Piątek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 3857
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Jelenia Góra bez programu podniesienia poziomu bezpieczeństwa

Autor: wojciechleszczyk
Poniedziałek, 20 listopada 2023, 12:39
Programu takiego jak „Bezpieczne Miasto” w Jeleniej Górze brak. Pomimo faktu, iż statystyki od kilku lat stoją niemal w miejscu i Jelenia Góra utrzymuje się w czołówce miast z najwyższym współczynnikiem przestępczości, to władze miasta nie zainicjowały powstania kompleksowego programu mającego na celu zmianę tej sytuacji. Na zadane przeze mnie pytania prezydentowi miasta w tym temacie, otrzymałem jak zwykle lakoniczne i wymijające odpowiedzi. Pytanie dlaczego prezydent unika konkretnych i wyczerpujących odpowiedzi na zadane pytania? Czego się obawia udzielając pełnych odpowiedzi? W czym tkwi problem?

A oto pytania jakie zadałem w trybie dostępu do informacji publicznej władzom Jeleniej Góry:
1. Czy i ile razy Miasto Jelenia Góra wnosiło do Policji o podjęcie działań interwencyjnych
w sprawie podniesienia poziomu bezpieczeństwie na terenie miasta oraz w miejscach newralgicznych.
2. Czy Miasto wskazywało miejsca szczególnie niebezpieczne?
3. Czy Miasto przejawiało zainteresowanie stanem bezpieczeństwa na terenie gminy składając w tej sprawie zapytania?
4. Czy powstał jakikolwiek program zainicjowany ze strony Miasta Jelenia Góra, mający na celu podniesienie stanu bezpieczeństwa na jego terenie? Jeśli tak to jaki jest to program i kiedy powstał. Dotyczy okresu od grudnia 2018 roku do dnia złożenia wniosku, z podziałem na poszczególne lata.

Odpowiedzi jakie otrzymałem są lakoniczne, bez konkretów, typowe odbijanie piłeczki.
Dlatego też, w kolejnym wniosku poprosiłem o protokoły sporządzone podczas wspominanych przez prezydenta miasta spotkań ze służbami. Przecież z każdego takiego spotkania powinien zostać sporządzony protokół prawda? Zatem mam prawo do informacji na ten temat, zarówno ja jak też Państwo.

Odpowiedzi jak i pytania, załączone zostały w formie skanu.

W wielu miejscowościach w Polsce powstały programy pt. „Bezpieczne miasto”, w większości są to miejscowości gdzie poziom przestępczości jest dużo niższy, niż w Jeleniej Górze. Tam dostrzeżono potrzebę działania w większym i szerszym wymiarze. Pytanie dlaczego nikt nie przejawił inicjatywy dla stworzenia takiego programu?

Podpowiadam Panie Prezydencie: Prezydent Miasta Chorzowa nie miał problemu aby w tym roku opracować i wprowadzić taki program, program kompleksowy i wydaje się że angażujący wszelkie możliwe siły na wielu płaszczyznach. Program za którym idzie również konkretne wsparcie finansowe, program koordynowany przez miasto Chorzów.

To, że 7 listopada prezydent miasta zainicjował powstanie: „specjalnego zespołu, który zbierze propozycje oraz pomysły i na ich podstawie opracuje mapę drogową działań, które służyć miałyby wyeliminowaniu tego typu zachowań” (źródło:Jelonka.com) – potwierdza tylko brak konkretnego, zorganizowanego działania władz miasta do tej pory.

Przypomnę Panu Panie Prezydencie Jerzy Łużniak, jest Pan Prezydentem Jeleniej Góry od ponad pięciu lat, od roku 2018. Wcześniej był Pan zastępcą Pana Marcina Zawiły przez blisko cztery lata, zatem za chwilę minie dziesięć lat Pańskiego bezpośredniego wpływu na sprawy toczące się w Jeleniej Górze. Niemal każda inwestycja za Pańskiej kadencji oddawana jest z opóźnieniem, niestety inwestycje w podniesienie poziomu bezpieczeństwa nie mogą czekać. Mieszkańcy Jeleniej Góry nie mogą czekać.

Twoja reakcja na artykuł?

6
55%
Cieszy
2
18%
Hahaha
2
18%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
9%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group