Piątek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 4282
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Czy święty może trafić do czyśćca?

Autor: Obserwator
Czwartek, 23 marca 2023, 16:23
Histeryczna obrona czci Jana Pawła II i odsądzanie od czci i wiary każdego, kto choćby napomknie, że Papież wiedział o „przygodach” księży z klerykami i ministrantami urzeka swoją naiwnością. Walka z autorem filmu o tych faktach jest żenująca.

Sprawa bowiem wygląda najprościej na świecie: jeśli dziennikarz, który nakręcił film skłamał, to należy oddać go do sądu, skazać na surową karę, ziemskie potępienie i po sprawie. Jeśli nie skłamał, to należy posypać głowę popiołem i siedzieć cicho, bo wrzask obrońców Papieża nikomu jest potrzebny, a już szczególnie świętemu.

Inna sprawa, że taki wrzask i histeria tylko przedłużają zainteresowanie całą tą wyjątkowo przykrą sprawą, bo nikt nie ujmuje Karolowi Wojtyle wielkich zasług dla Polski i świata w procesie budowy wolności i demokracji, ale też nikt nie zdejmie z niego ciężaru grzechu zaniechania, jeśli taki został popełniony.

I nie do ludzi należy osąd oraz ważenie proporcji zasług i winy, ale nikt ludziom nie może odebrać prawa do samodzielnego myślenia.

Twoja reakcja na artykuł?

3
43%
Cieszy
3
43%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
14%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group