Piątek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 3862
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Wykluczeni społecznie

Autor: Jumka
Wtorek, 26 września 2023, 12:21
Wykluczenie społeczne to sytuacja, w której nie wszyscy mają równy dostęp do możliwości i usług, które pozwoliłyby im wieść godne, szczęśliwe życie. może wystąpić na wiele sposobów i na różnych poziomach. Często jednak wykluczenie społeczne w jednej dziedzinie życia ściśle łączy się z wykluczeniem na innym polu. Na przykład wykluczenie społeczne występuje wtedy, kiedy określonym grupom odmawia się takiego samego dostępu do korzystania z transportu publicznego , jak reszcie społeczeństwa.

Mieszkańcy Łomnicy ( gmina Mysłakowice) , a także innych pobliskich miejscowości od dawna byli sukcesywnie wykluczani społecznie, przez Wójta gminy Mysłakowice. W 2017 roku kursy linii nr 3 łączące Jelenią Górę z Łomnicą- zostały drastycznie zredukowane. W weekendy pozostawiono wtedy tylko cztery. W 2023 Samorząd Mysłakowic zrezygnował z weekendowych i świątecznych kursów autobusów jeleniogórskiego MZK. Mieszkańcy Mysłakowic, Łomnicy, Bukowca, Wojanowa, Kostrzycy, Karpnik i innych miejscowości w gminie Mysłakowice w soboty i niedziele są kompletnie odcięci od komunikacji miejskiej.

Pewna nadzieja pojawiła się , gdy rozpoczęto rewitalizację linii kolejowej. Niestety - okazało się, że w Łomnicy nie zaplanowano żadnego przystanku. Najbliższy- przed Łomnicą w okolicy Osiedla Łomnickiego, kolejny dopiero w Mysłakowicach. Cieszmy się, mieszkańcy! Wójt zadbał nareszcie o nasze zdrowie zapewniając nam długie spacery, możliwość korzystania z tras rowerowych, spędzania czasu z rodziną w domu. Ci, którzy nie mają samochodu, mogą zintegrować się z sąsiadem, który przecież bardzo chętnie podwiezie do miasta czy sklepu. Zresztą, zakupy można zrobić w piątek. W zakładach pracy, na pewno zgodzili się, żeby uwzględnić brak komunikacji w weekendy i dzięki temu Wójt zapewnił wszystkim mieszkańcom wolne weekendy :) Zamiast planować sobotnie wyjście do kina, czy spotkania z przyjaciółmi - młodzież powinna siedzieć w domu, a w niedzielę iść do kościoła, a nie spać do południa po imprezie.

To wszystko zapewnia nam nasz miłościwie panujący Wójt. Nie zapomnijmy mu podziękować w najbliższych wyborach do Rady Gminy.

Twoja reakcja na artykuł?

3
5%
Cieszy
11
19%
Hahaha
2
3%
Nudzi
4
7%
Smuci
9
15%
Złości
30
51%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (41)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group