europy poklepywali? Każde życzenie, łącznie z przyjmowaniem watah brodatych sierotek, spijali im z dzióbków. Ile zagranicznych koncernów wydymało Polskę, np na budowie autostrad? Skórka za wyprawkę. Mężowie stanu, psia mać.A o Polsce pisano ostatnio po każdym pierdnięciu. Nawet wysadzenie Berlina, czy spalenie Paryża nie byłoby tak szeroko komentowane jak wybita szyba w Kozich Bobkach. No i patrzajta, po wizycie Merkelowej jak nożem uciął. Nawet michnikowszczyzna ucichła za granicą. A tyle się dzieje w Polsce...chaos, chaos szaleje i obciągać na scenie katole nie pozwalają,zgroza!
~pff | 27 lutego 2017, 19:55188.*.141.213.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl (188.*.141.213)
Nie rozsmieszaj mnie :) Jesteście marginesem, który uważa,że jego wynaturzenia to norma. Przyznaję- trzymanie sie przez normalnych ludzi,takich jak ja z dala od polityki pozwoliło dopaść do koryt zwykłemu tałatajstwu ,ktore zachowuje się trochę jak Jaquouille w "Goście Goście", rozbijaja samoloty,samochody,a to idiota prezydent suszy kły, gdy mowa o ofiarach wojny na Ukrainie,bo zna tylko polski słabo, a to premierka wyskoczy z golymi kopytami z odcisnietymi antygwałtkami :D Folklor :D A to miłośnik kudłatych meskich łydek w randze ministra ( ridi fajt cunajt) zatrudni nieuka :)
~do : ~pff | Dziś, 19:55 | | 27 lutego 2017, 20:10*.jeleniagora.vectranet.pl (109.*.187.14)
Pff : Nie rozsmieszaj mnie :) Jesteście marginesem, który uważa,że jego wynaturzenia to norma. Ja ciebie uprzejmie proszę, to ty mnie nie rozśmieszaj, bo widzę, że to ty nie trzymasz żadnych norm, w każdym razie żadnej z katalogu Polska Norma. No może tylko Q, ale nie jest to w twoim przypadku znak wysokiej jakości. Przeciwnie. Ty mi pasujesz na trolla ze znakiem : „сделано в СССР” To było na marginesie, ty mój marginesie marginesu!

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

KONKURS!

Pisz artykuły na Rykowisko i wygrywaj!
Do wygrania 200 złotych co miesiąc!
Regulamin konkursu.
© 2002-2019 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja