Niedziela, 14 lipca
Imieniny: Kamila, Marcelina
Czytających: 3978
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Jeleniogórskie drogi są przynajmniej 100 lat za starożytnymi rzymianami

Autor: wojciechleszczyk
Czwartek, 20 lipca 2023, 15:02
Na prośbę mieszkańców budynków znajdujących się przy ulicy Wrocławskiej 83 oraz 83a w Jeleniej Górze, zamieszczam zdjęcia oraz
korespondencję z Miejskim Zarządem Dróg i Mostów.

Jak piszą pracownicy MZDiM w Jeleniej Górze, w piśmie będącym odpowiedzią na pismo mieszkańców ww. budynków w sprawie stanu oraz naprawy drogi wewnętrznej do tych budynków: „wykazuje ona nieznaczne nierówności oraz wyboje”. Możecie Państwo na załączonych zdjęciach zobaczyć te nieznaczne nierówności i wyboje. W tym samym piśmie urzędnicy informują, iż:
„Miejski Zarząd Dróg i Mostów zamieści zadanie polegające na przebudowie przedmiotowego odcinka do projektu planu budżetu na rok 2023”.

Kolejne pismo mieszkańców tychże budynków, w sprawie fatalnego stanu drogi, z dnia 5 października 2022 roku, otrzymało odpowiedz z MZDiM o niemal tej same treści: „Wykazuje ona nieznaczne nierówności oraz wyboje. Mając na uwadze bezpieczeństwo użytkowników przedmiotowej drogi, zostanie zlecone profilowanie i zagęszczenie nawierzchni istniejącej drogi wewnętrznej.(…)”

Ponownie padają słowa o umieszczeniu zadania remontu tej drogi w planie ale w związku z niewystarczająca ilością środków nie wszystkie zadania mogą zostać zrealizowane.

Zamieszczone zdjęcia drogi wewnętrznej, pochodzą z lipca tego roku.

Przeglądając Uchwałę Budżetową Miasta Jeleniej Góry na rok 2023, nie znalazłem tam zadania polegającego na przebudowie czy tez remoncie przedmiotowej drogi.

Czyli zabrakło w budżecie środków na sprawy najbardziej pilne i niezbędne. W tym kontekście należy zdać bardzo ważne pytanie:
czy przeznaczenie w budżecie 80 tys. złotych na drogi wewnętrzne to kwota wystarczająca?

Może Pan Jerzy Łużniak poda do wiadomości publicznej ile Urząd Miasta Jeleniej Góry, wydał w trakcie swojej kadencji na wyjazdy służbowe, pobyty w hotelach, delegacje itp.? Jakie mieszkańcy maja korzyści z tych wyjazdów i czy nie lepiej byłoby gdyby te środki zostały przeznaczone np. na naprawy dróg wewnętrznych?

Na moje zapytanie w trybie informacji publicznej, zostałem poproszony o uzasadnienie po co jest mnie potrzebna wiedza nt. kosztów delegacji i wyjazdów służbowych prezydenta.

No to już chyba jedna z przyczyn została wskazana w tym tekście.

Via Appia ma blisko 2500 lat, jest najstarsza drogą wybudowana przez rzymian. Jej budowę rozpoczęto w roku 321 p.n.e. Jest ona w dużo lepszej kondycji niż wewnętrzna droga dojazdowa do budynków znajdujących się przy ulicy Wrocławskiej w Jeleniej Górze.
Wygląda na to, iż jeleniogórskie drogi są przynajmniej 100 lat za starożytnymi rzymianami.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
8
50%
Hahaha
1
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
5
31%
Złości
2
13%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (20)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group