« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Sobota, 24 lipca 2021.Imieniny: Kingi, KrystynyNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Jednym nie brakuje ptasiego mleka, a inni...

Autor: ela26
Wtorek, 4 lipca 2017, 7:17
Na jednym z portali społecznościowych pojawiła się ostatnio prośba o pomoc dla matki trojga dzieci. Dwoje z nich choruje. Rodzina lada moment zostanie pozbawiona dachu nad głową. Samorząd nie jest w stanie jej pomóc, bo nie ma odpowiedniego lokalu. Pozostają jedynie darczyńcy.
Czytanie takich próśb, wywołuje w człowieku złość. Niezrozumiałe jest bowiem, że państwo nie zapewnia rodzinie, w której są chore dzieci podstawowych potrzeb, jakim jest dach nad głową. W dodatku nasze prawo jest tak skonstruowane, że wiele osób po prostu boi się wynająć jej mieszkanie. W związku z czym osobie, borykającej się z ogromnymi przeciwnościami losu, przybywa kolejnych problemów.

Uważam, że takie rodziny powinny mieć zapewniony lokal komunalny, bądź socjalny. Na to pieniądze po prostu powinny się znaleźć. Nie można pozostawiać tych ludzi samym sobie. Fundacje też nie są idealnym rozwiązaniem, bo uzależnione są od darczyńców. Nie ma więc pewności, że uzbiera się tyle pieniędzy, ile potrzeba.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~adwokat | 4 lipca 2017, 8:00
Socjalne to dają menelom co całe życie nie płacili czynszu
~polityka | 4 lipca 2017, 8:03
Niestety od 26 lat naszym krajem zarzadza rzad ktory NIE sklada sie z Polakow. Wiekszosc politykow jest pochodzenia zydowskiego. Rzad nie dziala w interesie naszego kraju. Traktuja nas jak tania sile robocza a kraj jest wyzyskiwany z wszelkich dobr materialnych. Jesli Polacy nie odbija Polski z rak okupanta nie poprawi sie sytucja. Bedzie sie tylko pogarszac.
~ab+ | 4 lipca 2017, 9:12
Jedyny sprawiedliwy?;~polityka | Dziś, 8:03 " ONR,rydzykowy czy mutant bezmózgowiec człekokształtny? Pomoc tak ale od odpowiednich placówek ,NIGDY już nie pomogę i nie przyjmę .
~Jest rozwiązanie ! | 4 lipca 2017, 9:32
Jeżeli ta osoba jest z JG, to sugeruję, aby jedno z dzieci wzięła na ręce, drugie niech się trzyma spódnicy i proszę pójść do pana łuzniaka. Pan łużniak sugeruje,że ma dobre serce i nie wyobraża sobie jak można nie pomóc kobiecie z dzieckiem na ręku w potrzebie. Choroba jest przypadłością gorszą niż wojna. Wojnę można przetrwać, bez uszczerbku na zdrowiu. Poważne choroby raczej nie. Nie wiem, może dodatkowym plusem będzie owinięcie się takim brzydkim szarym materiałem a la worek na ziemniaki.To powinno zmiękczyć jeszcze bardziej bardzo dobre serce pana ł. i pana Z. I jeszcze jedno, wskazane by było z ukrycia nagrywać wizytę . I upublicznić.
~pff | 4 lipca 2017, 9:40
@polityka - jesteś idiotą, dziekuję za uwagę .
~asd | 4 lipca 2017, 17:20
pis to socjal, pis nie pomoże?
~do : asd | 4 lipca 2017, 17:25
Nie zdążą , PO jest szybkie i hojne : Trzaskowski dał potrzebującej 20 groszy, a sam kupił 4 ciastka za 44 zł
~wydojonyprzezzawiłeiPO | 4 lipca 2017, 20:52
Złodzieje Zusowscy oddajcie emerytowi nie korzystajacemu z usług medycznych skladki zdrowotne jest to kwota powyżej1000zł rocznie.Wszyscy zdrowi emeryci nie powinni płacić składek i podatków skoro obniżenie emerytur jest o 25% to kolejne złodziejstwo.Budowalismy szkoły ze skladek Zusowskich łatali panstwowe dziury, szkoly posprzedawali a pieniadze nie wrocily do Zus.Kant na oszustwie i podparty śmiechem PO.Kazdy emeryt oddaje po 400-600zł co miesiąc podatku VAT od podstawowych produktów potrzebnych do nędznej wegetacji i pozostale 18%podatku dochodowego pobiera Zus oraz inne opłaty razem 80% emerytury.Na rozrywkę i kulturę brak.To jest szachrajstwo i grabienie z niewolnika przez ostatnie lata tylko dojąnajbiedniejszych!!!!Posadki nowe 550 etatów w Zusie z naszych pieniędzy informacja ?!!

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.
© 2002-2021 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja