« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Sobota, 27 listopada 2021.Imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, MaksymilianaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Elegancja i Styl

Autor: Obserwator
Czwartek, 29 marca 2018, 15:30
„Ośle naleśnikowy” – napisał publicznie do posła na Sejm RP wiceminister sprawiedliwości, Pan Patryk Jaki. I nikogo to nie zdziwiło, każdy widzi jaki jest Jaki. W końcu też jest posłem, więc zachowuje się, jak na parlamentarzystę partii rządzącej przystało. Albo – co bliższe prawdy – jak sobie wyobraża elegancję.
Warto odnotować tę wypowiedź, bo jest to dowód na styl działalności władzy. Styl, który może mieć swoje miejsce w przedszkolu w grupie 6-latków, ale raczej nie w publicznej wymianie zdań polityków rządowo-sejmowych. W piaskownicy, między dziećmi, to nawet byłoby zabawne. Ale ta „wymiana uprzejmości” nie miała miejsca ani między dziećmi, ani w piaskownicy.

Ile wysiłku swego intelektu włożył minister w to, żeby wykreować takie określenie, które akurat w tym przypadku świadczy nie o adresacie, a o Autorze. Wysiłek umysłowy musiał być przepotężny. (Swoją drogą, gdyby nauczycielka przedszkola zwróciła się tak do jakiegoś swojego podopiecznego, to rodzice zrobiliby zapewne dziką awanturę).

Patryk Jaki, zaczyna sam się ścigać ze sobą w pogoni za chęcią publicznego zaistnienia. Faktem jest, że ma ciężkie dni. Przy okazji reprywatyzacji kamienic warszawskich ujawniły się wątki i powiązania kompromitujące niektórych przedstawicieli obecnej władzy, która jawi się (we własnych oczach) jako kryształowa, a jest, jaka jest.

Przy okazji autorstwa ustawy o IPN, która miała być koronnym dowodem na to, ż właśnie wstaliśmy z kolan, a której głównym autorem (i aktorem dramatu) jest Pan Minister Patryk Jaki, okazuje się, że sami sobie podcięliśmy nogi i zamiast wcześniej słuchać uprzejmych w miarę sugestii, musimy teraz słuchać ech awantur z połowy świata. Udajemy, że nic się nie dzieje, a po cichu zmieniamy zapis po zapisie.

Co do meritum – żal serce ściska. A co do stylu… można przywołać cytat z ministra. I wszystko jasne.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~AD 966 | 29 marca 2018, 16:26
BOGI Wy widzicie i interweniujecie? Kazdy ma swojego bożka i wierzy że on ma rację.
~OPB.Serwator | 29 marca 2018, 16:48
Polską scenę polityczną obserwuję dokładnie od czasu kiedy choroba i poważne problemy z chodzeniem, zmuszają mnie do siedzenia w domu. Siłą rzeczy okupuję komputer i internet> A tu.... ZGROZA. Z każdym dniem dzieje się coś co sprawia, że politycy są nienawidzeni jak wściekłe psy. Co rusz to mocniej. Tacy jak jakiś Jaki są wybitnymi postaciami. Oczywiście można być wybitnym chirurgiem, ale i wybitną mendą czy innym czymś brzydkim. Dostał facet wolną rękę i to mu wystarcza na logowanie się w kategoriach na których sie nie zna za grosz. Poza tym ma chamski charakter, mściwy i pamiętliwy. Charakteryzuje się też brakiem przewidywalności zdarzeń. A powinien.Bo wszystko płynie i kiedyś - oby szybko - będzie płynął Jaki na jakiejś kępie i z kaczkami w kierunku topieli. Z której nie wrócą nigdy.
~B+ | 29 marca 2018, 17:23
Kolejna produkcja sfrustrowanego autora z cyklu "jak ja nie lubię PiSu".
~do : autora - Obserwatora | 29 marca 2018, 17:28
Zwrot jakiego wiceminister sprawiedliwości użył w stosunku do Zembaczyńskiego jest nawiązaniem do jego wcześniejszej wypowiedzi, która padła na antenie TVP Info. – Poseł Zembaczyński mówi coś o Misiewiczach, a zapomniał że ponoć sam był największym Misiewiczem, bo prosto z robienia naleśników został szefem pływalni i dzisiaj jest tylko delegowany jako poseł, bo dostał "jedynkę" na liście Nowoczesnej. Jedynki wchodziły wszystkie. Nawet puszka Coli by weszła – mówił w rozmowie z Adrianem Klarenbachem Patryk Jaki.
~Anonim+ | 29 marca 2018, 17:43
Gdzieś wyczytałem w necie, jak winien wyglądać przedstawiciel Prawdziwego Polaka, otóż tak: postury pana Prezesa, urody marszałka Terleckiego, intelektu pana Suskiego, elokwencji marszałka Kuchcińskiego, kultury pani "profesor" Pawłowicz, usłużności marszałka Karczewskiego, wiedzy na każdy temat pana Jackowskiego.
~do : anonim | 29 marca 2018, 18:30
A jak " fajnopolak"? Intelektu Brąka " Bula" Komorowskiego itd. itp. ???
~B+ | 29 marca 2018, 18:39
do Anonim+ Też gdzieś czytałem, że totalniak powinien mieć posturę "Bolka", intelekt Petru, elokwencję Schetyny,skromność Sikorskiego, kulturę Niesiołowskiego, wiedzę o wszystkim Szejfelda, usłużność Tuska, znajomość savoir-vivre Komorowskiego.
~analityk | 29 marca 2018, 19:42
Panie obserwator, elokwencja i styl (czyt. kultura), to u jednych i drugich po obu stronach, jest dokładnie na takim samym ni mniej ni więcej poziomie. I to od bez mała kilkunastu już lat. Ja wiem, że coś takiego jak obiektywizm wśród dziennikarzy czy tam różnych innych pismaków nie istnieje. Nie ma czegoś takiego jak obiektywny dziennikarz. Musiałby być chyba kosmitą. Ale bądźmy choć odrobinę szczerzy, taka sama "elokwencja" jest prezentowana przez rządzących, jak i przez nazywających się opozycją. Tak, wiem że to niewygodne, i lepiej dostrzegać to tylko u drugiej strony. Miłośnicy jednych i drugich widzą to tylko po drugiej stronie. Standard.
~Anonim+ | 29 marca 2018, 19:49
Do B+ - gratuluję spostrzegawczości, otóż mnie również "taki" typ Prawdziwego Polaka jak w "moim" tak i w "Twoim" przypadku w ogóle się nie podoba! Kiedy wreszcie w Polsce zaistnieją politycy, nie budzący odrazy?
~Mirecki.w. | 30 marca 2018, 9:23
Jak widac z ostatnich doniesien to wszyscy politycy, sprawy Polski traktuja jako dodatkowe zrodlo utrzymania za co nie ponosza zadnej odpowiedzialnosci w czym bardzo pomaga im prokuratura i Sady. Ustawy sa piosane pod odpowiednie ,korzystne dla nich ustawy, a narod i kraj wcale sie nie liczy bo lokuja swoje dobra poza granicami i udostepniaja mozliwosc bogacenia sie zagranicznym kolesiom i miejscowym rzekomych pseudo dzialaczy, zapominajac calkiem kto odbudowal Polske po zniszczenioach II wojny i Polakach zyjacych w tym kraju, liczy sie tylko pieniadz a nie rodzina i narodowosc. polska.
~Bambo | 30 marca 2018, 17:26
A ja życzę szanownemu Obserwerowi pełnego - duchowego przeżywania Świat Zmartwychwstania Pańskiego. Przeżywania tych świąt w pokoju.

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.
© 2002-2021 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja