« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Niedziela, 19 sierpnia 2018.Imieniny: Bolesława, Juliana, LudowikaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

PoRozumieNie zostało już nic

Autor: Obserwator
Środa, 8 listopada 2017, 12:17
Złośliwcy tłumaczą nową nazwę partii Gowina jako „Po Rozumie Nie” Zostało Już Nic, dopisując refleksyjne cokolwiek zakończenie do formalnej nazwy, przyjętej na kolejnej konwencji, którą mało kto był zainteresowany.
Dla wielu obserwatorów tzw. życia politycznego ta postać (wicepremier Gowin) jest szczególna, bo i obłuda z niej emanująca bywa miary niezwykłej. Miał Gowin swoją szansę kilkakroć – choćby jako minister rządu PO, ale i jako wicepremier rządu PiS. Z pewnością do historii polityki przejdzie jego powiedzenie, „głosowałem za, ale się nie cieszyłem” i widok z sali plenarnej Sejmu, kiedy po głosowaniu zgodnym z wytycznymi prezesa wicepremier jego rządu siedzi zamyślony jak Stańczyk, z głową podpartą na dłoni, „bo się nie cieszy”.
Problem w tym, że Stańczyk był na etacie mądrego błazna i taką pozę mógł (przynajmniej na obrazie Matejki) przyjmować, albowiem nie mógł mieć wpływu ani na decyzje władcy, ani też na skutki z tego płynące. Domniemywał, że skutki będą fatalne, ale z pozycji błazna mógł tylko czekać na rozwój wypadków. Gowin jest na etacie Prezesa, a właściwie – na krótkiej smyczy Prezesa, więc udawanie Stańczyka jest żenujące. A może po prostu lubi być na takim etacie i dobrze się na nim czuje, tylko, że nie jest oryginałem błazna, a marną kopią?


A przecież jest niegłupi, więc pewnie zna powiedzenie, że „jeśli nie wiesz, jak się zachować, to po prostu zachowaj się przyzwoicie”. Tyle, że jest niegłupi, więc wie, że w dworskim życiu Prezesa jest miejsce na wszystko – skuteczność, intrygę, tupet, arogancję, ignorancję, bezczelność i chamstwo, ale dla przyzwoitości miejsca zabrakło. Wicepremier więc – mimo, że w garniturze – woli wykonywać różne szpagaty, ale na tyle bezpieczne dla niego, żeby nie drażnić władcy.

Każdy ma prawo do zachowań, jakie uznaje za stosowne, ale musi się też liczyć z tym, że każdy ma prawo takie zachowania postrzegać i oceniać. Nowa inicjatywa Gowina – założenie nowej partii, trzeciej w okresie kilku lat, do której należy - jest właśnie kolejnym, oczywistym aktem wazeliniarstwa, mającym na celu przeciągnąć tych, którzy nie potrafią się porozumieć (vide – dzisiejsza opozycja), do tych, którzy lubią czuć nad sobą bat prezesa. Gowin lubi, bo mu się to opłaca. A dla poklasku naiwnych potrafi się nawet „nie cieszyć” z tego co sam, z własnej nieprzymuszonej woli wyczynia. Czy to nie jest perfekcyjnie żałosne?
A o „totalnej opozycji” z jej „totalną propozycją” niebawem.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~otto | 8 listopada 2017, 12:43user-188-*-145-175.play-internet.pl (188.*.145.175)
Jak napisał Pan Paweł o Kaczyńskim: "Dziś, zakładając "nową" partię rękoma Gowina przejął ostatecznie dużą część wahającego się elektoratu"
~atam | 8 listopada 2017, 14:55abmn62.neoplus.adsl.tpnet.pl (83.*.233.62)
Nazwa utajniona dla ochrony przed TS.BO jest tak-Po ,Rozum i Nie,Te Nie,to wytłumaczenie po upadku ,że ja byłem cały czas w opozycji.wobec prezesa ,sypałem piasek w szprychy i wreszcie wykończyłem parszywą zmianę.
~soclib | 8 listopada 2017, 15:14ip-31-*-120-236.multi.internet.cyfrowypolsat.pl (31.*.120.236)
Obrzydliwy typ,zawsze zaśliniony mlaskający ,dukający tak jakby po udarze.....No i z Krakowa .
~Real | 8 listopada 2017, 16:56188.*.169.69.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl (188.*.169.69)
Oh, mein Gott, wydaje się że co niektórzy zamiast mózgu mają... karton falisty. Czy to przez określone media?

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

KONKURS!

Pisz artykuły na Rykowisko i wygrywaj!
Do wygrania 200 złotych co miesiąc!
Regulamin konkursu.
© 2002-2018 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja