« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Poniedziałek, 26 lipca 2021.Imieniny: Anny, Grażyny, MirosławyNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Wesele, czy biznes?

Autor: ela26
Środa, 21 czerwca 2017, 16:00
Moda na wystawne przyjęcia weselne wciąż trwa. Słyszy się o parach młodych, które zapożyczają się, żeby wyprawić przyjęcie marzeń. Jedni krytykują takie podejście, inni rozumieją przyszłych małżonków. W końcu to jeden z najważniejszych dni w życiu. Niektóre osoby wykazują się sprytem i potrafią zarobić na tym przedsięwzięciu.
Ostatnio miałam okazję przeczytać artykuł, w którym autorka żaliła się na parę młodą z rodziny. Przyszłe małżeństwo organizowało bardzo wystawne przyjęcie w drogim hotelu, w którym zamierzali ulokować gości. Wszystko wydawało się wspaniałe. Zaskakujące okazało się jednak zaproszenie, w którym goście zostali poproszeni o podarunek w postaci konkretnej gotówki, która wspomoże narzeczeństwo w sfinansowaniu wesela marzeń. Każdy miał podaną kwotę, jaka jest mile widziana. Wszystko zależało od tego, czy jest to osoba samotna, czy para z dziećmi. Kwota wzrastała wraz z liczbą osób.

Nie wiem, jaki stosunek mają do tego wszyscy. Wiadomo bowiem, że człowiek na ogół zastanawia się, ile dać w kopertę, żeby para młoda była zadowolona, a nasz portfel za bardzo się nie uszczuplił. W końcu wyjście na takie przyjęcie wiąże się także z innymi wydatkami, jak kupno sukienki, koszuli (jeśli mężczyzna ma już garnitur), czy choćby pieniędzmi na paliwo, albo bilety podróżnicze. Nie zawsze bowiem wesele jest na miejscu. Bardziej zamożne kobiety decydują się też na fryzjera i profesjonalny makijaż.

Osobiście uważam, że nowożeńcy nie powinni decydować o wysokości kwoty, jaką goście im podarują. Nie widzę też nic złego, jeśli ktoś nie da nic. W końcu nie powinien się liczyć prezent, tylko sama obecność rodziny i przyjaciół. W przeciwnym wypadku ślub kojarzyłby mi się raczej z biznesem, niż najważniejszym w życiu przyrzeczeniem.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~AD966 | 21 czerwca 2017, 18:02
Samo małżeństwo to jest interes życia wyjdzie albo nie wyjdzie. A wesela to jest pozostalość po czasach feudalnych .Jeden dzień ,jedna noc/niejednokrotnie należała się feudałowi/reszta to niewola. No i jeszcze opłata dla plebana.
~Bambo | 21 czerwca 2017, 20:24
Taaaaaaaaa, Na takich zaproszeniach powinno być podana data ślubu, coś z cyklu. Param młoda X i Y zaprasza na ślub który odbędzie się w dniu......... w ............... Przewidywana data rozwodu ................... ....
~blebke | 21 czerwca 2017, 20:43
Skoro nowożeńcy nie mają pieniędzy na wesele, to po co je robią? Zwykła uroczystość, na jakiś obiad i do domu!!! Jak ktoś się zapożycza, to już jest żałosne... nie mam pieniędzy - nie robię. Proste... Gdyby mi ktoś dał takie zaproszenie, to owszem, przyjęłabym, ale z komentarzem, że niestety ode mnie nie dostaną nic. Młodzi powinni zagwarantować wszystko gościom.
~III sort | 21 czerwca 2017, 23:22
Ale takiego wesela jak było w Sycowie to długo nikt nie przebije ,rząd ,półrzad ,Rydzyk.
~On | 22 czerwca 2017, 13:05
A ja ostatnio brałem udział w weselu, gdzie to młodzi fundowali gościom hotel i przyjęcie w restauracji, okazując w ten sposób szacunek i podziękowanie. Zamiast pieniędzy poprosili o prezent w postaci dowolnego przewodnika turystycznego. Było około 40 gości, z tego najwięcej dwudziestoparolatków - w wieku Państwa Młodych. To była młodzież pracująca, której trudno dostrzec w TV i na podwórku; obycie światowe, kulturalna, dowcipna, wykształcona i mówiąca wieloma językami - słoiki z wielu maleńkich miejscowości. O tej pory jestem spokojny o przyszłość Polski.

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.
© 2002-2021 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja