« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Środa, 16 października 2019.Imieniny: Ambrożego, Gerarda, GawłaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Sprawna i tania gmina

Autor: oskarl
Czwartek, 19 kwietnia 2018, 6:31
„Moją pasją jest życie wspólnoty, a więc moje szczęście, a nie pasjonowanie się, czyli marnowanie energii na celebrytów, kluby, polityków, afery z innych gmin. Tu mieszkam, tu chcę być szczęśliwy, tu żyję, a więc nie pasjonują mnie sprawy innych gmin polskich i zagranicznych, czyli życie ich mieszkańców.”
WSPÓLNOTA JELENIA GÓRA - praca, mieszkanie, perspektywy

Sprawna i tania gmina, dążąca do szczęścia mieszkańca, gdyż władza ma służyć mieszkańcom

Tam, gdzie przeważa zgodność interesów i woli współzależnych osobników, zbędne są stosunki władcze. Tworzymy więc AGORĘ, portal Wspólnoty Jelenia Góra do komunikacji mieszkańców z władzą, Zapraszamy na: agora@wspolnota.jelennia-gora.pl
Nasz program to odpowiedzialność, uczciwość, rzetelność władzy. AGORA wprowadzi dialog i kontrolę ze strony mieszkańców.
• Celem naszego programu jest maksymalne zaspokojenie potrzeb mieszkańców, czyli szczęście mieszkańca, opierając się na trzech filarach jakości życia:
1) Atrakcyjna praca, czyli wysoki dochód – w ramach Rady Miasta powołamy Radę Ekonomiczną
2) Atrakcyjne miejsce zamieszkania – w ramach Rady Miasta powołamy Radę Mieszkalnictwa
3) Atrakcyjna edukacja dzieci – w ramach Rady Miasta powołamy Radę Edukacji
Aby osiągnąć nasze cele, to:
Polityczną Radę Miejską zamienimy na niezależnych radnych jako think tank, czyli nasi radni to PASJONACI SAMORZĄDNOŚCI I SPECE OD ZARZĄDZANIA, a nie politycy. Liczy się umysł, a nie plecy.
Radny naszej Wspólnoty to mieszkaniec Jeleniej Góry, posiadający zweryfikowaną wiedzę nt co najmniej jednego z wydziałów Urzędu Miasta, aby aktywnie działał na rzecz mieszkańców.
Prezydent Wspólnoty to mieszkaniec Jeleniej Góry, który legitymuje się, co najmniej wyższym wykształceniem, ma dorobek społeczny lub konkretny projekt rozwoju Wspólnoty, a nie polityczne poparcie. Liczy się umysł, a nie plecy.
• Prezydent Wspólnoty powoła Radę Urzędu Miasta, złożoną z kluczowych naczelników Wydziałów UM, a nie debaty w wąskim gronie wiernych wiceprezydentów. Szybkie i kompetentne decyzje, aby sprawnie zmieniać Miasto.
• Spośród członków Rady Urzędu Miasta Prezydent Wspólnoty powoła swoich zastępców, jak i sekretarza, którzy równocześnie będą pełnić funkcje szefów odpowiednich Wydziałów. Łączymy funkcje, a nie je dublujemy, aby Gmina była sprawna i tania. Zarząd Miasta złożony ze speców, a nie polityków. Koniec politycznych stołków za 30 tys. zł.
• Te 30 tys. zł zaoszczędzone na zarządzie miasta przeznaczymy na nagrody dla pracowników oświaty, urzędu, aby dbali o nasze i naszych dzieci potrzeby. AGORA poinformuje, kto dostał nagrodę i za jakie osiągnięcia na rzecz mieszkańców.
Wprowadzimy system motywacji dla prezydenta i radnych, kończąc rozdawanie kasy mieszkańców:
• Podstawą wynagrodzenia Prezydenta będzie trzykrotność minimalnego wynagrodzenia (ok. 6,3 tys. zł), a nie 13 tys. zł, czy się stoi, czy się leży.
• Co kwartał Prezydentowi będzie przysługiwały dodatki, naliczane w stosunku do kwartalnej podstawy, czyli maksymalnie 100% podstawy za realną pracę na rzecz mieszkańców, tj. za inicjatywy uchwałodawcze w zakresie rozwoju Wspólnoty, za aktualizowanie strategii w każdym kwartale, aby lepiej się nam żyło, za realizację budżetu, nie generowanie ekstra deficytu, za wyniki spółek gminnych, a nie podnoszenie opłat, za raport na AGORZE nt realizacji strategii gminy, abyśmy kontrolowali Prezydenta Wspólnoty.
• Podstawą wynagrodzenia radnego będzie 50% minimalnego wynagrodzenia za obecność na posiedzeniach Rady Miasta – sesje, komisje, rady (ok. 1050 zł), a nie 1,5 tys. zł za bierność, lecz wierność.
• Co kwartał Radnemu będą przysługiwały dodatki i naliczane w stosunku do kwartalnej podstawy, czyli maksymalnie 100% podstawy za kontrolę pracy Gminy i działania na naszą rzecz, tj. za współpracę z szefami Wydziału Urzędu Miasta, a nie za senne posiedzenia komisji, za inicjatywy w pracach komisji z kierownictwem Urzędu Miasta, za aktywny udział w raporcie na AGORZE szefa wydziału UM nt zaspokajania potrzeb mieszkańców w danym kwartale, za aktywny udział w kwartalnej analizie strategii i finansów gminy, za aktywny udział w debatach z mieszkańcami na Agorze Wspólnoty
• za wzrost dobrobytu mieszkańców przyznamy nagrody roczne, ale za konkretne efekty.
Przywrócimy sprawiedliwość, zlikwidujemy krzywdy mieszkańców arbitrażem i ostracyzmem:
• wprowadzimy arbitraż, jako szybki sposób rozstrzygania sporów mieszkaniec a urząd.
• tyranów administracyjnych, państwowych, jak i gminnych, upublicznimy na AGORZE za nadużywanie prawa.
• Komisja Arbitrażu Wspólnoty stanie na straży wolności i praw mieszkańca do zaspokojenia jego słusznych potrzeb.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~obserwe | 20 lipca 2018, 12:00edk235.neoplus.adsl.tpnet.pl (83.*.252.235)
A ktoś ty ???

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

KONKURS!

Pisz artykuły na Rykowisko i wygrywaj!
Do wygrania 200 złotych co miesiąc!
Regulamin konkursu.
© 2002-2019 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja