« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Czwartek, 27 lutego 2020.Imieniny: Anastazji, GabrielaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Wybory samorządowe zbliżają się w szybkim tempie

Autor: oskarl
Środa, 14 lutego 2018, 11:16
Przywrócimy miasto obywatelom. Prawo miejscowe będzie tworzone w oparciu o uchwały mieszkańców, wyłonione w drodze głosowania ludowego.
Konfederaci od reform ustrojowych nie mogą być nieobecni w tak ważnym wydarzeniu w kraju. Ważnym dlatego, że te wybory rozpoczną (lub nie) proces przemian zmierzających do upodmiotowienie obywatela w procesie zarządzania naszym państwem, a właściwie do jego odzyskania.

Wychodząc z założenia, że suwerennego państwa polskiego już nie ma (jesteśmy wszak częścią UE, a kraj został podzielony na euroregiony z coraz bardziej autonomiczną władzą ześrodkowaną w wielkich miastach), nasza działalność reformatorska i edukacyjna powinna skupiać się na procesach państwotwórczych: niepodległości w zakresie finansów i gospodarki, suwerenności w tworzeniu własnego prawa praz wolności obywatelskiej.

Ten proces uważam, że powinien rozpocząć się od przebudzenia lokalnych społeczności, siłą rzeczy organizacyjnie skupionych w gminach. Gminy, to takie małe Ojczyzny. To, co dzieje się w gminie, to obraz naszego państwa w mikroskali. To tu, w gminie - obywatel nie ma nic do powiedzenia, rządzą kliki we własnym interesie i na zlecenie tych, co są wyżej. Dobry obywatel, to ten, co wyjechał za granicę. Posłuszny (czytaj zniewolony) to taki, który albo milczy, albo jest uzależniony od lokalnej władzy poprzez pracę w urzędzie kogoś z rodziny, albo poprzez zasiłki, albo z powodu umorzenia podatku przez "dobrą władzę".

Dlatego pragnę rozpocząć nasze rozważanie na temat gminy. Stąd też wrzucam propozycję Programu dla samorządów. Proszę o Wasze uwagi za i przeciw; ewentualnie inne przemyślenia. Po naszej koreusowej obróbce, trzeba z tym wyjść na szersze forum, by myśli te trafiły pod strzechy.

Przyświeca mi w tym jeden cel - żeby ta milcząca większość, która nie chodzi na wybory, (których to wyborów praktycznie nie ma, bo bierzemy udział w głosowaniu) - żeby zobaczyli i uwierzyli, że mogą, że mają coś do powiedzenia. Nadzieję budzi fakt, że ludzie się budzą i jest coraz więcej takich, którym zależy na istotnych zmianach w naszej Ojczyźnie.

PROGRAM DLA SAMORZĄDÓW
1. Społeczna gospodarka rynkowa
2. Gmina potrzebuje nie polityka, ale gospodarza
3. Samodzielność monetarna: banki municypalne, rozwój walut lokalnych, kreacja waluty w oparciu o Kredyt Społeczny
4. Trzy strategie do wypracowania przez nowe rady gminy:
a. Strategia samodzielności żywnościowej
b. Gminny plan zatrudnienia mieszkańców
c. Narodowa strategia rozwoju

Krzysztof Skrzypczak, Grzegorz Niedźwiecki – TRYBUNAŁ NARODOWY

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

KONKURS!

Pisz artykuły na Rykowisko i wygrywaj!
Do wygrania 200 złotych co miesiąc!
Regulamin konkursu.
© 2002-2020 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja