« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Sobota, 16 lutego 2019.Imieniny: Daniela, Danuty, JuliannyNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Preludium do demokracji bezpośredniej

Autor: oskarl
Piątek, 31 lipca 2015, 13:28
Termin zgłaszania kandydatów do komisji referendalnych upływa 7 sierpnia.
W dniu 6 września 2015 roku odbędzie się ogólnokrajowe referendum zainicjowane przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, w którym należy odpowiedzieć na trzy pytania:
- Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej?
- Czy jest Pani/Pan za utrzymaniem dotychczasowego sposobu finansowania partii politycznych z budżetu państwa?
- Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem zasady ogólnej rozstrzygania wątpliwości co do wykładni przepisów prawa podatkowego na korzyść podatnika?

Nie jest to małej wagi sprawa, tylko rzadko spotykana szansa demokratyzacji. Możliwość wyrównania szans wyborczych. Zburzenia podziału na lepszych i gorszych. Jest to sprawdzian z socjalizacji. Rachunek jest prosty. Przywrócić państwo obywatelom czy nie (negatywy zawsze się znajdą).

Grzegorz Niedźwiecki (koordynator jeleniogórskiego komitetu referendalnego), jako szef okręgu nr 1 do Sejmu RP – Stowarzyszenia Wspólnota, posiada upoważnienie do zgłaszania kandydatów na członków obwodowych komisji do spraw referendum. Termin zgłaszania kandydatów do komisji referendalnych upływa 07 sierpnia. Chętni na członków obwodowych komisji w okręgu mogą zgłaszać się do G.N.
Telefon 791830093, lew1@poczta.fm.
Warunek jest jeden. Gotowość do pracy w kampanii referendalnej musi przełożyć się na kampanię wyborczą. Można podreperować własny budżet, ale trzeba też dać coś z siebie. Otrzymacie listy WYKAZ PODPISÓW UDZIELAM POPARCIA LIŚCIE KANDYDATÓW NA POSŁÓW ZGŁASZANEJ PRZEZ KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ’15… Trzeba będzie zebrać jak najwięcej podpisów.

W dniu 25 października 2015 roku odbędą się wybory parlamentarne w Polsce. Ruch - KWW Kukiz15 już działa.

Nigdy w życiu nie zgodzimy się - ani ja, ani prawdziwi WoJOWnicy, którzy walczą o Polskę dla Obywateli - na roszady i knucia. Jeśli znikną etyka, transparentność, oddolność i obywatelskość to przegramy Polskę. Wolę wprowadzić do Sejmu elitarny oddział "sił specjalnych", uczciwość i przyzwoitość niż potężną armię, która tuż po zwycięskiej ofensywie rozpocznie rabunek i gwałty.
Paweł Kukiz

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~obywatel | 13 sierpnia 2015, 16:10podgorzyn.box3.pl (176.*.234.55)
Będę z całą rodzina 3 X TAK
~bronekj | 15 sierpnia 2015, 8:0737-*-5-226.adsl.inetia.pl (37.*.5.226)
Wynik referendum - nawet jeśli będzie ważny z uwagi na ilość głosujących nie ma żadnej mocy sprawczej dla rządzących. Ani PiS ani PO nie jest zainteresowane wdrożeniem ewentualnej zmiany sposobu głosowania bo to nie jest w ich interesie !
~ad bronekj | 16 sierpnia 2015, 11:4077-*-69-143.adsl.inetia.pl (77.*.69.143)
Tu bym się spierał. Referendum zainicjował sam prezydent, zatwierdził senat. Niezależnie od przepisów, nikt nie zaryzykowałby ośmiesenia samego siebie (zwłaszcza PO) i zarzutu zmarnowania budżetu. Podważenia autorytetu głowy państwa...

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

KONKURS!

Pisz artykuły na Rykowisko i wygrywaj!
Do wygrania 200 złotych co miesiąc!
Regulamin konkursu.
© 2002-2019 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja