« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Poniedziałek, 25 maja 2020.Imieniny: Grzegorza, Leona, Magdaleny, UrbanaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Tak wygląda moje miasto cz. 2. Uzdrowisko jak śmietnisko

Sobota, 24 sierpnia 2019, 6:02
Nie raz nie dwa, pewnie się zastanawiamy na ile my mamy realnie wpływ na wygląd naszego miasta. I otóż szanowni czytelnicy mamy i to wielki, choćby przez to jak i gdzie pozbywamy się odpadków, śmieci, nieczystości, starych sprzętów, niepotrzebnych drobiazgów i innych gratów, jakkolwiek byśmy tego nie nazwali. Sami niby robimy u siebie porządek, a gdzieś podrzucamy tu i tam jakąś paczuszkę, lub co gorsza większy gabaryt.
Tak sobie wędrując najczęściej przez co by nie powiedzieć niezwykle urokliwą część naszego miasta, którą są Cieplice-uzdrowiskowa część Jeleniej Góry, obserwuję zjawisko podrzucania kukułczego jaja, lub nawet nadmiernego wykorzystywania tu i ówdzie dostępnych pojemników na odpadki.

Dziś zwrócę tylko uwagę na trzy dość ciekawe przypadki, a mianowicie centrum uzdrowiska i wejście do Parku Zdrojowego od strony Politechniki Wrocławskiej, gdzie co jakiś czas pojawiają się przepełnione niekiedy do granic możliwości pojemniki należące do jednej ze wspólnot mieszkaniowych przy Placu Piastowskim i otaczające je tam zarośla. To, co tam się dzieje dość często woła o pomstę do nieba, a ponadto pokazuje brak wrażliwości i pomysłów na zwalczanie istniejącego problemu.

Druga historia to pomysłowość mieszkańców na wrzut różności z pobliskich mostów do rzeki Kamiennej(zdarzyła się również złota hulajnoga!).

Trzecia z możliwości dość szokująca, to zaśmiecanie nieużytków, lub będących w niejasnym stanie prawnym działek i innych terenów (tu posłużę się przykładem działki przy ulicy Mieszka I dochodzącej do pobliskiego targowiska). Podobno jest właściciel, ale co z tego skoro nieuchwytny i ma status UFO.

W czasach kiedy coraz częściej używamy wielkich słów odwołujących się do ekologii, dbania o środowisko, powinniśmy wprowadzać je w czyn, bo mówieniem i wypominaniem jakiś odległych problemów nie załatwimy tego, co jest tu i teraz, a jestem głęboko przekonana o tym, że takich "kwiatków" w naszym mieście znajdzie się jeszcze więcej.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~Lupilu | 24 sierpnia 2019, 7:43ath20.neoplus.adsl.tpnet.pl (83.*.245.20)
Myślę, że współwinnym takiego stanu rzeczy jest MPGK. Mieszkam na osiedlu Orlim i bardzo często odpady po prostu nie są tam odbierane. Kiedyś zgłosiłam to do Administracji. Myślałam, że pracownicy olali sobie temat i postanowiłam zadzwonić do dyspozytora MPGK, podając się za pracownika Spółdzielni. Jakie było moje zdziwienie, gdy Pan odpowiedział mi, że nie odbiorą odpadów bo nie mają odpowiedniej ilości zasobów ludzkich. Przyjechali po odpady w kolejnym terminie z harmonogramu. Owszem, zabrali to co w środku, ale nie zebrali już tego co było obok. A na uwagę męża dlaczego tego nie sprzątną, odpowiedzieli że to co poza śmietnikiem ich nie obchodzi. Pan sprzątający nasze osiedle sprzątnął to, ale śmieci była tak ilosc, ze zapełnily na nowo pojemnik. I tak w koło Macieja...
~zaboberek | 24 sierpnia 2019, 8:41*.jeleniagora.vectranet.pl (78.*.139.147)
Tak dzieje się w każdym boksie.Jeżeli w pojemniku nie mieści się np. makulatura i mieszkańcy kładą obok,to MPGK tego nie zabierze,choć ewidentnie widać,że pojemniki są przepełnione.
~gość | 24 sierpnia 2019, 15:38188.*.102.127.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl (188.*.102.127)
Eee to jeszcze słabo zapraszam na podwórko ulic Drzymały Złotniczej i Świętojańskiej
~gość123 | 28 sierpnia 2019, 7:43157.*.49.134 (157.*.49.134)
MPGK nie będzie zabierało to co jest poza pojemnikiem i prawidłowo. Oni nie są od sprzątania tylko od wywożenia odpadów. Problem małej ilości pojemników zgłasza się do spółdzielni i UM, na ich zlecenie MPGK podstawi kolejne. Problem w tym, że wspólnoty wybudowały małe boksy na kilka pojemników nie myśląc o tym ile ludzi mieszka na danym osiedlu i czy taka ilość wystarczy.
~No, tak | 15 września 2019, 19:07ip-37-*-153-243.multi.internet.cyfrowypolsat.pl (37.*.153.243)
Było SIMEKO i jakoś nie mieli problemów, by posprzątać śmieci koło pojemników czy gniazd. MPGK uważa się za kogoś lepszego, choć z usług SIMEKO zrezygnowano. Czy to wina ludzi, że pojemniki są pełne? Gdzie mają więc pozostawiać odpady? W domu? Gość123 nie masz racji. Płacimy za ich "usługi". Inna kwestia to wywożenie odpadów wedle ich widzimisię. Co z tego, że jest harmonogram, skoro śmieci wywożone są dzień wcześniej, dzień później albo wcale. Robicie nas jednym słowem w konia.

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

KONKURS!

Pisz artykuły na Rykowisko i wygrywaj!
Do wygrania 200 złotych co miesiąc!
Regulamin konkursu.
© 2002-2020 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja