« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Środa, 20 marca 2019.Imieniny: Aleksandry, Eufemii, Klaudii, MaurycegoNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Ludobójstwo na Kresach wciąż tematem tabu?

Autor: Hirschberg
Czwartek, 2 lutego 2017, 11:37
Ludobójstwo na Polakach, mieszkających na Kresach Wschodnich II RP, dokonane przez Ukraińców spod znaku OUN–UPA przy ochoczym wsparciu miejscowej ludności to jedno z najbrutalniejszych ludobójstw w historii.Mówiąc kolokwialnie,Rwanda się chowa.

Dlaczego więc polscy politycy wciąż sprzedają pamięć o tych wydarzeniach w imię poprawności politycznej?
Mimo filmu "Wołyń"(najlepiej oglądany polski film 2016,tego nie dowiesz się z "Faktów":)),mimo uchwały(nie ustawy!) sejmowej potępiającej mordy na Polakach,mimo wysiłków zapaleńców w rodzaju Siemaszko,Kulińskiej,Partacza,ks.Isakowicza-Zaleskiego i wielu innych,temat ten jest wciąż tematem o którym lepiej nie mówić,ciiiiiii..

A każdy kto mówi o tym,że udawanie przez polski rząd iż ślina jest deszczem, że przyzwalanie na gloryfikację bandytów banderowskich na dzisiejszej Ukrainie jest błędem,każdy kto o tym wspomina to oczywiście ruski agent,bla bla bla...

Piszę o temacie mi bliskim,pierwszy mąż mojej babci został "łagodnie" potraktowany,ukraińcy go zastrzelili.Mniej szczęścia miała rodzina sąsiadki,która przeżyła ukrywając się pod łóźkiem i obserwowała jak oprawcy tną syna,synową i dwójke małoletnich dzieci,"oszczędzając" niemowlę w kołysce słowami:"zostaw go i tak zdechnie z głodu,nikogo tu przecież nie ma".

Na naszych,dolnośląskich terenach mieszka blisko 30 procent potomków Kresowian.

Nie chodzi mi o wzbudzanie nienawiści do Ukrainy i Ukraińców,sam mam w sobię domieszkę ukraińskiej krwi.Chodzi o PAMIĘĆ,PRAWDĘ i SPRZECIW wobec gloryfikacji ukraińskich morderców na dzisiejszej,współczesnej Ukrainie.Wyobrażmy sobie masy ludzi,paradujących po Berlinie z portretem Hitlera.Jak zareagowałby Izrael?A jak reaguje Polska na analogiczną sytuację?

Warto mówić i przypominać,kto jest katem,kto ofiarą,zwłaszcza uświadamiać to młodzieży polskiej,również ukraińskiej,wszak coraz częściej,nawet w Jeleniej Górze,na ulicach słyszymy dziś język ukraiński.

Na kłamstwie nie zbudujemy dobrych stosunków.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~pff | 2 lutego 2017, 14:29188.*.92.79.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl (188.*.92.79)
Nie byłoby Wołynia,gdyby nie przesladowania Ukraincow w II RP, ktora,jak slusznie zauważył Zychowicz,byla krzyżówką wspolczesnej Białorusi i putinowskiej Rosji.Inna sprawa,ze Armia Krajowa straciła możliwość blysniecia skutecznością, gdyby ruszyla na pomoc Wolyniowi.Zamiast tego,politycy i dowodcy wplatali tysiece mlodych,dzielnych zolnierzy i Bogu ducha winnych cywili w awanturę kosztujaca hekatombe ofiar,ktorej nie potrafili przerwać.Najwieksza inwencja w przerwaniu koszmaru musial okazac sie ss man Zalewski,ktory twardo wynegocjowal z Himmlerem uznanie powstancow za kombatantow i kazal zabic rzeznika Woli innego dowodce SSKamińskiego.
~Tfu | 2 lutego 2017, 16:06public-gprs390995.centertel.pl (37.*.158.148)
Rzekome prześladowania Ukraińców w 2 rp nie mogą być usprawiedliwieniem dla zabijania polskich noworodków siekierami w sposób tak bestialski,że ciężko to pojąć człowiekowi.Sąsiad ukraiński zabijał sąsiada polskiego u którego wcześniej obiad jadł i bochenek chleba dostawał więc nie ma co usprawiedliwiać zwierząt bo to nie ludzie byli
~pff | 2 lutego 2017, 18:39188.*.92.79.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl (188.*.92.79)
Ktoś kogoś usprawiedliwia ? Wkrecasz sobie problem i zacięcie go zwalczasz :)Domena komucha :)
~Tfu | 2 lutego 2017, 19:49public-gprs390995.centertel.pl (37.*.158.148)
"Nie byłoby Wołynia,gdyby nie prześladowania Ukraińców w II RP" no to jak inaczej nazwać te słowa,nawiasem mówiąc niemające nic wspólnego z prawdą ale niech ci będzie no,nie mam czasu
~do : ~pff | Dziś, 14:29 | | 2 lutego 2017, 20:56*.jeleniagora.vectranet.pl (109.*.187.14)
Jestem pod wrażenie twojej wiedzy „ chistorycznej „ - pff . Czyżbyś studiował historię z Bulem a prace pisali wam teściowie z UB ? Nie dążenie Ukraińców do utworzenia swojego państwa, wzmocnione przez Stefana Banderę ideologią nacjonalistyczną i wykorzystanie prześladowań przez Polaków pchnęły „ biednych” Ukraińców do ludobójstwa i rzezi , tylko same prześladowania ? Czy również pogrom Ormian nastąpił w wyniku prześladowania przez nich Turków a Holocaust jako odwet za prześladowanych przez Żydów Niemców ??? A o twojej głębokiej wiedzy „ chistorycznej „ to może zaświadczyć ten fragment: Najwieksza inwencja w przerwaniu koszmaru musial okazac sie ss man Zalewski…. Czy może chodziło ci o Ericha von dem Bach-Zelewskiego , piszącego się dwukrotnie przez„e„,czy był jakiś inny SS-man ZAlewski
~do : ~pff | Dziś, 14:29 | | 2 lutego 2017, 21:07*.jeleniagora.vectranet.pl (109.*.187.14)
PS . Dla takiego „ znafcy chistorii „ Hitler , Himmler eto wsio rawno , podobnie brzmi i obydwaj na „ H” :) Von dem Bach – ZElewski twierdził , że to on przekonał HITLERA do uznania powstańców za kombatantów , ale wg. ciebie " Zalewski twardo w tym czasie negocjował z Himmlerem …:) To kto był twardszy ??? :)
~do :~pff | Dziś, 14:29 | | 2 lutego 2017, 21:17*.jeleniagora.vectranet.pl (109.*.187.14)
:):):) A może ty jesteś Nowoczesny i studiowałeś historię z Ryskiem Petru ? I razem będziecie bronić obowiązującej w Polsce Konstytucji 3 - go Maja przed łamaniem jej przez PiS ??? :)
~do 20:56 | 3 lutego 2017, 10:06188.*.173.218.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl (188.*.173.218)
"Niedążenie" piszemy łącznie . Oczywiście Zelewski- przepraszam, błąd słownika w telefonie, powinienem sprawdzić. Gdybyś jednak sięgnął nieco głębiej niż w startówkę Google, dowiedziałbyś się, że "Bacha" syn pani Szymańskiej i pana Zelewskiego dodał sobie samodzielnie ,by słowiańskość nie przeszkadzała mu w karierze. Determinacją w negocjacjach z niemrawym Komorowskim wykazał się nie z sympatii dla rodaków , a ze strachu przed aliantami,m.in dzięki temu uratował skórę. Napisałem o tym tylko dlatego, że Wołyń nie musiał się wydarzyć.Ale się wydarzył,AK nie interweniowała,mimo ,że mogła. Broń oddziałom samoobrony rozdawał Wehrmacht, taki chichot historii.A pomnik ptaka z widłami w tyłku nikomu tu nie jest potrzebny.
~do: ~do 20:56 | Dziś, 10:06 | | 3 lutego 2017, 14:34*.jeleniagora.vectranet.pl (109.*.187.14)
Do : ~do 20:56 | Dziś, 10:06 | ` pff nie rozśmieszaj mnie już „ plis „ !!! Napisałem i z treści zdania wynika , że chodzi o dążenie a nie o niedążenie i przeciwstawiłem to Nie dążenie i … coś tam , coś tam / pomijam , bo i tak nie zrozumiesz / …, tylko ….coś tam coś tam / pomijam , bo … / ? Już się boję , że ty jako” światły „ ortograf , pouczysz mnie , że w zdaniu : W Karpaczu jest wyciąg na Kopę , jest błąd , bo nie powinno się pisać „ wyciąg „ tylko „ wyciągnij „ :) . Mam nadzieję , że nie jesteś aż takim poliglotą , żeby mnie i innych pouczać , że w języku niemieckim mówi się Hitler , ale czyta się Himmler ! :) Nie wiem czego dotyczą te mętne wywody o Bachu , które znam od …ho ho ho , albo i dłużej . cdn.
Hirschberg | 3 lutego 2017, 14:36
portal jelonka.com poprzez brak wystawienia tego artykułu na stronę główną, drugi dzień z rzędu,potwierdza tylko moją tezę i odpowiada twierdząco na pytanie tytułowe.
~do: ~do 20:56 | Dziś, 10:06 | | 3 lutego 2017, 14:36*.jeleniagora.vectranet.pl (109.*.187.14)
cd. Podejrzewam , że z historii najnowszej to ja więcej zapomniałem , niż ty się przez całe życie dowiedziałeś . Czy to dla „ przykrycia twojej żenującej wpadki ? A nawet , jeżeli napisałbyś Zelewski , to wszyscy mają wiedzieć , że chodzi „ poecie pff „ o znanego w historiografii o „ rzeżnika Powstania „ von dem Bacha – Zelewskiego a nie innego Zelewskiego , zwłaszcza , że on wg . „ pff „ twardo z… Himmlerem …a nie tak , jak von dem Bach - Zelewski z Hitlerem ? To jest próba przykrycia żenady ŻENADĄ ! cdn.
~do : ~do 20:56 | Dziś, 10:06 | | 3 lutego 2017, 14:37*.jeleniagora.vectranet.pl (109.*.187.14)
cd. Nie jestem takim” ałtorytetem chistorycznym „ jak ty , dlatego napisz , dlaczego mobilna i uzbrojona po żeby AK miała obronić w okupowanym kraju rozrzuconą na wielkim obszarze , zgrupowaną w odległych od siebie miasteczkach i wsiach ludność cywilną , atakowaną w dodatku przy wsparciu i z udziałem sąsiadów ? To ja zapytam równie naukowo , jak twoje twierdzenia o tym co mogło AK , dlaczego Amerykanie wtedy nie zrobili inwazji na Wołyniu , tylko czekali na Normandię ??? Dasz radę wyjaśnić „ ortografie – historyku : równie co twoje , tylko z mojej strony świadomie absurdalną tezę !!!
~do : ~do 20:56 | Dziś, 10:06 | | 3 lutego 2017, 14:53*.jeleniagora.vectranet.pl (109.*.187.14)
cd. A o twojej infantylności , żeby nie powiedzieć , że o „ specyficznej „ „ nie nachalnej „ „ inteligencji „ świadczą te zdania : Broń oddziałom samoobrony rozdawał Wehrmacht, taki chichot historii.A pomnik ptaka z widłami w tyłku nikomu tu nie jest potrzebny. A ty , gdybyś miał chociaż inteligencję powyżej zawartości alkoholu powyżej piwa bezalkoholowego , to nie dałbyś broni swoim wrogom , niech się sami powybijają ??? To nie byli humanitarni Niemcy , oni nie chichotali tak jak ty bezmyślnie !!! Nie wiem o co ci chodzi domorosły i infantylny „ chistoryku „ w ostatnim zdaniu , ale pomnik ‘ pff ‘ z tryzubem w tyłku „ to chętnie bym obejrzał . Z twardym i ostrym tryzubem !!!
~pff | 3 lutego 2017, 15:06188.*.173.218.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl (188.*.173.218)
"Nienachalna"również łącznie. Reszta to bełkot urażonego kilka miesięcy temu szaleńca, który ma obsesję na punkcie jednego z użytkowników forum :) Wybacz,ale nie doczytałem Twojej publikacyjnej biegunki don końca , piszesz zbyt rozwlekle,staraj sie mieścić w ramach narzuconych przez administrację forum i mniej emocji, będzie bardziej zrozumiale :) Belkotu pozwole sobie nie komentować ,tezy o interwencji AK na Wolyniu i postawie Niemców nie są nawet moje :) Jako znawca literatury dotyczącej zagadnienia zapewne z pamięci rzucisz nazwiskami ich autorów :) Miłego weekendu :)
~do : ~pff | Dziś, 15:06 | | 3 lutego 2017, 15:34*.jeleniagora.vectranet.pl (109.*.187.14)
do : ~pff | Dziś, 15:06 | Odpowiem merytorycznie : Jesteś DEBIL !!!
~do : ~pff | Dziś, 15:06 | | 3 lutego 2017, 15:52*.jeleniagora.vectranet.pl (109.*.187.14)
Istotnie popełniłem błąd , bo miało być : niezbyt nachalnej , poszło z błędem : nie nachalnej . Czy ty chistoryku podasz mi autorów:" tezy o interwencji AK na Wolyniu i postawie Niemców nie są nawet moje " !!! Hitler czy jak to się czyta - Himmler?
~fupa | 5 lutego 2017, 12:02*.jeleniagora.vectranet.pl (78.*.143.169)
artykułu nie ma na głównej stronie,cenzura kwitnie
~Do fupa | 5 lutego 2017, 19:06public-gprs398046.centertel.pl (37.*.186.31)
Bo na Jelonce promuje się Ukraińców,codziennie jakieś artykuły a to Ukraińcy przyjechali do jakiejś szkoły a to Ukraińcy przyjechali na warsztaty a to Ukrainiec gra na skrzypcach więc mówienie o przykrych rzeczach nie pasi do narracji
~Bulinadziea | 5 lutego 2017, 20:11public-gprs398565.centertel.pl (37.*.188.38)
Młodzi ukraińcy wychowywani są w duchu antypolskim i to jest fakt.Faktem jest również to,że prawda historyczna jest im obca.Są przekonani,że na Wołyniu była wojna polsko-ukraińska.Dzisiejsze władze ukraińskie to zbieranina,która wykorzystuje kult bandery cynicznie do celów politycznych.Dla Polski takie działania jak pomniki dla zbrodniarzy to policzek.Duduś i san escobar jeżdżą do kijowa i wchodzą bez masła a były szogun mowi w polsacie ze trzeba wybaczyć bo dziś ukraina prowadzi wojnę dziś a tak w ogóle to ryzali dawno temu.Żal żal żal i czarno to widzę
~Bulinadziea | 5 lutego 2017, 20:16public-gprs398565.centertel.pl (37.*.188.38)
...i podobno jest już naszych "braci" w Polsce 2 miliony
Hirschberg | 7 lutego 2017, 14:12
Przykro,że portal jelonka.com,który lokalnie jest bardzo popularny,prowadzi taką politykę redakcyjną.Artykuły z tzw.rykowiska mają wywoływać dyskusję więc zupełnie nie rozumiem dlaczego artykuł poruszający przykre kwestie mordów na Polakach nie miał okazji "zaistnieć" na głównej stronie portalu,podczas gdy inne tematy,niekoniecznie ciekawe "wiszą" po kilka dni,no trudno,tchórzostwo.
~Ira | 13 lutego 2017, 20:55user-94-*-243-94.play-internet.pl (94.*.243.94)
Ukraińców u nas jest prawie tyle samo co "uchodźców" w reichu.Ciekawa jestem jaki będzie efekt.

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

KONKURS!

Pisz artykuły na Rykowisko i wygrywaj!
Do wygrania 200 złotych co miesiąc!
Regulamin konkursu.
© 2002-2019 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja