« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Czwartek, 22 października 2020.Imieniny: Korduli, Filipa, Halki, SalomeiNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

,,Kolorowe duszki" w przedszkolu

Autor: zoskak
Poniedziałek, 20 kwietnia 2015, 10:11
Dnia 16 kwietnia 2015r. w Miejskim Przedszkolu Nr 2 odbył się teatrzyk dla dzieci pt. ,, Kolorowe duszki" w wykonaniu opiekunek dziecięcych Policealnej Szkoły PLEJADA w Jeleniej Górze. Autorką tekstu jest Anna Sieradzan odtwórczyni roli czerwonego duszka a zarazem słuchaczka Szkoły PLEJADA.
Baśń opowiada o kolorowych duszkach, które żyły w przyjaźni, tylko jeden nie chciał bawić się nimi, dzielić zabawkami, dokuczał innym duszkom i był niegrzeczny. Kiedy Szaruś został sam, pozostałe duszki wyciągnęły do niego rękę i powiedziały, żeby poprawił swoje zachowanie bo inaczej będzie samotny. A samotnym w życiu jest źle. Od tej pory Szaruś był grzeczny, jak aniołek.

Po spektaklu duszki odwiedziły dzieci w salach i obdarowały kolorowymi balonami na znak przyjaźni. Organizatorzy chcą, aby baśń „Kolorowe duszki" stała się okazją do uświadomienia dzieciom jak ważna jest przyjaźń w naszym życiu.

„ W dobie rozwoju technologii, teatr dla dzieci jest nie do końca odkrytą rozrywką.

Zadaniem teatru jest podnoszenie świadomości o otaczającej nas kulturze. Przez to baśnie, czy bajki edukacyjne pomagają w rozwoju osobowym każdego małego człowieka. Dzięki zastosowaniu metod, które są w stanie zaciekawić małego odbiorcę można przekazywać skuteczniej wartości etyczne niż przy pomocy konwencjonalnych sposobów. Spektakle pozwalają dzieciom m.in. odkryć różnice pomiędzy różnymi kulturami, poznać sekrety ważnych wydarzeń , czy aspekty z życia kulturalnego" – stwierdziła Pani dyrektor Joanna Skoczek.

MP2

Materiał video: Miejskie Przedszkole nr 2 w Jeleniej Górze

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

KONKURS!

Pisz artykuły na Rykowisko i wygrywaj!
Do wygrania 200 złotych co miesiąc!
Regulamin konkursu.
© 2002-2020 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja