« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Niedziela, 25 lipca 2021.Imieniny: Jakuba, Krzysztofa, WalentynyNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Z pamiętnika jeleniogórskiego czytelnika

Poniedziałek, 12 lipca 2021, 11:09
Są takie książki w życiu każdego z nas, które w jakieś mierze wywarły na nasze życie wpływ, kształtują nasze poglądy, może nawet zmieniają nasze otoczenie, sprawiają, że choć przez chwilę wnikamy w świat czytanych bohaterów, odrywają od codzienności, czasem zwyczajności, dają nadzieję. Są też takie, do których wracamy z największą przyjemnością, są też takie, o których wolelibyśmy zapomnieć…to z pewnością niektóre lektury szkolne. Na szczęście w dorosłym życiu, mamy wybór i mamy wspaniałą jeleniogórską bibliotekę-Książnicę Karkonoską, która Nam to umożliwia.
Dlatego dziś chciałabym z największą przyjemnością zaproponować dwa rodzaje książek, moim zdaniem znakomitych współczesnych autorów. Tak sobie wymyśliłam, że mogę je tak podzielić i tym samym podzielić się z Państwem moją obserwacją.

Pierwsze to książki Tomasza Kieresa - autora takich tytułów jak: ”Historia małżeńska”, ”Kilka słów o miłości” czy „Nie pozwól mu odejść”, który zabiera nas w świat uczuć, odczuć, nieustannych długich rozmów, które przewijają się przez jego książki, a które prowadzą jego bohaterowie, szukający miłości, przyjaźni, oparcia w bliskiej osobie, relacji damsko-męskich, gdzie miejsca akcji są raczej na drugim planie.

Zupełnie inny rodzaj opowiadań, znajdziemy u Agnieszki Krawczyk, która napisała m.in. książki: „Dolina mgieł i róż”, „Słoneczna przystań”, lub „Siostry”. W przypadku tych książek-akcja, miejsce, są na pierwszym miejscu, bohaterowie-najczęściej są to kobiety, dążące do samodzielności, przedsiębiorczości, skupiają się najpierw na tej właśnie stronie życia zawodowego, choć i uczucia nie są im obce, aczkolwiek historie związane z uczuciami są nieco dalej przesunięte.

Warto również dodać, że książki Agnieszki Krawczyk bardzo często to kilku tomowe powieści, w których każdy tom to niesamowita przygoda. Tych dwoje autorów czyta się z zapartym tchem, książki są ogromnie ciekawe, napisane lekko, ze swadą, często z humorem, jednak te różnice sprawiają, że możemy wybrać, który literacki świat jest nam bliższy. Możemy też tak jak ja „uciekać” na zmianę i cieszyć się, że są tacy ludzie, którym pisanie sprawia radość.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~Dorsz | 12 lipca, 13:11
Wolałbym podyskutować na temat odczuć czytelników po lekturze twórczości Olgi Tokarczuk. Czytam recenzje, ale są to wrażenia profesjonalistów literatury. Mnie interesowałoby bardziej, co o tym myśli "zwykły człowiek".
~pff | 12 lipca, 17:55
Widzisz, góvvna czytasz i potem góvvna wypisujesz.
~xxx | 13 lipca, 9:35
pff, ty czytasz i nie rozumiesz , co było napisane. Ktoś , kto czyta tak jak ty, bez zrozumienia, nie ma żadnej przewagi nad tym, który wcale nie czyta. c.b.d.o.

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.
© 2002-2021 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja