Poniedziałek, 26 lutego
Imieniny: Aleksandra, Mirosława
Czytających: 11474
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Presja ma sens. Będzie żłobek?

Autor: wojciechleszczyk
Piątek, 21 października 2022, 15:06
Po cichutku, pomalutku coś zaczyna się dziać w budynku przy ulicy Wolności, gdzie zaplanowano żłobek. Żłobek do którego przeprowadzono już dwa nabory a którego nie było i nie było i nadal nie ma. Ciekawe jest wznowienie prac przy budynku, tak bez rozgłosu, bez kamer i transmisji na Facebooku na prywatno/publicznym profilu Pana Jerzego Łużniaka. A może nie widzą o tym, że ktoś tam prowadzi prace?

Ale na poważenie.

Widać, że presja ma sens. Presja nas mieszkańców Jeleniej Góry ale i naszych lokalnych mediów. Gdyby nie presja wywierana na władze miasta, zapewne sprawa musiałaby nadal dojrzewać do realizacji. Szkoda tylko, iż dopiero właśnie wywieranie presji przynosi skutki w Jeleniej Górze,
że nie ma tego poczucia obowiązku realizacji programu wyborczego dla którego zostało się wybranym.

P.S. Wiele osób w komentarzach pod moimi tekstami odwołuje się do spraw ogólnopolskich i próbuje je wpleść w nasze lokalne sprawy.

Jak zapewne Państwo zauważyliście, nie poruszam spraw ogólnopolskich, naturalnie są one ważne dla nas wszystkich i mają wpływ na wiele spraw związanych z naszym lokalnym światem. Natomiast nie mogą być one wymówką ani usprawiedliwieniem kiepskich rządów naznaczonych serią niepowodzeń, złych decyzji i żenującego traktowania Jeleniogórzan (np. Prezydent Łużniak zablokował na Jelonce możliwość komentowania filmów jakie zamieszcza).

Wszystkie samorządy w Polsce działają w oparciu o takie same warunki oraz przepisy i jedne radzą sobie lepiej a drugiej gorzej. W największych miastach Dolnego Śląska rządzą często koledzy Pana Jerzego Łużniaka, którzy nie są członkami ani sympatykami Prawa i Sprawiedliwości
a pomimo tego, potrafią pozyskiwać fundusze, realizować znaczną modernizację swoich miejscowości korzystając ze wsparcia rządowego i/lub marszałkowskiego.

Proszę oceniajcie Państwo obiektywnie działania i sposób zarządzania miastem na podstawie efektów a nie na podstawie szyldów partyjnych. Jestem przekonany, iż w perspektywie kolejnych kadencji ,na szczeblu lokalnym szyldy partyjne będą mniej istotne niż sprawne zarządzanie naszym miastem. Tę tendencję widać już wyraźnie na wsiach oraz w mniejszych miejscowościach.

Twoja reakcja na artykuł?

10
50%
Cieszy
4
20%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
15%
Złości
3
15%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group