« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Środa, 8 lipca 2020.Imieniny: Edgara, Elżbiety, Eugeniusza, ProkopaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Nawet połowa cukrzyków może nie wiedzieć, że choruje. Część z nich umiera!

Autor: Kasia80
Wtorek, 13 czerwca 2017, 19:10
Już w ubiegłym roku podawano, że ponad dwa miliony Polaków ma cukrzycę. Problem polega na tym, że nie wszyscy o tym wiedzą. Tymczasem z danych szacunkowych wynika, że 3,2 mln osób na świecie każdego roku umiera właśnie z powodu powikłań, wywołanych przez tę chorobę. Wynika to m.in. z tego, że wielu ludzi zbyt późno zgłasza się do lekarza.
Cukrzyca od lat zaliczana jest do chorób cywilizacyjnych. Właściwie to przywykliśmy już do tej nazwy, w związku z czym choroba ta nie brzmi już tak groźnie, jak kiedyś. Nic bardziej mylnego, bo to bardzo niebezpieczny „przeciwnik”. Osoby cierpiące na to schorzenie są bowiem bardziej narażone m.in. na zawał serca, czy udar mózgu. Poza tym choroba ta przez długi czas może nie dawać konkretnych symptomów. Warto więc co roku sprawdzać poziom cukru. Poza tym jeśli mamy duży apetyt, a wcale nie tyjemy, spore pragnienie, często oddajemy mocz, czujemy się zmęczeni i senni, a dodatkowo kiepsko widzimy to powinniśmy udać się do lekarza.

Podobnie, jak w przypadku większość chorób ćwiczeniami i zdrowym trybem życia można zmniejszyć ryzyko wystąpienia tej choroby.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

KONKURS!

Pisz artykuły na Rykowisko i wygrywaj!
Do wygrania 200 złotych co miesiąc!
Regulamin konkursu.
© 2002-2020 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja