« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Wtorek, 26 maja 2020.Imieniny: Filipa, PaulinyNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Historia bez Lecha Wałęsy

Autor: ela26
Poniedziałek, 3 kwietnia 2017, 12:52
W miniony piątek część nauczycieli strajkowała przeciwko wprowadzeniu reformy oświaty. Mnie i moich znajomych zaszokował jednak fakt, że w nowej podstawie programowej zapomina się o Lechu Wałęsie. Nie jest on może postacią bez wad, ale to w końcu były prezydent Polski, laureat Nagrody Nobla i bohater narodowy. Czy można o nim zapomnieć?
- Nie możemy zapominać, że Lech Wałęsa jest Polakiem znanym, podziwianym i szanowanym na całym świecie. Jeżeli więc sami mówimy o nim źle, to w pewnym sensie przyczyniamy się do negatywnego odbioru naszego kraju za granicą – mawiał na wykładach jeden z uczących mnie profesorów.

Są dowody na to, że nie jest to postać idealna, ale warto o niej pamiętać.

- Dziś stawia się zarzuty wobec wydarzeń, związanych z Okrągłym Stołem. Nie można jednak zapominać, że gdyby nie one, to Polska nie doszłaby do miejsca, w którym jest obecnie. Poza tym trzeba sobie zadać pytanie, czy była inna droga do wolności? - mówi jeden ze znajomych historyków.

Mi zaś wydaje się, że nawet jeżeli są osoby, które Lecha Wałęsy nie podziwiają i postrzegają go wyłącznie przez pryzmat postawionych mu zarzutów to zapominać o nim nie należy. W końcu historia powinna obiektywnie przedstawiać całą prawdę. Uczniowie, dorastając, dzięki zdobytej wiedzy i umiejętnościom, sami ocenią dokonania danej osoby.

- Szkoda, że Lech Wałęsa nie przyznał się do swoich błędów, bo wtedy sytuacja byłaby jasna. Jak też przyznają niektórzy, bohater, który ma coś na sumieniu, jest nawet lepszy, bo bliższy normalnemu człowiekowi. Mimo wszystko nie można zapominać o jego dokonaniach. Dlatego też sama przekażę swojemu dziecku wiedzę na ten temat – mówi mama sześcioletniej Amelki.

O Lechu Wałęsie z pewnością wspomną też historycy, bo nie sądzę, żeby którykolwiek o nim zapomniał.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~do : pff | 6 kwietnia 2017, 11:25*.jeleniagora.vectranet.pl (82.*.14.70)
pff, meduzo ty nasza , gdybyś miał problemy z potwierdzeniem , czy to ktoś, czy też M. Twain powiedział, to sprawdź telefon. Może to powiedział ss man Zalewski, gdy twardo z Hitlerem negocjował status …
~pff | 6 kwietnia 2017, 12:01188.*.134.131.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl (188.*.134.131)
Ochłoń.Nie kopiuj mojej stylistyki,nie pochlebia mi bycie wzorcem dla półgłówka.Ledwie sobie przypomniałem literówkę z Erichem ,masz obsesję :) ? Widzę ,że wypełniam sporą część twojego marnego życia...:) I po co było wydawać kasę na safari w Tsavo ,gdy wystarczy wejść na jelonkę i też niezły zwierzyniec. :) Nie myśl o mnie tyle ,niegodnym :)Hakuna matata
~do : pff | 6 kwietnia 2017, 12:12*.jeleniagora.vectranet.pl (82.*.14.70)
Ależ nic mi nie wypełniasz meduzo, totalny bezmózgowcu!Pustka niczego nie wypełni! Ja tylko: się bronię,bo " z głupkami nie ma sensu dyskutować, przed głupkami trzeba się bronić …"

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

KONKURS!

Pisz artykuły na Rykowisko i wygrywaj!
Do wygrania 200 złotych co miesiąc!
Regulamin konkursu.
© 2002-2020 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja