« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Sobota, 24 lipca 2021.Imieniny: Kingi, KrystynyNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Lodowisko–uzdrowisko

Wtorek, 14 stycznia 2020, 6:02
Bardzo cieszą mnie nowe inicjatywy w Uzdrowisku Cieplice, jak pomysł z otwarciem Muzeum Uzdrowiskowego przy źródle Marysieńka lub pomysł ze stworzeniem bogato wyposażonego sklepiku uzdrowiskowego, gdzie już niejednokrotnie zaopatrywałam się w celach ewidentnie prezentowych, ale i czysto osobistych, co każdemu gorąco polecam, bo jest w czym wybierać...
Jednak jednego nie mogę zrozumieć. Jak można tak psuć estetykę naszego uzdrowiska wciąż przeciągającą się inwestycją przy ulicy Marysieńki Sobieskiej.

Rozumiem, że można nie mieć na razie funduszy na dokończenie, ale chociaż można postawić taki płot, który by zasłaniał przerażającą dziurę-otchłań, bo obecna siatka funduje nam już taki widok kolejny miesiąc. To nie tylko razi nas, mieszkańców, ale przede wszystkim kuracjuszy i turystów. A wygląda to tak, jak na załączonym obrazku.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~Iks | 14 stycznia 2020, 8:02
Pytanie, czyje to jest. Może się okazać, że ktoś kupił, potem upadł i szukaj wiatru w polu.
tomek44 | 14 stycznia 2020, 8:12
może to nowy basen termalny? ;)
~Uzdrowisko Cieplice Sp. z o.o. | 14 stycznia 2020, 14:45
Uzdrowisko Cieplice Sp. z o.o. - Grupa PGU dokłada wszelkich starań by Cieplice były pięknym i zadbanym kurortem. Nasza spółka wielokrotnie zdobywała nagrody i wyróżnienia w konkursach na najlepiej zadbaną posesję w Jeleniej Górze. Nowo-otwarta ekspozycja historyczna w Źródle Marysieńka jest tylko jednym z wielu przykładów naszej dbałości o jakość i estetykę Cieplic. Przedstawiony na zdjęciach fragment działki to teren, na którym planowana jest budowa nowego obiektu uzdrowiskowego. Teren do inwestycji został przygotowany już w 2018 roku . W związku z bardzo dużym wzrostem cen na rynku usług budowlanych w tamtym okresie, zmuszeni byliśmy odstąpić od przygotowanego wcześniej projektu inwestycyjnego. Aktualnie prowadzimy prace nad nową koncepcją zagospodarowania tego terenu. Naszym ...
~Uzdrowisko Cieplice Sp. z o.o. | 14 stycznia 2020, 14:46
cz 2. Naszym dążeniem jest aby nowe zagospodarowanie terenu służyło rozwojowi Uzdrowiska oraz poprawiło estetykę tej części Cieplic.
~Xyz | 14 stycznia 2020, 15:31
Jaki Pan taki kram
rymcycymcy | 14 stycznia 2020, 16:17
Dla mnie to ładne ! :) taki zdecydowany loft z nutą ...underground''u ! :) Proszę nic nie zmieniać. Jak ktoś nie ma wrażliwości, to będzie marudził, wiadomo ! :)
~DarioW | 14 stycznia 2020, 20:56
@uzdrowisko - to kiepsko wam wychodzą te starania, teren nawet nie jest zabezpieczony przed pogodą. Moglibyście to chociaż zasłonić, tak jak zasłonięte jest klepisko po targowisku na Kilińskiego. A co do tych prac - coś więcej wiadomo o jakichś terminach czy to taka odpowiedź "na świętego Dygdy", aby się pytający odwalili?
~MarysineWiano | 14 stycznia 2020, 22:03
Co za brednie! „Uzdrowisko Cieplice..” ! Kto to pisze?! Z jednej strony: Łubu dubu... , a z drugiej zaprzeczenie samej/go siebie. Piszesz że „ Teren do inwestycji został przygotowany już w 2018 roku . W związku z bardzo dużym wzrostem cen na rynku usług budowlanych w tamtym okresie, zmuszeni byliśmy odstąpić od przygotowanego wcześniej projektu inwestycyjnego”. Czyli ,że co? W chwili rozbiórki była wiedza o tym , że nie zrealizujecie nowego projektu? Wszystkie decyzje zostały podjęte w „tamtym” okresie bez planu? Decyzja o realizacji inwestycji przez zarząd bez wcześnieszego zabezpieczenia finansowego ? planu inwestycyjnego? Nie znam podobnych „inwestorów” i nie sądzę aby PGU podejmowała takie absurdalne decyzje. Teraz prowadzicie prace nad nową koncepcją zagospodarowania ? cdn nast.
~MarysineWiano | 14 stycznia 2020, 22:09
A co robiliście dwa lata temu? Jaki był ten cudowny plan? Uważam ,że doszło do rozbiórki zupełnie „zdrowej podstawy” do zagospodarowania (cdn.). Ta dziura i rechoczące latem żaby obrazują poziom decydentów tego przedsięwzięcia i żaden kawał blachy jej nie przysłoni. Miłego dnia.
~MarysineWiano | 14 stycznia 2020, 22:20
W trakcie pobytu w uzdrowisku nie można było niezauważyć wielu przykładów niegospodarności. Myślę, że wielu kuracjuszy podczas pobytu miało/ma podobne spostrzeżenia. warto zwrócić na to uwagę.
~Ti | 15 stycznia 2020, 11:44
Pracują nad koncepcją, a może czekają aż woda na tyle mury podmyje, że cały budynek runie do tej dziury.
~ffsdfgds | 15 stycznia 2020, 20:47
Wygląda to fatalnie, nic tego nie usprawiedliwia, zwłaszcza że właścicielem Uzdrowiska jest KGHM. Chyba że to jakaś nowa kopalnia odkrywkowa...
~Gosc | 15 stycznia 2020, 22:58
Właściciel czyli grupa PGU powinien powiedzieć konkretnie czy i jaki obiekt tam powstanie a nie mówić pomnikami jak To dba o Uzdrowisko.Ta dziura to skandal,i wizerunkowy i budowlany świadczący o braku dbałości o opinię Uzdrowiska.O Połczyn czy Polanice o wiele lepiej dbają.
~Gosc | 15 stycznia 2020, 23:00
Ogolnikami (poprawka)
~msssks | 22 lutego 2020, 9:46
A może by ktoś łaskawie pomyślał by zrobić z tego terenu parking,przecież to horror jest by mieszkańcy nie mieli gdzie zaparkować swoich aut przy ulicy ż zrudlanej. Przyjeżdrzają kuracjusze i zamiast parkować na parkingach uzdrowiskowych wyznaczonych dla nich miejscach to parkują gdzie popadnie bo szkoda dać im 120zł za cały turnus. A miejsce na parking duży na tym rykowisku by był idealny dla mieszkańców jak i kuracjuszy.

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.
© 2002-2021 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja