Piątek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 5089
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Dolnośląskie Towarzystwo Miłośników Zabytków znów spalało kalorie

Autor: DBMaciek
Środa, 24 kwietnia 2024, 21:26
W minione, piątkowe popołudnie członkowie Dolnośląskiego Towarzystwa Miłośników Zabytków znów zawitali do Wlenia, do Pałacu Książęcego.

Był to kolejny "duży" zlot Grupy. Wspólnie ugotowali duży gar kapuśniaku, a pod wieczór udali się na tradycyjny spacer po Wleniu.

W sobotę od rana, "foto-zwiedzacze" (29 osób) jak co roku "spalali kalorie dla Lancelota", czyli robili wiosenne porządki na rzecz Wieży Książęcej w Siedlęcinie. Pogoda tym razem była bardzo niesprzyjająca, więc większość prac (z wyjątkiem porządkowania fosy) odbywała się wewnątrz obiektu.

Zlotowa niedziela rozpoczęła się tradycyjną jajecznicą na śniadanie. Po niej grupowicze pojechali na zwiedzanie okolicy.

Kolejny zlot w Pałacu Książęcym we Wleniu jest przewidziany na 6-8 września br. Odbędzie się wtedy trzecia edycja "Bitwy o Pałac", czyli inscenizacja wyzwolenia Wlenia z rąk niedobitków armii niemieckiej przez aliantów. Przygotowywany pokaz, nie będzie próbą odzwierciedlenia jakichkolwiek, autentycznych zdarzeń sprzed lat, a jedynie przywołaniem ducha historycznych wydarzeń, jakie mogły rozgrywać się w tej okolicy pod koniec II wojny światowej.

Twoja reakcja na artykuł?

7
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group